Dikkat! Aşk Çıkabilir

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.397
Gösterim
Adı:
Dikkat! Aşk Çıkabilir
Yazar:
Baskı tarihi:
Kasım 2016
Sayfa sayısı:
528
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059232586
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Birbirlerinden nefret eden iki insandı onlar… Ama evlendiler! Uslanmaz bir asosyal olan İlkim'in hayatındaki tek amaç başarılı bir bilim kadını olmaktır. Onun modayla, makyajla işi yoktur ve gözlüğünün ardındaki dünyada ders notlarıyla mutludur.

Evlenmek için hayallerinin profesörünü beklerken, karşısına tehlikeli, kaba, bilimden anlamayan, öfkeli bir işadamı çıkar. Martin Turner… Bu Amerikalı adamla asla evlenmemesi gerektiğini bilse de, muhteşem kariyerinin anahtarının onun ellerinde olması işleri rayından çıkaracaktır. Genç kız, ilk andan beri koşarak kaçmak istediği bu yakışıklı ve karanlık adama, hayatının tüm ideallerini çiğneyerek tutkuyla çekilirken, ilk kez gerçek bir kadın gibi hissetmeye başlar.

Ve genç adam, gizli çıkarları uğruna evlendiği bu kızı Amerika'ya götürdüğü gün ondan kurtulma planları yaparken, sessiz karısı hayatının merkezine yerleşir. Aşk, nefreti gölgesi gibi takip ederken, bu nefretten bir aşk doğabilir mi? Peki ya sırlar açığa çıktığında gerçek aşk yalanlara direnebilir mi?
(Tanıtım Bülteninden)
Sınavlarımın başlaması nedeniyle kısa sürede okumayı beceremesem de,Asude'den okuduğum 6.kitabın kapağını da büyük bir zevkle kapatmış bulunuyorum.Son sayfasında yüzümde bir adet tatlı tebessüm,bittiği için de ufak bir burukluk vardı.Her sayfası eğlenceli ve sıkılmanıza olanak sağlamayan bir kitap.Nefretle başlayan bir hikayenin tatlı bir romantik komediye dönüşünü capcanlı üslubuyla okuyucuya yansıtan Asude,beni yine hayal kırıklığına uğratmadı.Kitabı sindire sindire okumak da güzel oldu açıkçası.Asude usulü eğlence,aşk,arkadaşlık gibi konuların mükemmel harmanlanışı.Kesinlikle kaçırmayın.Kitap sizi boğmayacak,sade bir üslupla,ne eksiği ne de fazlası olmadan samimi bir anlatımla yazılmış.Kapak ve cilt de çok hoş gerçekten.Okuyacaklara not: Bu bir nefret hikayesidir,aşka yer yoktur.Ama Dikkat! Aşk Çıkabilir. :) Romantik komedi severlere tavsiyemdir.Okuyun,gülün,eğlenin,kendinizi kitabın huzurlu ortamına kilitleyin ve dünyayı sessize alın.Kafa dağınıklığına ilaç niyetine harika bir roman.Herkese iyi okumalar.
Yazarın okuduğum ilk romanıydı. Klişelerle dolu bir aşk romanı diye tanımlayabiliriz. Kitaptan beklentim sıfırdı zaten. Kafamı dağıtmak için okuduğum , benim için kaçış romanıydı bu yüzden keyif alarak okudum diyebilirim. Tabi ki yazar kendini çokça tekrar etmiş bazı kelimelerde direk insanın gözüne batıyor okurken. Ve karakterler çok tuhaf geldi bana. Aşk romanı olduğu için biraz daha naif karakterler bekledim. Ama bulamadım. Beklentinizi en aza indirgerseniz keyif alabilirsiniz.
Giriş kısmı gelişme ve sonuç kısımları da dahil olmak üzere son derece keyifli bir romantik komedi gırgır ve şamata gibi unsurlar içeren roman yine ASUDE nin kaleminden çıkma sizi bilmem ama ben son derece beğendim eğlendim ve de keyiflendim. :))
Ayy bu İlkim beni öldürdü okurken yaaaa. Allah martine sabır versin diyorum hahaha gene muhteşem bir asude kitabını bitirdim. Maryi de çok sevdim seth ile olan aşkları bence muhteşemdi.
hem macera hem de romatik bir kitap. Fakat bazı yerlerinde fazla iyi olmayan kelimler geçiyor. Fakat Asude ye göre az romantik bir kitap romantik istiyorsanız Babam iflas edince yi tavsiye ederim fakat macera aksiyon gibi bir kitap istiyorsanız Amy ve Roger 'ın Efsanevi Yolcuğu nu tavsiye ederim.
Bana bu kitabı zorla aldıran dilek ablama sevgiler :) Güzel bi kitap benim pek tarzım değil ilk başta ne yalan söylim böyle salakça şeymi olur dedim çok dedim aslin da:) :) ama okudukça hoşuma gidiyo bi insanın farkında olmadan onu tanıyarak sevmesini izlemek sizin de hoşunuza gidiyo.
Kitapta kendini olduğu gibi gören kız ve ona tam tersi bi adam büyük konuşmam gerek aşk bu diyosun kesinlikle okuyun çok güzel bi kitap diyemem ama eğlenmek ve gülmek istiyosaniz bence bi göz attin aşk bu tesadüfleri sever...
Martin Turner tüm siniriyle Istanbul' da bir bara girer. Ama barda kariyer tutkusu yüzünden dişi olduğunu bile bilmeyen Iklim ile yolları kesisir. Geceyi nasıl olduysa karakolda bitirdikleri için sosyete onları birlikte üstüne birde bir sebeple karakola düştüğü haberi ile calkalanir. Ilkim' in babasının bu haberi duyması ile işler daha da çıkmaza girer. Bir kızın adı çıkacağına o adamla illa evlenmeli şartı yüzünden iki yabancı bir anda kendilerini evli bulurlar. Ilkim tek hayali olan Stanford' da okumak için bunu kabul eder. Ama Martin daha büyük bir plan peşine düşer. Yaşayan taş ile Dört göz fosil kızımızın hikayesi de böyle başlar. Ilkim ne kadar okul dışında başka bisey düşünmeyen biriyse Martin bir o kadar gözde ve capkindir. Ilkim huzursa Martin mafyadir. Yani olur yanları aslında hiç yoktur. Ama AŞK işte. Dikkat etmek lazım.
