Dikkat Vücudunuz Konuşuyor Türkiye'de Beden Dili İş Yaşamı ve Renkler

8,4/10  (109 Oy) · 
374 okunma  · 
90 beğeni  · 
3.962 gösterim
"Yatağa uzanırken uykunuzu getirsin diye elinize aldığınız bir kitabın bütün gece sizi uyutmadığı oldu mu? Dikkat Vücudunuz Konuşuyor böyle bir kitap."
- Dr. Öner Göv

"Yıllardır yerli yabancı uzmanların verdiği üst düzey bir çok eğitim programına katıldım, bu kadar etkileyici bir seminerle karşılaşmadığımı rahatlıkla söyleyebilirim."
- Atilla Okumuş
Jumbo Genel Müdürü

"İş yaşamındaki başarılarını uzun süredir yakından izlediğim Şerif İzgören'in iş yaşamındaki deneyimlerini iletişim başlığı altında okumak çok etkileyiciydi. Herkesin, hayatla ilgili bir şeyler öğreneceği bir kitap."
- Prof. Dr. Vahap Katkat

"34 yaşındayım, 34 yıldır böyle ilginç bir eğitim almamıştım yaşama bakış açıma çok şey eklediğini düşünüyorum."
- Önder Aytaç
Polis Akademisi Öğretim Üyesi

"Bu kitap için keyifli ve etkileyici kelimelerinin yetersiz olduğunu düşünüyorum. Farkında olmadığımız bir hayatın bize sunuluşu"
- Prof. Dr. Cihan Akçaboy

"Okuduğunuz ve unutamadığınız iki elin parmakları kadar kitap vardır, kesinlikle onlardan birisi"
- İsmail İğdeli
(Arka Kapak)
Aysel 
18 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitapları ne için okuruz? Bize bilmediklerimizi öğretsin, başka bir dünyaya götürsün, cahilliğimizi alsın diye. Emin olabilirsiniz ki, "Dikkat Vücudunuz Konuşuyor" bu kitaplardan biri.

İlk başta kitap kişisel gelişim kitab`ı değil. Öğretici, insanlar`ın beden dilinden anlamanız için yazılmış kitap. Kitapta siyasetçiler`in, diktatörler`in beden dili ile ilgili çok güzel tespitler var. Siyasetle ilgilenmediğimi düşünen ben, çok dikkatle okudum. Ne kadar safmışım bunu tespit ettim :)

Bundan başka, kitapta renklerle ilgili çok güzel tespitler var. Mesela; bankalar, gıda firmalar`ı, araba logolar`ı ve aklıma gelmeğen daha kaç şirket logolarında en çok hangi renkler`i kullanırlar ve neden kullanırlar. Buradakı tespitler güzeldi.

Yazar`ın çok akıcı, samimi diliyle hiç yorulmadan, bazı yerlerde gülerek enterasan bilgiler edineceksiniz. Yazar`ın samimi dilinden bir örnek ;
" Duvara boş boş bakıp ısrarla “evet” diyenler lütfen kitabın devamını okumasınlar, kitabı aldıkları kitapçıya gidip yalvar yakar geri vermeye çalışsınlar; çünkü bu grubu ikna şansım yok. " :))

İşte böyle :) Keyifli okumalar *_*

Hüseyin Öz 
12 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Normalde bu tarz kitapları okumak pek tercihim değildir. Fakat paylaşılan alıntılar dikkatimi çektiği için okumaya karar verdim. Medya, iletişim, propaganda, politika, flört, yalanlar, iç güdü ve renkler hakkında bilmediğimiz ve sık kullanıldığı halde fark edemediklerimizi anlatan ve verdiği nükteli örneklerle eğlendiren bu kitap çok hoşuma gitti. İlk defa bu türdeki bir kitabı hiç sıkılmadan okudum. Tavsiye ederim

Merve Akpınar 
05 Oca 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

İzgören yine örneklerle anlatıyor anlatacaklarını. Bu yazarın en sevdiğim özelliği bu sanırım. Her anlattığı konuyu ya anılarından ya genel bilinen örneklerle anlatıyor. Keyifli ve verimli bir okuma süreciydi. Genel olarak bu kitapta beden dilini, nasıl kullanılacağını ve renklerin etkilerini anlatmış diyebilirim.

