Dikkat! Aşk Çıkabilir

8,2/10  (60 Oy) · 
154 okunma  · 
46 beğeni  · 
2.174 gösterim
Birbirlerinden nefret eden iki insandı onlar… Ama evlendiler! Uslanmaz bir asosyal olan İlkim'in hayatındaki tek amaç başarılı bir bilim kadını olmaktır. Onun modayla, makyajla işi yoktur ve gözlüğünün ardındaki dünyada ders notlarıyla mutludur.

Evlenmek için hayallerinin profesörünü beklerken, karşısına tehlikeli, kaba, bilimden anlamayan, öfkeli bir işadamı çıkar. Martin Turner… Bu Amerikalı adamla asla evlenmemesi gerektiğini bilse de, muhteşem kariyerinin anahtarının onun ellerinde olması işleri rayından çıkaracaktır. Genç kız, ilk andan beri koşarak kaçmak istediği bu yakışıklı ve karanlık adama, hayatının tüm ideallerini çiğneyerek tutkuyla çekilirken, ilk kez gerçek bir kadın gibi hissetmeye başlar.

Ve genç adam, gizli çıkarları uğruna evlendiği bu kızı Amerika'ya götürdüğü gün ondan kurtulma planları yaparken, sessiz karısı hayatının merkezine yerleşir. Aşk, nefreti gölgesi gibi takip ederken, bu nefretten bir aşk doğabilir mi? Peki ya sırlar açığa çıktığında gerçek aşk yalanlara direnebilir mi?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2016
 • Sayfa Sayısı:
  528
 • ISBN:
  9786059232586
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nur-AL 
12 Oca 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Okurken eglendigim, yüzümde kocaman bir tebessümle okumanin tadini cikarmama neden olan bir kitap daha :) İlkim ve Martin arasindaki tatli sert sürtüsmelere bayildim :):) Asude'nin bu eglenceli anlatimlarini seviyorum, arada iyi geliyor okudukca, özelliklede moralimin bozuk oldugu anlarda iyi geliyor. "Pabucumun ajani" kadar olmasada yinede "Dikkat! Ask cikabilir" de cok güzel bir romantik komedi türünde kitap olmus.

ezgi 
20 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Okurken çok eğlendiğim bir kitap.Özelliklede ilkim gibi biyoloji seviyorsanız.Karakterleri çok güzel kurgulamış.Birbirlerinden nefret edip sonra birbirlerine sırıl sıklam aşık olan bir çiftin hikayesi.

TSena_gl 
25 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bir mafya ile dört göz kızımızın biraz kötü bir durum ile tanışması. Zorunlu sayılabilecek bir evlilik. Ve onun ardından gelen beklenmedik aşk. Bir mafya nasıl böyle aşık olabilir dedirtecek bir kitap.

Filiz Çetin 
17 Oca 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

En güzel aşklar nefret ile başlar ilkesine uygun düşen eğlenceli bir kitap.Keyif ve severek okudum.

Librarian 
15 Eki 2014 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Asude'nin okuduğum üçüncü kitabıydı. Gül ve avcı ile başladım romanlarına. Ve o romana pek çok açıdan bayılmıştım. Ardından pabucumun ajanı geldi. Evet kabul etmeliyim çılgın bir yazı tarzı ve hikaye kurgulama/anlatıma sahipti ama... Ne yazık ki geride bir tat bırakmamıştı. Maalesef aynı şeyi dikkat aşk çıkabilir için de söylemek durumundayım. Aşk romanlarında bittikten sonra birkaç gün hayatımda o romanın kahramanlarıyla yaşama tadı bırakmasını bekleyen bir okurum. Nereye baksam okuduğum romandan bir esinti görmeli hissetmeliyim. Ne yazık ki ne dikkat aşk çıkabilir'de ne de pabucumun ajanında bu büyüyle sarmalanmadım. Ve bu romanla birlikte bir karar aldım. Asude ne zaman ki yeniden tarihi aşk romanı (historical) yazar ben o zaman onun romanını alır ve okurum.

angelsbooks 
18 Mar 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kanunsuz, korkutucu iş adamı Martin Turner ve asosyal, sönük kız İlkim Acaroğlu'nun hikayesi. Birbirinin tamamen zıttı iki karakterin yolları kesişiyor ve macera başlıyor. Ben önce Pabucumun Ajanı 1-2'yi okuduğumdan bu kitap bana çok tanıdık geldi. Erkek karakterler birbirlerine epey benziyor. Ama İlkim, Deniz karakterinden çok farklı bir kız. Pabucumun Ajanı'ndan Deniz deli bir kere. O hikayede Tuna karakterinin delirmesi işten değil ki okur olarak ben bile ara ara delirdim. Ama İlkim saf, temiz, ılımlı ve sevimli bir karakter. Bu yüzden Martin'in sinirine anlam veremediğim yerler var. Yani Pabucumun Ajanı mı bu mu deseniz, açık ara farkla Pabucumun Ajanı derim. Yine de Asude akıcı kalemini konuşturmuş ve tabii kitabı elimden bırakamadım.

Kitaptan 4 Alıntı

Nur-AL 
08 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"Ancak bir sanatçı baktığı eserin değerini anlayabilir. Cahil bir adam gördüğü şeyin sadece dış güzelliğiyle ilgilenir. Oysa usta kişi ona bakar bakmaz kıymetini bilecek kadar derindir. Senin gibi sığ adamlar ise yüzeysel bakışlarıyla o eserin değerini düşürür ancak!"

Dikkat! Aşk Çıkabilir, Asude (Sayfa 100)Dikkat! Aşk Çıkabilir, Asude (Sayfa 100)
Nur-AL 
08 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Sen benim gecmisimi silen bir silgisin.
Ve sen benim gelecegimi yazan bir kalemsin!

Dikkat! Aşk Çıkabilir, Asude (Sayfa 491)Dikkat! Aşk Çıkabilir, Asude (Sayfa 491)
Meryem Özalp 
29 Haz 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Kendimi bildim bileli cehaletle savaşıyorum. Şimdi kalkıp da cahilliğin vücut bulduğu bir adamla neden evleneyim?"

Dikkat! Aşk Çıkabilir, AsudeDikkat! Aşk Çıkabilir, Asude
Neşe McYksl 
15 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

“Silahı nasıl aldığımı hatırlamıyorum bile. Tek hatırladığım ateş ederken gözlerimi kapattığım… Aman Allahım seni de vurabilirdim!”
Genç adam ona saniyelik bir gülüş attı. “İsabet yeteneğine hayranım bebeğim. Kalbimi de on ikiden vurmuştun.”

Dikkat! Aşk Çıkabilir, AsudeDikkat! Aşk Çıkabilir, Asude