Diplomatın Karısı The Kommandant's Girl Serisi 2

8,4/10  (8 Oy) · 
9 okunma  · 
5 beğeni  · 
208 gösterim
“Böyle bir hayat değildi beklediğim. Ama hayat dediğin böyleydi.”

1945. Nazi hapishanesinde işkencelere maruz kalan Marta Nedermann, hayatta kaldığı için şanslıdır. Yaşadığı korkunç şeylerin ardından iyileşmeye çalışırken ona mutlu bir gelecek vadeden Paul adlı Amerikalı bir askerle tanışır. Ama askerin bindiği uçak kaza yapınca Londra’da bir araya gelip evlenme planları suya düşer.
Paul’ün ölümüyle perişan olan ve üstüne üstlük Paul’den hamile olduğunu öğrenen Marta, kendisine Dışişleri Bakanlığı’nda sekreterlik işi ve evlilik teklif eden İngiliz bir diplomatla evlenip bir yuva ve aile sıcaklığını az da olsa tadar. Ama İngiliz istihbaratına bir casusun sızdığını ve geçmişiyle bağlantısı bulunan bu haini bulabilecek tek kişinin kendisi olduğunu öğrendiğinde hayatı tamamen değişecektir…

Çok satanlar arasına giren Kumandanın Âşığı’nın devamı olan bu dramatik kitapta Pam Jenoff, huzurun her an bozulabildiği ve paranoyanın artmaya başladığı bir dönemi anlatıyor.

“Sırlar, yalanlar, ihanet ve tutku… Bu kitabı öyle hızlı okudum ki…”
-Christina Barker Kline-

“Aşırı derecede merak uyandırıcı… Hikâye daha ilk sayfadan okuru ele geçiriyor ve atmosferiyle büyülüyor.”
-Margaret Leroy-

“Jenoff olay örgüsündeki sayısız dönüm noktasıyla ve birden fazla kez ağlatabilecek kadar inişli çıkışlı duygusal tarafıyla kitabının bir solukta okunmasını sağlıyor.”
-Romance Dish-
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2017
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9786052992647
 • Orijinal Adı:
  The Diplomat's Wife
 • Çeviri:
  Solina Silahlı
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Cansu Altprmk 
 14 Kas 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Devam kitabı olduğu için direk almıştım..Kumandanın Aşığı'nda ki karakter Emma değil onun hayatını kurtaran direniş arkadaşı Marta'nın hikayesiydi Diplomatın Karısı. Tabi benim aklım hikayesi bitmemiş olan Emmadaydı ve kitabın 229. Sayfasında onu görünce rahatladım.
Genelde Tarihi romanlarda kurgunun geride, tarihi gerçeklerin ön planda olmasını severim. Bu seri tam tersiydi. Bu yönüyle hayal kırıklığı yaşadım fakat Emma ve Marta'nın hikayesini sevdiğime karar verdim.
Yine de yazarın dilini pek başarılı bulduğumu söyleyemem. Fakat serinin ilk kitabına göre daha heyecanlı olduğu bir gerçek..
Diplomatın karısı 2.dünya savaşının bittiği ve yeni bir tehdit olan sovyetlerin kominist yaklaşımlarının olduğu dönemlerde geçen bir hikaye.. Doğu avrupa ülkelerinin savaşın bitmesine sevinemeden Rus tehditini yaşaması gözler önüne serilerken eski dostları buluşturuyor. Ve Marta hayatının şokunu tamda bu serüvende yaşıyor...
Eğer tarihi dönemleri anlatan romanlarda benim gibi kurgunun geri planda olmasını beklemiyorsanız kaçırmayın okuyun derim çünkü seveceksiniz..
Serinin üçüncü kitabı olacak mı şüphe içindeyim çünkü Emma'nın sonu kötü bir durumda yine bilinmezlikte kaldı büyük olasılıkla devam kitabı gelecek diye düşünüyorum.

Elif Öksüz 
03 Oca 00:31 · Kitabı okudu · 7 günde · 9/10 puan

Devam kitabı olduğunu bilmeden okudum. Ama ona rağmen kopukluk hissetmedim. Son sayfaları büyük heyecan içinde okudum. Şehirden şehire sayfalar arasında gezerken o şehirleri de karakterlerle birlikte geziyor gibi hissettim. Yazar, anlatırken yaşatıyordu adeta.

Kitaptan 3 Alıntı

Cansu Altprmk 
13 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Böyle bir hayat değildi beklediğim. Ama hayat dediğin böyleydi...

Diplomatın Karısı, Pam Jenoff (Sayfa 157 - Pegasus Yayınları)Diplomatın Karısı, Pam Jenoff (Sayfa 157 - Pegasus Yayınları)
Cansu Altprmk 
14 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Mutluluk... Mutluluk seni yıllar önce bulmak olurdu, demek istedim.

Diplomatın Karısı, Pam Jenoff (Sayfa 278 - Pegasus Yayınları)Diplomatın Karısı, Pam Jenoff (Sayfa 278 - Pegasus Yayınları)
Cansu Altprmk 
13 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Onu seviyor musun?
Artık sevginin ne demek olduğunu bile bilmiyorum ki. diye yanıtladı biktin bir sesle.

Diplomatın Karısı, Pam Jenoff (Sayfa 233 - Pegasus Yayınları)Diplomatın Karısı, Pam Jenoff (Sayfa 233 - Pegasus Yayınları)