Muharrem Armağan 
11 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitap öncelikle yabancı kişisel gelişim kitaplarının bizim ülkemize göre olmadığını belirterek başlamış ve Ahmet Şerif İzgören bu kitapta kendine has üslubuyla insan vücudunun davranışlarını ele almış.Bazı yerler çok abartılmış gibi dursada özellikle ülkemiz politikacılarının bunu milleti kandırmak için değil de dış ülkelere karşı davranış olarak öğrenmesi zorunludur.Kitabın yazım dili yazarın üslubu yer yer ciddiyeti yer yer cümle aralarında ki espirileriyle güzel ve öğretici bir çalışma olmuş.Tabi yazarında belirttiği gibi kitapta öğrendiklerimizin %90 civarı iş yaşamında politika da kullanmamız gereken hareketler gündelik yaşamda kullanmamız gereken hareketler %10luk bir kısmı oluştursa da işimize yarayacak bilgiler.Son olarak kitap hem eğlendirici hem öğretici tavsiye ederim.

Yasemin Yavuz 
22 Oca 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 8/10 puan

Ahmet Şerif İzgören, bana kalırsa öğretmeyi çok seven, demek istediğini karşı tarafa apaçık bir şekilde anlatabilen, mizahi yönü kuvvetli bir eğitimci, yazar.
Betimlemeleri oldukça başarılı ki bu kitabında görsel anlatıma da sıklıkla başvurarak anlatımını oldukça kuvvetlendirmiş.
Bakışlar, kollar, eller, ayakların pozisyonu, el teması vb.. konularda karşımızda ki ne anlatmak istiyor ya da biz bilmeden karşı tarafa ne mesajlar veriyoruz. Tüm bunları açık açık ,resimlerle örnekleyerek açıklamış.
Kesinlikle bir şey kaybetmeyeceğiniz , aksine bir takım püf noktalarıyla iletişim bilgilerinizi kuvvetlendireceğiniz bir kitap.
Yazarımızın diğer kitaplarını da itinayla okuyacağım.

KapıGıcırtısı 
15 Oca 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Her gün yaptığımız hareketleri bizlerefarkındalık yaratacak şekide sunan KULELİ mezunu AHMET ŞERİF İZGÖREN hocama çok teşşekkür ediyorum.(Hocam boğazın incisinden İstanbul'a bakmak sadece biz anlarız bizi başkası anlayamaz :=)

Müesser Turan 
22 Eyl 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazarın diğer kitaplarında olduğu gibi bu kitabını okurken de çok keyif aldım. Ahmet Şerif okuyucuyu sıkmadan onlara bir şeyler öğretmenin yolunu keşfetmiş iyi yazarlardan biri bence.

Birisi 
16 May 20:12 · Kitabı okudu · 1 günde · 8/10 puan

Sohbet havasında yazılmış, iletişimin birçok unsurunu ele alarak detaylı bir şekilde irdelenmiş bir kitap. Bazen bildiğimiz ama düşünmediğimiz nüansları, bazen de bilmediğimiz şeyleri küçük dokunuşlarla etkili bir biçimde anlatılan bir kitap.

ARF 
07 Kas 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 7/10 puan

Ahmet Şerif İzgören'in okuduğum ilk kitabıydı ve kitaplarında gördüğüm en güzel şey kendi fikirlerini sürekli örneklemeler üzerinden anlatması. Kendi yaşadığı olayları veya ünlü kişilerin yaşadığı olaylardan bir kurgu oluşturarak anlatmak istediği temayı vermiş oluyor. Bunu ancak kitabın sonunda anlayabiliyorsunuz çünkü anlattığı her olay bir puzzle'nin parçası ancak tüm parçalar doğru yere konulduğu zaman tüm resmi görebilirsiniz. Bu yüzden herkese kitaplarını okurken bu düşünce de okumasını tavsiye ederim.

Rabia Özen 
 20 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kişisel gelişim kitaplarını hep sevmişimdir anlatımı akıcı ve yazarı bir o kadar güzel noktalara değinebilir ise.. Bu kitabı okumaya başladığınızdan itibaren elinizden düşürmeyeceksiniz. Her sayfasını okurken size bir şeyler katacak ve yeri gelecek gülümseyeceksiniz. Ahmet Şerif İzgören'i duymayan kalmadı diye düşünüyorum ve ekliyorum mutlaka okumanız gereken kitaplar arasında..