Kitap içinde Martin' in kardeşi Mary ve Seth aski da çok güzel işlenmiş aslında.
Biz ne planlar yaparsak yapalım ne denli kacarsak kacalim DIKKAT AŞK CIKABILIR her an
Asude yine çok keyifli bir imkansızlıklar içindeki iki zor karakteri birbirine çok güzel aşık etmiş.
Ilkim' in o değişik anlatimlari bile kitabı kasmamis asla.
Ama o annesinin hitaplari. Ay bana fenalık getirtti ama. Hiç o şekilde konuşacak bir anne olmadığından belki de
hayat bazen bize öyle bir kazık atar ki hayatımız boyunca unutamayız ama ne yazık ki bazen öyle bir kazık yediğimiz zaman ya rabbi şükür deriz işte hayatın bir mucizesi daha
.
.
.
Onların hikayesi nefretle alevlendi, aşkla mühürlendi.!
.
Birbirlerinden nefret eden iki insandı onlar...
.
Ama evlendiler! Uslanmaz bir asosyal olan Ilkim'in hayatındaki tek amaç başarılı bir bilim kadını olmaktır. Onun modayla, makyajla işi yoktur ve gözlüğünün ardındaki dünyada ders notlarıyla mutludur.
.
Evlenmek için hayallerinin profesörünü beklerken, karşısına tehlikeli, kaba, bilimden anlamayan, öfkeli bir işadamı çıkar. Martin Turner...
.
Bu Amerikalı adamla asla evlenmemesi gerektiğini bilse de, muhteşem kariyerinin anahtarının onun ellerinde olması işleri rayından çıkaracaktır. Genç kız, ilk andan beri koşarak kaçmak istediği bu yakışıklı ve karanlık adama, hayatının tüm ideallerini çiğneyerek tutkuyla çekilirken ilk kez gerçek bir kadın gibi hissetmeye başlar.
.
Ve genç adam, gizli çıkarları uğruna evlendiği bu kızı Amerika'ya götürdüğü gün ondan kurtulma planları yaparken, sessiz karısı hayatının merkezine yerleşir.
.
Aşk, nefreti gölgesi gibi takip ederken, bu nefretten bir aşk doğabilir mi?
.
Peki ya sırlar açığa çıktığında gerçek aşk yalanlara direnebilir mi?
.
Okurken çok eğlendiğim bir kitap.Özelliklede ilkim gibi biyoloji seviyorsanız.Karakterleri çok güzel kurgulamış.Birbirlerinden nefret edip sonra birbirlerine sırıl sıklam aşık olan bir çiftin hikayesi.
İlkim'in tek aşkı bilimdi Martin'i görene dek...
Aşk oyunu... Ömrünü ders notlarına ve ilerideki kariyerine adayan İlkim'in, okuldan bir tanıdığın araması ile macerası başlar.
Martin'in macerası ise İlkim'in üzerine 'Yaşayan Taş' diyerek döktüğü içeceği ile başlar.
Eğlenceli ve bol aşklı bir hikayeye hazır mısınız?
Onların hikayesi nefretle alevlendi, aşkla mühürlendi!
Müthiş bir aşk hikâyesi,
Komik anları da çok, sevdiğim kitapların biri sayılır....
Farklı insanları, farklı karakterleri ancak aşk birleştirir))))
"Ancak bir sanatçı baktığı eserin değerini anlayabilir. Cahil bir adam gördüğü şeyin sadece dış güzelliğiyle ilgilenir. Oysa usta kişi ona bakar bakmaz kıymetini bilecek kadar derindir. Senin gibi sığ adamlar ise yüzeysel bakışlarıyla o eserin değerini düşürür ancak!"
Ilkim' de ona gülümsedi. Tıpkı adamın yaptığı gibi alayla "Kendimi bildim bileli cehaletle savaşıyorum. Şimdi kalkıp da cahilligin vücut bulduğu bir adamla neden evleneyim?" diyerek karşılık verdi.
Asude
Sayfa 79 - Ephesus
Seni seviyorum cunku... Çünkü bende eksik olan her seysin. Nezaket, zarafet, akıllılık, merhamet, duyarlılık, güzellik, masumiyet... Ve sen tertemizsin. Hiç dokunulmamis bir papatyasin. Hazineler gibi saklanmış... Ama sadece bunlar değil. Sen benim gibi bir adama katlandı. Beni sevdim ve beni hayatına kabul ettin. Sen beni tamamladım, dört göz.
Asude
Sayfa 495 - ephesus
MARTIN KISA BİR KAHKAHA ATIP, KIZA AŞK DOLI BIR GÜLÜMSEME GONDERDI. "ISTERSEN MOZAMBİK DILINI BILE OGRENEBILIRIM. AMA KENDI DILIMDE KONUŞMAM GEREKIRSE ŞUNU RAHATLIKLA SOYLEYEBILIRIM. ÇATIŞMANIN ORTASINDA, 45'LIK COLT SILAHINDA SON MERMISI KALAN AĞIR YARALI BIR ADAM GIBI HISSEDIYORUM. O 45' LIKTEKI SON MERMI SENSIN PAPATYAM. KAFAMA SIKMAK IÇIN KALAN SON MERMI"
Allah' im ilanı aşka bakarmisin ya.
Asude
Sayfa 314 - ephesus
İlkim sarsıcı bir heyecanı kalbinin derinliklerinde hissetti. Martin'in göğsüne kapandığında "Seni o kadar çok seviyorum ki..." dedi.
Martin kızın saçlarını okşayıp onun yerine cümlesini tamamladı. "Genetikten bile daha çok!"
"Evet," dedi kız. "Genetikten, moleküler biyolojiden, Stanford'dan ve sıkıcı notlarımdan bile çok!"
Genç adam kızın tepesini öperken kulağına mırıldandı. "O kutsal ders notlarını sıkıcı bulduğuna göre beni sahiden çok seviyorsun." İlkim gülümsedi. "O halde dünyanın en çok sevilen kocası sen oluyorsun."
Genç adam sırıttı. "Bu bir onurdur madam!"
Asude
Ephesus Yayınları
"Kendimi bildim bileli cehaletle savaşıyorum. Şimdi kalkıp da cahilliğin vücut bulduğu bir adamla neden evleneyim?"

