Dikkat! Mafya Var!

6,8/10  (15 Oy) · 
29 okunma  · 
9 beğeni  · 
832 gösterim
“Bu yazı da ne?”

“Dikkat! Mafya var!”

“Hadi ya! İyi ki okudun! Benim okuma yazmam yoktu zaten.”

“Sen kültürsüz bir mafya mısın? Hiç yakıştıramadım! Çok ayıp! İstersen öğretebilirim!”

“Hay Allah’ım sen bana sabır ver! Sülük gibi yapıştın bir de gitmiyorsun ya! Ben sana ne yazıyor demedim! Niye arabamın camındaydı bu?” Sanki istediğinde gitmesine izin veriyordu, verecekti ya! Laf olsun diye söylüyordu işte.

“Hani bebek olan arabalara yazıyorlar ya ‘dikkat! Bebek var!’ ben de düşündüm ve dedim ki mafya olan arabaya ‘Dikkat! Mafya var’ yazmak gerekir? Kötü mü düşünmüşüm?”
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2015
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786059121132
 • Yayınevi:
  Parola Yayınları
 • Kitabın Türü:
ibiaryu 
18 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 2/10 puan

Fazlasıyla genç işi olduğunu nereden mi biliyorum konu kopuk kopuk cümleler birbirini tamlamadan yazarın zulmüne uğramış gibi baştan savma ve bahse girerim ki yazarken konu geçişlerinde bile bir unutkanlık var sevmedim sevemedim.

Kitaptan 1 Alıntı

ezgi 
 13 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Saatler, dakikalar ve hatta saniyeler bazen insanlar için önemini yitirir. Sadece bir boşlukta sonsuzluğa yuvarlanırcasına acıyla, terk edilmişlikle başa çıkmak belki de hayat boyu bir insanın karşılaşabileceği en zor şeydir. Acı bazen insanın ruhuna dokunur ya hani, yakar baştan başa ama cehennem azabı gibi dinmek bilmez bir acıyla ve siz inatla bedeninizin de ruhunuzun da hala diri olduğunu fark edersiniz işte o daha da acıtır. Kalbiniz yok olana kadar kasıp kavuran bu acı ölüm demekti onun için.

Dikkat! Mafya Var!, Esila Yıldırım (Sayfa 226 - parola yayınları)Dikkat! Mafya Var!, Esila Yıldırım (Sayfa 226 - parola yayınları)