Diyanet Dergisi - Sayı 365 (Mayıs 2021)

·
Okunma
·
Beğeni
·
11
Gösterim
Adı:
Diyanet Dergisi - Sayı 365
Alt başlık:
Mayıs 2021
Baskı tarihi:
Mayıs 2021
Sayfa sayısı:
82
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları
82 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
Mayis ayi Diyanet Aylik Dergisinde konular oldukça zengin konular çeşitlilik arzediyor. Konular Dijital Ahlak Sosyal Medya da var olmak :Psikoloji ne söyler? Salginin birey ve Aile Hayati üzerindeki Etkileri,Prof.Dr. Ali Büyükaslan ile Dijital mecrada Ahlak üzerine söyleşi ,Bayramla gelen konular mevcut iyi okumalar dilerim
Biz müslümanlar olarak her cağ ve şartta dinimizin ahlâkımızın yani yaratılış amacımızın sınırlarını ve ufuklarını bi an olsun kayb etmemekle mükellefiz.
Müslüman ahlakı bir çağa, bir döneme özgü değildir. Çünkü çağlar farklılaşsa, ulaşım ve iletişim mecraları değişse de insanın ahlâkla kurmak zorunda olduğu ilişki değişmez.
Islâm düşüncesine göre ahlâk bir bütündür ve hayatın içinde sürekli sınanan insan her adımıyla bir tercihte bulunmuş olur.
Faust, yaşamin arkasindaki esrarı, özü, cevheri,hakikati bilmek istemekte ,gönlü sonsuz bilgiyi arzulamaktadir .Çalışma odasindaki kitaplar ve nesneler sonlu olandan parçalar taşır.Onlara tutunarak sonsuzluğa nasil erişebilecektir?
Diyanet Dergisi
Sayfa 66 - Diyanet Aylik Dergi sayi:365
Dijital küreselleşmeyle birlikte geleneksel etkileşim biçimlerinden hızlı bir kopuş yaşanmaktadir.Bu savrulma ,ayni zamanda hemen hemen her alanda kendisini hissettiren küresel bir ahlak krizine sebebiyet vermektedir.
Diyanet Dergisi
Sayfa 9 - Diyanet Aylik Dergi 365
Bugün dijital dünyanin en temel ihtiyaci ,hukuki alanda olduğu kadar ahlaki boyutta da inşa edilmesi gereken bir meşruiyet zeminidir.
Diyanet Dergisi
Sayfa 8 - Diyanet Aylik Dergi Sayi :365
Dijital ortam,gerçek hayata alternatif bir sorumsuzluk alani değil ;bilakis gerçeğin ta kendisidir.Dolayisiyla orada da özgürlükkerin bir siniri vardir ve oradaki tutum ve davranişlarin da ahlaki bir temele dayanmasi gerekir.
Diyanet Dergisi
Sayfa 10 - Diyanet Aile Dergisi
Ey İman edenler !Size bir fasik bir haber getirirse bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptiğiniza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştirin.
Diyanet Dergisi
Sayfa 81 - Diyanet Aylik Dergi Sayi:365
Ey İman edenler! Size bir fasik bir haber getitirirse bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptiğiniza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştirin.
Diyanet Dergisi
Sayfa 81 - Diyanet Aylik Dergi 365
Mal ve evlat,dünya hayatinin süsüdür.Baki kalacak salih ameller ise Rabbinin katinda ,hem sevapça daha hayirli hem de ümit bağlamaya daha layıktır.
Kehf 18/46
Diyanet Dergisi
Sayfa 34 - Diyanet Aylik Dergi 365.Sayi
Yapay zekanin gündemimize girmesiyle birlikte insan olarak tanimlamadiğimiz ancak zekasinin olduğunu ifade ettiğimiz bir sistemin tasarimi sirasinda ahlaki kriterlerin ne kadar göz önüne alındiği ,insani değerlere uygun olmayan kullanimlara sebep olup olmadiği düşünülmek zorundadir.
Diyanet Dergisi
Sayfa 16 - Diyanet Aylik Dergi 365
Aşiri sosyal medya kullanimi zamanla "antisosyal kişilik bozukluklari"na yol açiyor.Böyleleri gerçek dünyadan kopuyor ve sorumluluklarini unutuyorlar.
Diyanet Dergisi
Sayfa 20 - Diyanet Aylik Dergi 365.sayi

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Diyanet Dergisi - Sayı 365
Alt başlık:
Mayıs 2021
Baskı tarihi:
Mayıs 2021
Sayfa sayısı:
82
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları

Kitabı okuyanlar 2 okur

  • Fırat Ertekin
  • ibrahim Güngör

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%100 (1)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0