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Dikkat! Aşk Çıkabilir
Yazar:
Baskı tarihi:
Kasım 2016
Sayfa sayısı:
528
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059232586
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Birbirlerinden nefret eden iki insandı onlar… Ama evlendiler! Uslanmaz bir asosyal olan İlkim'in hayatındaki tek amaç başarılı bir bilim kadını olmaktır. Onun modayla, makyajla işi yoktur ve gözlüğünün ardındaki dünyada ders notlarıyla mutludur.

Evlenmek için hayallerinin profesörünü beklerken, karşısına tehlikeli, kaba, bilimden anlamayan, öfkeli bir işadamı çıkar. Martin Turner… Bu Amerikalı adamla asla evlenmemesi gerektiğini bilse de, muhteşem kariyerinin anahtarının onun ellerinde olması işleri rayından çıkaracaktır. Genç kız, ilk andan beri koşarak kaçmak istediği bu yakışıklı ve karanlık adama, hayatının tüm ideallerini çiğneyerek tutkuyla çekilirken, ilk kez gerçek bir kadın gibi hissetmeye başlar.

Ve genç adam, gizli çıkarları uğruna evlendiği bu kızı Amerika'ya götürdüğü gün ondan kurtulma planları yaparken, sessiz karısı hayatının merkezine yerleşir. Aşk, nefreti gölgesi gibi takip ederken, bu nefretten bir aşk doğabilir mi? Peki ya sırlar açığa çıktığında gerçek aşk yalanlara direnebilir mi?
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 330 okur

  • Lavarrah
  • Suna Kılıç
  • Özlem Kurudere
  • Hanifi
  • Kardelen Tümer
  • Ayşe_clk
  • Ayşegül Akduman
  • KYMET.SS
  • Aslı Uysal
  • Sevgi ŞENER

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%4.1
14-17 Yaş
%11
18-24 Yaş
%32.4
25-34 Yaş
%24.1
35-44 Yaş
%20
45-54 Yaş
%7.6
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0.7

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%97.2
Erkek
%2.8

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%31.8 (41)
9
%18.6 (24)
8
%20.9 (27)
7
%12.4 (16)
6
%7.8 (10)
5
%4.7 (6)
4
%3.1 (4)
3
%0.8 (1)
2
%0
1
%0