Diplomatın Karısı The Kommandant's Girl Serisi 2

8,4/10  (12 Oy) · 
16 okunma  · 
8 beğeni  · 
320 gösterim
“Böyle bir hayat değildi beklediğim. Ama hayat dediğin böyleydi.”

1945. Nazi hapishanesinde işkencelere maruz kalan Marta Nedermann, hayatta kaldığı için şanslıdır. Yaşadığı korkunç şeylerin ardından iyileşmeye çalışırken ona mutlu bir gelecek vadeden Paul adlı Amerikalı bir askerle tanışır. Ama askerin bindiği uçak kaza yapınca Londra’da bir araya gelip evlenme planları suya düşer.
Paul’ün ölümüyle perişan olan ve üstüne üstlük Paul’den hamile olduğunu öğrenen Marta, kendisine Dışişleri Bakanlığı’nda sekreterlik işi ve evlilik teklif eden İngiliz bir diplomatla evlenip bir yuva ve aile sıcaklığını az da olsa tadar. Ama İngiliz istihbaratına bir casusun sızdığını ve geçmişiyle bağlantısı bulunan bu haini bulabilecek tek kişinin kendisi olduğunu öğrendiğinde hayatı tamamen değişecektir…

Çok satanlar arasına giren Kumandanın Âşığı’nın devamı olan bu dramatik kitapta Pam Jenoff, huzurun her an bozulabildiği ve paranoyanın artmaya başladığı bir dönemi anlatıyor.

“Sırlar, yalanlar, ihanet ve tutku… Bu kitabı öyle hızlı okudum ki…”
-Christina Barker Kline-

“Aşırı derecede merak uyandırıcı… Hikâye daha ilk sayfadan okuru ele geçiriyor ve atmosferiyle büyülüyor.”
-Margaret Leroy-

“Jenoff olay örgüsündeki sayısız dönüm noktasıyla ve birden fazla kez ağlatabilecek kadar inişli çıkışlı duygusal tarafıyla kitabının bir solukta okunmasını sağlıyor.”
-Romance Dish-
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2017
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9786052992647
 • Orijinal Adı:
  The Diplomat's Wife
 • Çeviri:
  Solina Silahlı
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yağmur 
10 Mar 12:30 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Spoi içerebilir.
Bu sefer Emma'nın değil Emma'yı kurtaran Marta'nın hikayrsini okuyoruz.Yıl 1945 ve Nazi kampında birçok ve ķötü işkencelere maruz kalan Marta'nın hikayesi.Yaşadığı zorluklardan sonra iyilesmeye çalışırken Paul ismindeki bir askerle tanışır.Paul ile çok güzel bir iliskileri vardır ve evlilik planları yaparlar.Paul bir askerdir vr bindigini askeri uçak düşer ve Paul'un ölümüyle perisan olan Marta'nın sevdiği adamla yani Paul ile Londra'da evlilik planları suya düşer.Kısa bir süre de olsa Dışişleri Bakanlığındaki sereterlik işini kabul eder ve İngıliz diplomat ile kısa sürede olsa evliligi tadar.Ve bu evlilikte Paul'dan hamile kalan Marta çok mutludur.Ama Ingiliz istibaratına giren casus aahesinde geçmişiyle bir bağlatısı olan haini bulunca her sey değişir.