Dikkat Vücudunuz Konuşuyor (Türkiye'de Beden Dili İş Yaşamı ve Renkler)

·
Okunma
·
Beğeni
·
8.040
Gösterim
Adı:
Dikkat Vücudunuz Konuşuyor
Alt başlık:
Türkiye'de Beden Dili İş Yaşamı ve Renkler
Baskı tarihi:
Aralık 2009
Sayfa sayısı:
166
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789756093115
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Elma Yayınevi
"Yatağa uzanırken uykunuzu getirsin diye elinize aldığınız bir kitabın bütün gece sizi uyutmadığı oldu mu? Dikkat Vücudunuz Konuşuyor böyle bir kitap."
- Dr. Öner Göv

"Yıllardır yerli yabancı uzmanların verdiği üst düzey bir çok eğitim programına katıldım, bu kadar etkileyici bir seminerle karşılaşmadığımı rahatlıkla söyleyebilirim."
- Atilla Okumuş
Jumbo Genel Müdürü

"İş yaşamındaki başarılarını uzun süredir yakından izlediğim Şerif İzgören'in iş yaşamındaki deneyimlerini iletişim başlığı altında okumak çok etkileyiciydi. Herkesin, hayatla ilgili bir şeyler öğreneceği bir kitap."
- Prof. Dr. Vahap Katkat

"34 yaşındayım, 34 yıldır böyle ilginç bir eğitim almamıştım yaşama bakış açıma çok şey eklediğini düşünüyorum."
- Önder Aytaç
Polis Akademisi Öğretim Üyesi

"Bu kitap için keyifli ve etkileyici kelimelerinin yetersiz olduğunu düşünüyorum. Farkında olmadığımız bir hayatın bize sunuluşu"
- Prof. Dr. Cihan Akçaboy

"Okuduğunuz ve unutamadığınız iki elin parmakları kadar kitap vardır, kesinlikle onlardan birisi"
- İsmail İğdeli
(Arka Kapak)
166 syf.
Öncelikle bu kitap İzgören'den okuduğum ilk kitaptı.Yazarın samimi anlatım üslubu ve gündelik yaşamdaki tanınmış şahsiyetler üzerinden resimli örnekler vermesi ve yer yer ince esprileri kitabı akıcı ve eğlenceli hale getiriyor.Kitabın ilk bölümünde genel olarak kişilerin ellerinin ve ayaklarının konumlarına, el sıkma türlerine ,kolların pozisyonlarına ,gözler, bakışlar ve başın kullanımına göre karşı tarafa ne mesajlar verilmek istendiğinden bahsediliyor.Temelde vücut dilinin düşünceler hakkında önemli ipuçları verdiğine dikkat çekmek istiyor ama gördüğümüz küçük bir harekettende yola çıkamayacağımızı bir hareketin koca bir kompozisyon içindeki bir cümle gibi olduğunu bize bazı ipuçları vereceğini ama tek bir cümleden yola çıkıp tüm kompozisyonu yorumlayamayacağımızdan bahsediyor.İkinci bölümünde ise renklerin insanlardaki çağrışımlarını ve restoranlardan bankalara araba markalarından marketler gibi daha bir çok yerde bu renkleri kullanarak insanları nasıl manipüle ettiklerinden bahsediyor.İnsanların belirtmek istemediği düşüncelerini kısmen davranışlarından anlamaya çalışmak isteyen herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum.Tavsiye ederim.
166 syf.
Akıcı ve güzel bir kitap. Beden dili ile ilgili okunabilecek alternatifi olmayan bir kitap diyebilirim. Kitabın en önemli özelliği yazarının bir çok beden dili kitabını okuyup ona göre bir özet oluşturmuş olmasıdır. Kitabı okumanızı tavsiye ediyorum
166 syf.
·Beğendi·9/10
Kitapları ne için okuruz? Bize bilmediklerimizi öğretsin, başka bir dünyaya götürsün, cahilliğimizi alsın diye. Emin olabilirsiniz ki, "Dikkat Vücudunuz Konuşuyor" bu kitaplardan biri.

İlk başta kitap kişisel gelişim kitab`ı değil. Öğretici, insanlar`ın beden dilinden anlamanız için yazılmış kitap. Kitapta siyasetçiler`in, diktatörler`in beden dili ile ilgili çok güzel tespitler var. Siyasetle ilgilenmediğimi düşünen ben, çok dikkatle okudum. Ne kadar safmışım bunu tespit ettim :)

Bundan başka, kitapta renklerle ilgili çok güzel tespitler var. Mesela; bankalar, gıda firmalar`ı, araba logolar`ı ve aklıma gelmeğen daha kaç şirket logolarında en çok hangi renkler`i kullanırlar ve neden kullanırlar. Buradakı tespitler güzeldi.

