Dilin Kemiği Yok - Sansürsüz Konuşmalar

5,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
548 gösterim
Bu kitaba aldığım konuşmalar, 1980-1990 yılları boyunca yaptığım 600'den fazla söyleşinin içinden seçildi. Turgut Özal'la yeni politikacı tipini yaratmaya hazırlanırken, Ajda Pekkan ve İbrahim Tatlıses'le starlığın kuralları değişirken, Kibariye ile varoşlar sahnelere taşınırken, Çetin Altan'la solculuk moda olmaktan çıkıp sağcılık yükselirken, Sakıp Sabancı ile özel teşebbüs şahlanırken, Rahmi Turan'la yeni bir gazetecilik anlayışı moda olmaya başlarken, Bülent Ersoy'la transseksüellik tabu olmaktan çıkarılırken, Cüneyt Arkın, Kadir İnanır ve Müjde Ar'la Yeşilcam sineması çökerken, Uğur Dündar'la televizyon yükselirken, Aziz Nesin ve Yaşar Kemal'le edebiyatımız uluslararası alana taşınırken, Sülün Osman'la soygun ve dolandırıcılık yöntemleri değişirken, Ali Rıza Demircan'la şeriat yükselirken konuşulmuştur. Kısacası değişimleri başlatanlarla, tam değişim anında yapılan konuşmalardır bu kitapta okuyacaklarınız. - Yalçın Pekşen

"Nâzım Hikmet'in romanları gâvur parasıyla beş para etmez..." - Yalçın Küçük

"Para seks gibidir"
Erol Aksoy

"Mozart konser verse giderim..."
- Emrah

"Türkiye'de iki tür insan var: Biri hırsızdır, öteki hırslıdır. İkisinden de sıkıldım ben..."
- Can Yücel

"Kadınlarla hiç ilişkim olmadı..."
- Bülent Ersoy
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2007
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9789754686760
 • Yayınevi:
  Say Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Sakıp Sabancı ile konuşmamız elveda cümleleri ile burada bitti. Sabancı iş hanının soğutulmuşluğundan Salıpazarı'nın sıcağına çıkarken foto muhabirimiz Ender Erkek "içerisi ne güzeldi değil mi ağam" diyor. Kapıdan vuran sıcak yüzünden esprinin farkında bile olmadan "öyle ağam" diyorum.

Dilin Kemiği Yok - Sansürsüz Konuşmalar, Yalçın Pekşen (Sayfa 184)Dilin Kemiği Yok - Sansürsüz Konuşmalar, Yalçın Pekşen (Sayfa 184)