Dikkat! Aşk Çıkabilir

8,2/10  (89 Oy) · 
211 okunma  · 
73 beğeni  · 
2.434 gösterim
Birbirlerinden nefret eden iki insandı onlar… Ama evlendiler! Uslanmaz bir asosyal olan İlkim'in hayatındaki tek amaç başarılı bir bilim kadını olmaktır. Onun modayla, makyajla işi yoktur ve gözlüğünün ardındaki dünyada ders notlarıyla mutludur.

Evlenmek için hayallerinin profesörünü beklerken, karşısına tehlikeli, kaba, bilimden anlamayan, öfkeli bir işadamı çıkar. Martin Turner… Bu Amerikalı adamla asla evlenmemesi gerektiğini bilse de, muhteşem kariyerinin anahtarının onun ellerinde olması işleri rayından çıkaracaktır. Genç kız, ilk andan beri koşarak kaçmak istediği bu yakışıklı ve karanlık adama, hayatının tüm ideallerini çiğneyerek tutkuyla çekilirken, ilk kez gerçek bir kadın gibi hissetmeye başlar.

Ve genç adam, gizli çıkarları uğruna evlendiği bu kızı Amerika'ya götürdüğü gün ondan kurtulma planları yaparken, sessiz karısı hayatının merkezine yerleşir. Aşk, nefreti gölgesi gibi takip ederken, bu nefretten bir aşk doğabilir mi? Peki ya sırlar açığa çıktığında gerçek aşk yalanlara direnebilir mi?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2016
 • Sayfa Sayısı:
  528
 • ISBN:
  9786059232586
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nil Gündoğdu 
23 Ağu 23:02 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 7/10 puan

hem macera hem de romatik bir kitap. Fakat bazı yerlerinde fazla iyi olmayan kelimler geçiyor. Fakat Asude ye göre az romantik bir kitap romantik istiyorsanız Babam iflas edince yi tavsiye ederim fakat macera aksiyon gibi bir kitap istiyorsanız Amy ve Roger 'ın Efsanevi Yolcuğu nu tavsiye ederim.

Yeliz Kaynakcioglu 
01 Ağu 13:04 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 8/10 puan

Martin Turner tüm siniriyle Istanbul' da bir bara girer. Ama barda kariyer tutkusu yüzünden dişi olduğunu bile bilmeyen Iklim ile yolları kesisir. Geceyi nasıl olduysa karakolda bitirdikleri için sosyete onları birlikte üstüne birde bir sebeple karakola düştüğü haberi ile calkalanir. Ilkim' in babasının bu haberi duyması ile işler daha da çıkmaza girer. Bir kızın adı çıkacağına o adamla illa evlenmeli şartı yüzünden iki yabancı bir anda kendilerini evli bulurlar. Ilkim tek hayali olan Stanford' da okumak için bunu kabul eder. Ama Martin daha büyük bir plan peşine düşer. Yaşayan taş ile Dört göz fosil kızımızın hikayesi de böyle başlar. Ilkim ne kadar okul dışında başka bisey düşünmeyen biriyse Martin bir o kadar gözde ve capkindir. Ilkim huzursa Martin mafyadir. Yani olur yanları aslında hiç yoktur. Ama AŞK işte. Dikkat etmek lazım.
Kitap içinde Martin' in kardeşi Mary ve Seth aski da çok güzel işlenmiş aslında.
Biz ne planlar yaparsak yapalım ne denli kacarsak kacalim DIKKAT AŞK CIKABILIR her an
Asude yine çok keyifli bir imkansızlıklar içindeki iki zor karakteri birbirine çok güzel aşık etmiş.
Ilkim' in o değişik anlatimlari bile kitabı kasmamis asla.
Ama o annesinin hitaplari. Ay bana fenalık getirtti ama. Hiç o şekilde konuşacak bir anne olmadığından belki de

angel uehera 
10 Nis 16:59 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

hayat bazen bize öyle bir kazık atar ki hayatımız boyunca unutamayız ama ne yazık ki bazen öyle bir kazık yediğimiz zaman ya rabbi şükür deriz işte hayatın bir mucizesi daha

Hümeyra Akbulut 
08 Tem 16:45 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