2 /

Kitaptan 86 Alıntı

Aysel 
26 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

" Karşınızdaki kişi sizinle konuşurken sağına doğru bakıyorsa, beyninin sol lobunu kullanıyordur, yani tasarlama ve planlama yapıyor olabilir. Sola doğru bakıyorsa, sağ lobu kullanıyor olabilir, yani hatırlıyordur ve büyük ihtimalle hayallere dalmıştır. "

Dikkat Vücudunuz Konuşuyor, Ahmet Şerif İzgörenDikkat Vücudunuz Konuşuyor, Ahmet Şerif İzgören
Aysel 
22 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

“ Politikacılar her sabah iki defa tıraş olmak zorunda, çünkü iki yüzlüdürler.”

Dikkat Vücudunuz Konuşuyor, Ahmet Şerif İzgören (Mark Twain)Dikkat Vücudunuz Konuşuyor, Ahmet Şerif İzgören (Mark Twain)
Aysel 
21 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Adamın biri, iş için hayvanat bahçesine başvurmuş, “Maymunumuz öldü, sadece maymun kadromuz boş. Kabul edersen buyur” demişler. Bizimki kabul etmiş. Bir maymun postu giydirmişler, asgari ücretle işe başlamış. İş iyi, gıdaya da para vermiyor, bütün gün simit, fıstık vs. Bir gün yanlışlıkla yan kafesle arasındaki kapı açık kalmış içeri aslan girmiş! Bizimkisi mesaiyi unutup panik içerisinde “imdat yok mu kurtaran!” diye bağırmaya başlamış. Aslan durmuş “Kardeşim tek işsiz sen misin?” demiş.

Dikkat Vücudunuz Konuşuyor, Ahmet Şerif İzgörenDikkat Vücudunuz Konuşuyor, Ahmet Şerif İzgören
Aysel 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Batı’da sakinleştirici etkisi yüzünden intiharları azaltmak için köprü korkuluklarını maviye boyarlar."

Dikkat Vücudunuz Konuşuyor, Ahmet Şerif İzgörenDikkat Vücudunuz Konuşuyor, Ahmet Şerif İzgören
Aysel 
03 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

“Başkalarının bilgileriyle bilgili olabilirsiniz; ama sadece kendi aklınızla akıllı olabilirsiniz.”

Dikkat Vücudunuz Konuşuyor, Ahmet Şerif İzgören (Montaigne)Dikkat Vücudunuz Konuşuyor, Ahmet Şerif İzgören (Montaigne)
Aysel 
26 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Sakız çiğnerken midemiz bir şeyler yediğimizi zannedip asit salgılar ya da topuklu ayakkabı giyen kadınların her iki ayağın topukları da yukarıda olduğu için beynin serebral dengesi bozulur; beyin, iki ayağın bir arada atıldığını zanneder (bu demektir ki yenge, yüksek topuklu ayakkabı giydiğinde onun dengesiz davranışları hoşgörüyle
karşılanabilir. Ayakkabı topuksuzsa zaten film tamamıyla kopmuş olabilir, oradan yavaş yavaş uzaklaşın).

Dikkat Vücudunuz Konuşuyor, Ahmet Şerif İzgörenDikkat Vücudunuz Konuşuyor, Ahmet Şerif İzgören
Aysel 
28 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Kasaplarsa dükkânlarında yeşili hiç kullanmazlar. Yeşil vejeteryanlığı temsil eder. Yeşil doğanın kendisidir. Yeşil güven verir. O yüzden bankaların logolarında en çok tercih ettikleri iki renkten biridir."

Dikkat Vücudunuz Konuşuyor, Ahmet Şerif İzgörenDikkat Vücudunuz Konuşuyor, Ahmet Şerif İzgören
Aysel 
21 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

" Beden dilini çocuğunuza sevgi gösterirken kullanın. Çocuk Esirgeme Yuvalarına ziyaretinizde çocuklara sarılırken, insanları anlamaya çalışırken kullanın. Silah zannetmeyin. "

Dikkat Vücudunuz Konuşuyor, Ahmet Şerif İzgörenDikkat Vücudunuz Konuşuyor, Ahmet Şerif İzgören
Derya Yalınkılıç 
21 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Ku­sur­suz­lu­ğu kü­çük şey­ler oluş­tu­rur; ama ku­sur­suz­luk kü­çük bir şey de­ğil­dir.

Dikkat Vücudunuz Konuşuyor, Ahmet Şerif İzgörenDikkat Vücudunuz Konuşuyor, Ahmet Şerif İzgören