Din Bu 3 İslamda Toplum ve Laiklik

7,8/10  (11 Oy) · 
38 okunma  · 
4 beğeni  · 
449 gösterim
"Bana en çok engel olan aydınlardır. O çok geri, ezer keser dedikleri, ürktükleri halkla benim aramdan çekilseler. Bilimle imanı karıştırıyorlar, ikisinin de ırzına geçiyorlar. Din olmayınca insanlar düşünebilecek, neden birileri doğarken sefalete, birileri de servete mirasçı oluyorlar. Dinin özünden gelen bir mizah var. Öyle şeyler ki, üstü örtülegelmiş. Örtüleri kaldırınca bugünün insanına gülünç geliyor. Siz karanlığa ışıkla gitmezseniz, o karanlık yayıldıkça yayılır bir kısım engeller çıkar, ışık kaynaklarıyla halk arasına girer. Ülkemizde şöyle ya da böyle bir laiklik geleneği vardır. Maya Tutar. En mutlu ve coşkulu olduğum bir dönem. Hayatı çok seven bir insanım. Ancak hiçbir zaman kendi yaşamımı öne çıkaracak kadar bencil olmadım."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2006
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9789753434720
 • Yayınevi:
  Kaynak Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Elimdeki ışığın önemini ve gücünü biliyorum.Bilgim var,yüreğim var ve insanlara,insanımıza yararlı olmaya çalışmak gibi bir huyum ve tutkum var.Varlığım,ölümlüdür kuşkusuz.Ama ölümsüz katkılarım olsun istiyorum.Kimliğim ,yolum,yöntemim açık.Tartışmaksa buyurun tartışalım.İstiyorsanız "muhterem hocalarınız" la gelin.Ama uygarca olsun

Din Bu 3 İslamda Toplum ve Laiklik, Turan Dursun (Sayfa 245)Din Bu 3 İslamda Toplum ve Laiklik, Turan Dursun (Sayfa 245)