.
.
.
Onların hikayesi nefretle alevlendi, aşkla mühürlendi.!
.
Birbirlerinden nefret eden iki insandı onlar...
.
Ama evlendiler! Uslanmaz bir asosyal olan Ilkim'in hayatındaki tek amaç başarılı bir bilim kadını olmaktır. Onun modayla, makyajla işi yoktur ve gözlüğünün ardındaki dünyada ders notlarıyla mutludur.
.
Evlenmek için hayallerinin profesörünü beklerken, karşısına tehlikeli, kaba, bilimden anlamayan, öfkeli bir işadamı çıkar. Martin Turner...
.
Bu Amerikalı adamla asla evlenmemesi gerektiğini bilse de, muhteşem kariyerinin anahtarının onun ellerinde olması işleri rayından çıkaracaktır. Genç kız, ilk andan beri koşarak kaçmak istediği bu yakışıklı ve karanlık adama, hayatının tüm ideallerini çiğneyerek tutkuyla çekilirken ilk kez gerçek bir kadın gibi hissetmeye başlar.
.
Ve genç adam, gizli çıkarları uğruna evlendiği bu kızı Amerika'ya götürdüğü gün ondan kurtulma planları yaparken, sessiz karısı hayatının merkezine yerleşir.
.
Aşk, nefreti gölgesi gibi takip ederken, bu nefretten bir aşk doğabilir mi?
.
Peki ya sırlar açığa çıktığında gerçek aşk yalanlara direnebilir mi?
.

Nur-AL 
12 Oca 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Okurken eglendigim, yüzümde kocaman bir tebessümle okumanin tadini cikarmama neden olan bir kitap daha :) İlkim ve Martin arasindaki tatli sert sürtüsmelere bayildim :):) Asude'nin bu eglenceli anlatimlarini seviyorum, arada iyi geliyor okudukca, özelliklede moralimin bozuk oldugu anlarda iyi geliyor. "Pabucumun ajani" kadar olmasada yinede "Dikkat! Ask cikabilir" de cok güzel bir romantik komedi türünde kitap olmus.

ezgi 
20 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Okurken çok eğlendiğim bir kitap.Özelliklede ilkim gibi biyoloji seviyorsanız.Karakterleri çok güzel kurgulamış.Birbirlerinden nefret edip sonra birbirlerine sırıl sıklam aşık olan bir çiftin hikayesi.

Tokoeva Cholpon 
05 Haz 04:21 · Kitabı okumadı · Beğendi · 10/10 puan

Müthiş bir aşk hikâyesi,
Komik anları da çok, sevdiğim kitapların biri sayılır....
Farklı insanları, farklı karakterleri ancak aşk birleştirir))))

Özlem Ekiz 
28 Nis 00:20 · Kitabı okudu · 1 günde · 3/10 puan

Yazarı ilk olarak Gül ve Avcı romanından tanımış ve hayran kalmıştım, yazdığı diğer hikayeleri internette bulup büyük çoğunluğunu okudum. Önceden internette şimdi kitap olarak çıkan "Dikkat Aşk Çıkabilir" romanı, yazarın yazmış olduğu "Cehennem Çiçeği"ni aşarak en sevmediğim kitabı oldu.

Öncelikle kapaktan başlamak istiyorum. Bir kere arka fon çok güzel, kitapta geçen eşya veya yerlerin kapakta yer alması, rengi, kitap başlığının şekliyle on numara beş yıldız olabilecek bir kapak. Ancak orada bulunan insanlar... Hadi kıza az da olsa alıştım ama ne zaman Turner yerine konan o smokinli palyaçoyu görsem kitaptan soğumamam mümkün değil. Bu açıdan 1-0 yenik başladı.

Gelelim hikayeye; normalde Asude'nin yarattığı karakterlerin büyük çoğunluğuna hayran olmamak elde değil. Ama bir kitapta bu kadar mı sinir bozucu, tatlılıktan uzak, düşünce ve davranışlarda saçmalama oranını aşan karakterler olur? Demek ki olabiliyormuş.

İlkim her ne kadar bilimle haşır neşir, asosyal olsa da insanların davranışlarını anlayabilecek bir kapasiteye sahipken tamamıyla akıl yaşı da dahil 5 yaşında bir çocuk gördüm ben. Martin ise... Başlarım onun yakışıklı, karizmatik olmasına! Sanki hiç insan görmemiş, tamamen vahşi hayatta yaşamış bir varlık gibi önüne gelene -kendisiyle alakası olmayan insanlara bile- şimdi kaba diyeceğim o kelime bile adamın yanında nezaket gibi kalıyor, kaçık gibi davranıyor.

Hele hele o İlkim'in annesi olacak ukalaya ne demeli! Kızına taktığı isimler buram buram yapmacıklık kokuyordu, cidden o sahnelerde midem ağzıma geldi.

Ve aşk romanlarda en sevmediğim özelliği Asude çok kullanmaya başladı: Yan aşk olayı. Aslından İlkim-Martin geri zekalılarını yazacağına bu çifti yazsa daha az sinirim hoplayıp zıplardı ancak bunlar da ayrı bir geri zekalıydı. Mary kocan sana evlendikten sonra kötü davranmış, ne güzel boşanmışsın,sende en başta güçlü kadını görmüştüm, bu kız ne yapar eder bu manyaktan kurtulur dedim, sen niye gidip de o salağa geri döndün ki?