Yazar`ın çok akıcı, samimi diliyle hiç yorulmadan, bazı yerlerde gülerek enterasan bilgiler edineceksiniz. Yazar`ın samimi dilinden bir örnek ;
" Duvara boş boş bakıp ısrarla “evet” diyenler lütfen kitabın devamını okumasınlar, kitabı aldıkları kitapçıya gidip yalvar yakar geri vermeye çalışsınlar; çünkü bu grubu ikna şansım yok. " :))

İşte böyle :) Keyifli okumalar *_*
166 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Ahmet Şerif İzgören'in kitaplarını her zaman için çok eğitici bulmuşumdur. Ama bu kitabı diğerlerinden daha bir eğitici ve daha bir güzel.
Herhangi bir insanla konuşurken, karşınızdakinin elinizi nasıl tuttuğundan, bakışlarından, hangi renk kıyafet giydiğinden ve nerede nasıl oturduğundan, size vermek istediği mesajı anlayabilecek olmanız çok güzel.
Tabi bunları öğrenirken, yani bu kitabı okurken o kadar çok gülüyor ki insan, hem öğrenmiş hem eğlenmiş oluyor.
Espritüel bi anlatımla olayları çok güzel ifade etmis Şerif İzgören.
İnsanlarla iletişim kurarken zorluk çekenlerin bu kitabı okuduktan sonra çok daha kolay iletişim kuracaklarını düşünüyorum.
233 syf.
Çok güzel akıcı bir kitap ve iş hayatında olan herkezin mutlaka bilmesi gereken bilgiler var.Beden dilinin en iyi anlatımı hiç sıkılmadan okudugum tek kitap.
166 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Kişisel gelişim kitapları okumayı benim gibi pek tercih etmeyen arkadaşlara, tavsiye edebileceğim bu kitapla hâl, hareket ve davranışlardan, bizim verdiğimiz ve karşı taraftan aldığımız mesajları basit, esprili bir dille öğrenebilirsiniz.
İlk defa bir kişisel gelişim kitabını bitirince "nihayet" demedim. Öğretirken eğlendiriyor. Kitabın bazı bölümlerinde kahkahalarla güldüğüm oldu.
Kitapta altta da açıklaması olan bir resimle ilgili (sayfa 69), aklımda bir soru işareti kaldı. Kitap elinde olan arkadaşlar bir bakabilir mi? Resimle açıklama arasında bir zıtlık görebiliyor musunuz?
166 syf.
·1 günde·8/10
İzgören yine örneklerle anlatıyor anlatacaklarını. Bu yazarın en sevdiğim özelliği bu sanırım. Her anlattığı konuyu ya anılarından ya genel bilinen örneklerle anlatıyor. Keyifli ve verimli bir okuma süreciydi. Genel olarak bu kitapta beden dilini, nasıl kullanılacağını ve renklerin etkilerini anlatmış diyebilirim.
166 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Beden dili
Bu konulara ilgi duyanların zevkle okuyacağı bir kitap. Daha önce de beden dili üzerine kitaplar okumuştum ancak Izgoren'in esprili bir dilı, çarpıcı örnekleri diğerlerinin önüne geçti. Siyasilerin profesyonel beden dili kullanimlarinin onlara getirisinden günlük hayatımızda karşılaştığımız ve kullandığımız hareketlerin anlamlarına kadar birçok bilgiyle karşılaşacaksınız. İlgililerin tek solukta okuyacağı eğlenceli bir kitap.
İyi okumalar
166 syf.
·Beğendi·9/10
Normalde bu tarz kitapları okumak pek tercihim değildir. Fakat paylaşılan alıntılar dikkatimi çektiği için okumaya karar verdim. Medya, iletişim, propaganda, politika, flört, yalanlar, iç güdü ve renkler hakkında bilmediğimiz ve sık kullanıldığı halde fark edemediklerimizi anlatan ve verdiği nükteli örneklerle eğlendiren bu kitap çok hoşuma gitti. İlk defa bu türdeki bir kitabı hiç sıkılmadan okudum. Tavsiye ederim
224 syf.
·9 günde·Beğendi·8/10
Ahmet Şerif İzgören, bana kalırsa öğretmeyi çok seven, demek istediğini karşı tarafa apaçık bir şekilde anlatabilen, mizahi yönü kuvvetli bir eğitimci, yazar.
Betimlemeleri oldukça başarılı ki bu kitabında görsel anlatıma da sıklıkla başvurarak anlatımını oldukça kuvvetlendirmiş.
Bakışlar, kollar, eller, ayakların pozisyonu, el teması vb.. konularda karşımızda ki ne anlatmak istiyor ya da biz bilmeden karşı tarafa ne mesajlar veriyoruz. Tüm bunları açık açık ,resimlerle örnekleyerek açıklamış.
Kesinlikle bir şey kaybetmeyeceğiniz , aksine bir takım püf noktalarıyla iletişim bilgilerinizi kuvvetlendireceğiniz bir kitap.
Yazarımızın diğer kitaplarını da itinayla okuyacağım.
Kesinlikle sosyal hayatına çeki düzen vermeni sağlayan ve etrafındaki insanları nasıl değerlendirebileceğini gösteren bir kitap. Anlaşılır ve akıcı tavsiye ederim
166 syf.
·Beğendi·9/10
Kitap öncelikle yabancı kişisel gelişim kitaplarının bizim ülkemize göre olmadığını belirterek başlamış ve Ahmet Şerif İzgören bu kitapta kendine has üslubuyla insan vücudunun davranışlarını ele almış.Bazı yerler çok abartılmış gibi dursada özellikle ülkemiz politikacılarının bunu milleti kandırmak için değil de dış ülkelere karşı davranış olarak öğrenmesi zorunludur.Kitabın yazım dili yazarın üslubu yer yer ciddiyeti yer yer cümle aralarında ki espirileriyle güzel ve öğretici bir çalışma olmuş.Tabi yazarında belirttiği gibi kitapta öğrendiklerimizin %90 civarı iş yaşamında politika da kullanmamız gereken hareketler gündelik yaşamda kullanmamız gereken hareketler %10luk bir kısmı oluştursa da işimize yarayacak bilgiler.Son olarak kitap hem eğlendirici hem öğretici tavsiye ederim.
" Karşınızdaki kişi sizinle konuşurken sağına doğru bakıyorsa, beyninin sol lobunu kullanıyordur, yani tasarlama ve planlama yapıyor olabilir. Sola doğru bakıyorsa, sağ lobu kullanıyor olabilir, yani hatırlıyordur ve büyük ihtimalle hayallere dalmıştır. "
Adamın biri, iş için hayvanat bahçesine başvurmuş, “Maymunumuz öldü, sadece maymun kadromuz boş. Kabul edersen buyur” demişler. Bizimki kabul etmiş. Bir maymun postu giydirmişler, asgari ücretle işe başlamış. İş iyi, gıdaya da para vermiyor, bütün gün simit, fıstık vs. Bir gün yanlışlıkla yan kafesle arasındaki kapı açık kalmış içeri aslan girmiş! Bizimkisi mesaiyi unutup panik içerisinde “imdat yok mu kurtaran!” diye bağırmaya başlamış. Aslan durmuş “Kardeşim tek işsiz sen misin?” demiş.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Dikkat Vücudunuz Konuşuyor
Alt başlık:
Türkiye'de Beden Dili İş Yaşamı ve Renkler
Baskı tarihi:
Aralık 2009
Sayfa sayısı:
166
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789756093115
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Elma Yayınevi
"Yatağa uzanırken uykunuzu getirsin diye elinize aldığınız bir kitabın bütün gece sizi uyutmadığı oldu mu? Dikkat Vücudunuz Konuşuyor böyle bir kitap."
- Dr. Öner Göv

