Dikkat Yazılı Var Öğrencilerden Seçme Yanıtlar

8,3/10  (26 Oy) · 
78 okunma  · 
18 beğeni  · 
1.569 gösterim
Bu kitapta okuduğumuz sınav yanıtlarını ilk kez okuduğum zaman inanamadığım oldu, şaştığım oldu, güldüğüm oldu. Ama daha sonar çok ciddi bir durumla karşı karşıya olduğumuzu anladım.

Bu kitabı dikkatle okumak ve üzerinde çok düşünmek gerektiğine inanıyorum.

Dr. Erdal Atabek

Bu kitabı okuyunca çocukluğuma bir kez daha dönmeyi çok istediğimi anladım. Büyüklerin hayalden yoksun mantığıyla, ironi ve alaydan uzak hayatlarıyla alay etmeyi, kuralları ters yüz edip, yasaklara nanik yapmayı çok özlemişim.

Cezmi Ersöz
 • Baskı Tarihi:
  1997
 • Sayfa Sayısı:
  112
 • ISBN:
  9789757957294
 • Yayınevi:
  Kora Yayın
 • Kitabın Türü:
Aysel 
12 Eki 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Bazen dolambaçlı, bazen sade, bazen anlamlı/anlamsız sorular sormuşlar lise ve orta okul öğrencilerine. Sonuçların içinden insanın yüzünde tebessüm yaratanları ise kitaba eklemişler.

Vakit geçirmek için elinize ala bilirsiniz. Cevaplar o kadar basit ki, insan bir anlık düşünüyor " bu çocuklar nasıl büyüyor." diye. Ara sıra ise küçük çocukların bu kadar bizden habersiz büyümesine şaşırmamak elde değil. Bir yerden sonra iş o denli cahilce ( bunun yerine koyacağım başka söz bulamadım. Kusura bakmayın) hal alıyor ki, "bizimle dalga geçiyorlar" dedim.
Ama kitabın basımının 1997`lerde olduğunu var sayarsak, bu durum hiç de şaşırılası görünmüyor.

Eğlence yönünden okunulması gerekse de ben, acı gülüşle okuyarak bitirdim.

Keyifli okumalar..

Deliler Cumhuriyeti 
21 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Eğlenceli ve neşeli bir kitap. Kafa dağıtmak ve gülümsemek için okunabilir. Zaten çok da bir iddiası yok kitabın ama çerez niyetine keyifle okuyabilirsiniz.

Nurbanu 
08 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Kitap gerçekten çook sempatik bir kitaptı. Ortaokul ve lise öğrencilerine sorular sormuşlar. Kitapta sorulara verilen bazen eğlenceli bazen saçma cevapları okuyorsunuz . Ben okurken eğlendim sizlerede tavsiye ederim.

sinem 
17 Mar 01:32 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitabı okurken ilkokul yıllarıma dönüverdim.Yazılı sorularına verilen çocukça cevaplar,doğru bildiğini düşünen çocukça bir ciddiyet ve muhteşem masumiyet dolu cümleler...

Lise yıllarında keyifle okuduğum çok güzel bir derleme. Eğitim durumumuzu ortaya çıkaran, okullarda öğrencilerin verdiği cevapları derleyen bir kitap. Dışardan bitirme sınavında omur ilik nerede bulunur? Sorusunun cevabı olarak "16 yıllık aşçıyım, böyle bir soğanı ne kullandım ne de gördüm" cevabını veren bir öğrenci :)

arzu algayır 
15 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

gülmek istediğimde açıp okuduğum yazılanların çoğunun gerçek bir kısmının da yazarın hayal gücünün eseri olduğuna inandığım sempatik kitap.

Cebrail Gözen 
19 May 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · 5/10 puan

Okurken güldüğüm eğlendiğim yanları oldu elbet ama kitabı derleyen yazarın dediği gibi aslında bu kitapta gülmekten önce okuduğumuz da nereye gidiyor bu eğitim sistemi demeliyiz. Bir ülkenin eğitimini düzeltmeden ilerle sağlamak imkansızdır. İlahi kitabımız indiğinde ilk emri okudur. Fakat biz bunu bile unuttuk. Peygamberi takip ediyoruz diyoruz fakat peygamberin okuma yazma karşılığında esirleri serbest bıraktığını, bir nevi okul olan sufeyi yaptığını, ilimle uğraşanin zikirle uğraşandan hayırlı olduğunu unuttuk.

vecihi 
03 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

yazanların gerçekten gerçek olduğuna inanamadığım ahmet gülüm kitabıdır. özellikle peygamberin hakemlik yaptığı kısımda, hem şok olup hemde kahkaha atmayı başararak kendimce bir ilke imza attım. yok böyle bir kitap. ilgimi çeken 2 şey oldu kitapta. ilki bu çocukların hayal güçleri ne kadar büyük? ikincisi ise ulan orta okul çocuğuna neden dış ticaret açığını sorarsın. tabii ki sana öyle cevap verir o çocuk.

yarım saat vakti olan herkesin, bu 20 sayfalık kitabı okumasını öneririm. hem şok olacak hemde kahkahalar atacaksınız.

Kitaptan 20 Alıntı

Aysel 
12 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Ben... hayvanları çok seviyorum. Özellikle tavuk kızartmasına bayılırım.

Dikkat Yazılı Var, Ahmet GülümDikkat Yazılı Var, Ahmet Gülüm
Aysel 
12 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Elimden gelseydi... Milli Eğitim bakanını değiştirirdim ve onu kuytu bir köşeye oturturdum.

Dikkat Yazılı Var, Ahmet GülümDikkat Yazılı Var, Ahmet Gülüm
Aysel 
12 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Eskiden... çok güzel günler yaşıyordum. Bu sıralar çok mutsuzum. Bütün dünya habire üstüme gelip gelip duruyor.

Dikkat Yazılı Var, Ahmet GülümDikkat Yazılı Var, Ahmet Gülüm
2 /