O Seth de ayrı bir sinir. O da Martin gibi insanlara bağırmaktan zevk duyuyor, kimseyi dinlemeden kendi bildiğini okuyor.

Gerçekten Martin ve Seth ikilisinde kızlar ne gördü de ayılıp bayıldı hiç anlamadım.

Martin-İlkim sahneleri o kadar baydı ki beni. Cidden bunların yaşadıklarını liseliler onu da geçtim orta okul öğrencisi bile yaşamaz. Genelde birbirlerine hakaret etmeye doyamayan, birbirinin canını yakmaya her zaman hazır bir çift gördüm ben. Sonra beyfendinin kafasında durup dururken "Ben bu kıza aşık oldum" düşüncesi oluşmaya başladı daha da geri zekalı oldular.

Bir de yazar niyeyse mafya ve mafya işlerine kafayı takmış durumda. Örneğin Yamuk Prenses, Büyük Aşklar Nefretle Başlar, -okumadığım için bilmiyorum ama sanırım Pabucumun Ajanı romanında da Tuna mafya ile içli dışlıymış- ve bu roman. Kesin Rüya-Tekin'in anlatılacağı romanda da Tekin mafyayla alakalı şeyler yapacak. Asude ne olursun artık mafyayı bırak!

Asude'nin romanlarına bakınca aşkı çok güzel anlatıyor, komedi yazması da birçok Türk yazara taş çıkaracak cinsten. Ancak aşk-komedi veya bizim bildiğimiz adıyla romantik komedide yazar bazı romanlarda bocalıyormuş gibi geldi örnek verirsem bu roman ve Cehennem Çiçeği olur, bu romanda hangisine daha ağırlık vereyim pek karar verememiş.

İnternette okumadığım bölümler içinse tek diyeceğim şey "Böğğğğğğğğğğ!!!!!!!!!!!!!!" Yazar ne güzel İlkim hamile olmasına rağmen bir bebek düşürme tehlikesi geçirtmişti, dedim "Aha da bu bebek düşecek böylece bu tuhaf ikiliden kurtulur, kitabı genel olarak beğenmesem de bu sonla kitabın gidiş altı güzel biter". Ama ne oldu. Hanımefendi bir bebek doğurtması yetmemiş gibi "ikiz" yanlış okumadınız, hamilelikte başına gelenlerden sonra "İKİZ" doğurmuş. Bu da kitabın ne kadar okuyucular doğrultusuna gittiğini, bu kadar saçma bir iyimserlikle kitabın bitmiş olduğunu görmemi sağladı.

Ve şunu söyleyim ben bu kitabı internette okudum,dün kitapçıya gidip sadece sonu nasıl bitmiş diye kitaba baktım, inanın bana okumadığınız bölümler 50-60 sayfa arası. Başka yazar olsa buna çok sinirlenirim çünkü o yazarların sonraki kitabı anca 1-2 sene sonra çıkıyor. Ama Asude'nin "Pabucumun Ajanı 2" üzerinde çalıştığını ve mümkün olduğunca erken yetiştirme çabasında olup okuyucularını mutlu etmek istediğini bildiğimden bu gayet hoşgörülebilir.

Ayrıca İlkim karakterinin dersle hayatı bir tutması sonucu kullandığı kelimelerin gerçekten araştırılmış olması kitabın tek artı yönü sanırım. Yani değil Türk, yabancı yazarlar bile bu tarz bir karakter yaratsa konuşması günlük dile göre aktarılıyor.

Kitaba aslında 1 vermek en doğrusu ancak kapağın arka fonu ve yazarın bu kitabı yazmak için biyolojik terimleri araştırmış olması bunu da İlkim'e başarılı bir şekilde uygulamış olmasından dolayı puanım 3.

melek mehmet ali yeral keskin 
26 Mar 15:10 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

harikaydı fakat martin biraz kotumu ne ama ilkim super bi kız hayran kaldım
ve aynı benim askıma cok benziyor bu hikayeyi birazdaha uzatabilirdiniz ask kitabları daha gizel bir şekilde ask yasayabilirlerdi bence

Elif dereli 
17 Eyl 14:39 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Ayy bu İlkim beni öldürdü okurken yaaaa. Allah martine sabır versin diyorum hahaha gene muhteşem bir asude kitabını bitirdim. Maryi de çok sevdim seth ile olan aşkları bence muhteşemdi.

2 /

Kitaptan 8 Alıntı

Nur-AL 
08 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"Ancak bir sanatçı baktığı eserin değerini anlayabilir. Cahil bir adam gördüğü şeyin sadece dış güzelliğiyle ilgilenir. Oysa usta kişi ona bakar bakmaz kıymetini bilecek kadar derindir. Senin gibi sığ adamlar ise yüzeysel bakışlarıyla o eserin değerini düşürür ancak!"