"Yıllardır yerli yabancı uzmanların verdiği üst düzey bir çok eğitim programına katıldım, bu kadar etkileyici bir seminerle karşılaşmadığımı rahatlıkla söyleyebilirim."
- Atilla Okumuş
Jumbo Genel Müdürü

"İş yaşamındaki başarılarını uzun süredir yakından izlediğim Şerif İzgören'in iş yaşamındaki deneyimlerini iletişim başlığı altında okumak çok etkileyiciydi. Herkesin, hayatla ilgili bir şeyler öğreneceği bir kitap."
- Prof. Dr. Vahap Katkat

"34 yaşındayım, 34 yıldır böyle ilginç bir eğitim almamıştım yaşama bakış açıma çok şey eklediğini düşünüyorum."
- Önder Aytaç
Polis Akademisi Öğretim Üyesi

"Bu kitap için keyifli ve etkileyici kelimelerinin yetersiz olduğunu düşünüyorum. Farkında olmadığımız bir hayatın bize sunuluşu"
- Prof. Dr. Cihan Akçaboy

"Okuduğunuz ve unutamadığınız iki elin parmakları kadar kitap vardır, kesinlikle onlardan birisi"
- İsmail İğdeli
(Arka Kapak)

Kitabı okuyanlar 1.301 okur

  • Yelizy
  • Organik Okur
  • Okuyucu
  • Isimsiz İsim
  • Gülsen :)
  • Talha Mehmet Can
  • Emrah SARI
  • Ömer Faruk
  • Taha K
  • Ebru gülçer

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%6.6
14-17 Yaş
%0.9
18-24 Yaş
%29.2
25-34 Yaş
%31.1
35-44 Yaş
%21.2
45-54 Yaş
%9
55-64 Yaş
%0.5
65+ Yaş
%1.4

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%53.4
Erkek
%46.6

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%30.2 (102)
9
%22.2 (75)
8
%24.9 (84)
7
%13 (44)
6
%6.5 (22)
5
%2.1 (7)
4
%0.6 (2)
3
%0
2
%0.6 (2)
1
%0

Kitabın sıralamaları