Dinginliğin Gücü

7,8/10  (5 Oy) · 
8 okunma  · 
3 beğeni  · 
745 gösterim
İlk kitabı Şimdi'nin Gücü ile milyonlarca insana ulaşan Eckhart Tolle, bu çok beklenen yeni kitabında öğretisinin özünü herkesin anlayabileceği kısa özdeyişler halinde sunmaktadır. Tolle, zamanımızın ruhsal gereksinimlerini anlamakta, tüm spiritüel geleneklerin özünden yararlanarak, bu gerçekleri yepyeni bir biçimde ifade etmektedir. Sonuçta ortaya hem kadim hem çağdaş olan, ebedi ve güçlü mesajlarla dolu olan bu eser ortaya çıkmıştır. Dinginliğin Gücü, içerdiği mesajların sessiz sihirini gerçekleştirmesine izin verecek okurlar için gerçek bir uyanış ve dönüşüm sağlayabilir. "Bu kitap dinginlikten kaynaklanmış olduğundan güce sahiptir -sizi kaynaklandığı aynı dinginliğe götürecek güce. O dinginlik aynı zamanda içsel huzurdur, ve sizin Var'lığınızın özüdür. Dünyayı kurtaracak ve dönüştürecek olan şey dinginliktir." "İçsel dinginlikle teması yitirdiğinizde, kendinizle teması yitirirsiniz. Kendinizle teması yitirdiğinizde, kendinizi dünyada kaybedersiniz. Gerçek benliğiniz ile dinginlik birbirinden ayrılmaz. O sizin asli doğanızdır. Dinginlik içinde algıladığınız her şeyle bir'lik hissedersiniz. Her şeyle bir olduğunuzu hissetmek gerçek sevgidir. Dinginlik zekanın ta kendisidir; o her formu doğuran bilinçtir. Bilgelik dinginlikle birlikte gelir" -Eckhart Tolle
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2003
 • Sayfa Sayısı:
  120
 • ISBN:
  9789756793562
 • Orijinal Adı:
  Stillness Speaks
 • Çeviri:
  Semra Ayanbaşı
 • Yayınevi:
  Akaşa Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 5 Alıntı

Elif Kimya Salt 
08 Şub 2016 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Sadece bakın ve sadece dinleyin. Başka bir şeye ihtiyaç yoktur. Dingin olmak, bakmak ve dinlemek içinizdeki kavramsal olmayan zekayı aktive eder. Bırakın, sözlerinizi ve eylemlerinizi dinginlik yönetsin.

Dinginliğin Gücü, Eckhart TolleDinginliğin Gücü, Eckhart Tolle
Elif Kimya Salt 
08 Şub 2016 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Yaşamınızı sürdürürken, kendinizi içinde yaşamınızın tüm içeriğinin geliştiği farkındalık olarak fark edebilir misiniz?

Dinginliğin Gücü, Eckhart TolleDinginliğin Gücü, Eckhart Tolle

"..Her ne zaman çevrenizde bir sessizlik olursa onu dinleyin.
Yani,
onun farkına varın.
Ona dikkat edin.
Sessizliği dinlemek kendi içinizdeki dinginlik boyutunu uyandırır,
çünkü;
ancak dinginlikle siz sessizliğin farkına varabilirsiniz.."

Dinginliğin Gücü, Eckhart TolleDinginliğin Gücü, Eckhart Tolle

Paradoksal olarak, durum aynı zamanda hem kötüye hem de iyiye gitmektedir, ancak kötüye gidiş, çok fazla ‘gürültü’ yaptığı için, daha çok göze çarpmaktadır.

Dinginliğin Gücü, Eckhart TolleDinginliğin Gücü, Eckhart Tolle