Dikkat! Aşk Çıkabilir, Asude (Sayfa 100)Dikkat! Aşk Çıkabilir, Asude (Sayfa 100)
Nur-AL 
08 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Sen benim gecmisimi silen bir silgisin.
Ve sen benim gelecegimi yazan bir kalemsin!

Dikkat! Aşk Çıkabilir, Asude (Sayfa 491)Dikkat! Aşk Çıkabilir, Asude (Sayfa 491)
Yeliz Kaynakcioglu 
22 Tem 02:02 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Ilkim' de ona gülümsedi. Tıpkı adamın yaptığı gibi alayla "Kendimi bildim bileli cehaletle savaşıyorum. Şimdi kalkıp da cahilligin vücut bulduğu bir adamla neden evleneyim?" diyerek karşılık verdi.

Dikkat! Aşk Çıkabilir, Asude (Sayfa 79 - Ephesus)Dikkat! Aşk Çıkabilir, Asude (Sayfa 79 - Ephesus)
Yeliz Kaynakcioglu 
31 Tem 23:44 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Seni seviyorum cunku... Çünkü bende eksik olan her seysin. Nezaket, zarafet, akıllılık, merhamet, duyarlılık, güzellik, masumiyet... Ve sen tertemizsin. Hiç dokunulmamis bir papatyasin. Hazineler gibi saklanmış... Ama sadece bunlar değil. Sen benim gibi bir adama katlandı. Beni sevdim ve beni hayatına kabul ettin. Sen beni tamamladım, dört göz.

Dikkat! Aşk Çıkabilir, Asude (Sayfa 495 - ephesus)Dikkat! Aşk Çıkabilir, Asude (Sayfa 495 - ephesus)
Yeliz Kaynakcioglu 
26 Tem 00:08 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

MARTIN KISA BİR KAHKAHA ATIP, KIZA AŞK DOLI BIR GÜLÜMSEME GONDERDI. "ISTERSEN MOZAMBİK DILINI BILE OGRENEBILIRIM. AMA KENDI DILIMDE KONUŞMAM GEREKIRSE ŞUNU RAHATLIKLA SOYLEYEBILIRIM. ÇATIŞMANIN ORTASINDA, 45'LIK COLT SILAHINDA SON MERMISI KALAN AĞIR YARALI BIR ADAM GIBI HISSEDIYORUM. O 45' LIKTEKI SON MERMI SENSIN PAPATYAM. KAFAMA SIKMAK IÇIN KALAN SON MERMI"
Allah' im ilanı aşka bakarmisin ya.

Dikkat! Aşk Çıkabilir, Asude (Sayfa 314 - ephesus)Dikkat! Aşk Çıkabilir, Asude (Sayfa 314 - ephesus)
TSena_gl 
07 Nis 00:31 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İlkim sarsıcı bir heyecanı kalbinin derinliklerinde hissetti. Martin'in göğsüne kapandığında "Seni o kadar çok seviyorum ki..." dedi.
Martin kızın saçlarını okşayıp onun yerine cümlesini tamamladı. "Genetikten bile daha çok!"
"Evet," dedi kız. "Genetikten, moleküler biyolojiden, Stanford'dan ve sıkıcı notlarımdan bile çok!"
Genç adam kızın tepesini öperken kulağına mırıldandı. "O kutsal ders notlarını sıkıcı bulduğuna göre beni sahiden çok seviyorsun." İlkim gülümsedi. "O halde dünyanın en çok sevilen kocası sen oluyorsun."
Genç adam sırıttı. "Bu bir onurdur madam!"

Dikkat! Aşk Çıkabilir, Asude (Ephesus Yayınları)Dikkat! Aşk Çıkabilir, Asude (Ephesus Yayınları)
Meryem Özalp 
29 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Kendimi bildim bileli cehaletle savaşıyorum. Şimdi kalkıp da cahilliğin vücut bulduğu bir adamla neden evleneyim?"

Dikkat! Aşk Çıkabilir, AsudeDikkat! Aşk Çıkabilir, Asude
Neşeliyorumlar 
15 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

“Silahı nasıl aldığımı hatırlamıyorum bile. Tek hatırladığım ateş ederken gözlerimi kapattığım… Aman Allahım seni de vurabilirdim!”
Genç adam ona saniyelik bir gülüş attı. “İsabet yeteneğine hayranım bebeğim. Kalbimi de on ikiden vurmuştun.”

Dikkat! Aşk Çıkabilir, AsudeDikkat! Aşk Çıkabilir, Asude