Diyelim - Söz Arasında

Nurullah Ataç

Diyelim - Söz Arasında Gönderileri

Diyelim - Söz Arasında kitaplarını, Diyelim - Söz Arasında sözleri ve alıntılarını, Diyelim - Söz Arasında yazarlarını, Diyelim - Söz Arasında yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Özgürcünün istediği yalnız şu doğrunun, bu doğrunun savunulup yayılması değildir, bütün doğruların belirlemesine imkan bırakılmasıdır.
Düşündüklerini söyliyemeden içinde saklıyan kimse de bunun için gerçekten düşünüyor sayılmaz, bütün o düşünceler kafasında ancak birer gölge halindedir.
Reklam
Sanat alanı özgürlük ister, onun başına dediği dedik bir buyruk dikmeğe kalkmayın.
Sanat toplumun bir ürünüdür, her şey toplumun ürünü olduğu gibi... Kunduracı kundura, ekmekçi ekmek yaparken top- luma hizmet ettiklerini düşünüyorlar mı? Onlar sadece işlerini görüyor. Şair de boyuna toplumu düşünmeksizin çalışmalıdır. Düşündü mü, şaşırıveriyor, yaptığı işten şüphe ediyor.
İnanmak değildir gerekli olan, inanmak değildir güzel olan, gerekli olan, doğruyu bulup, içinize sindirip ona inanmaktır.
Birtakım kişiler için bir eğlencedir okumak, eğlencelerin en eğlencelisi. Doldururlar evlerine kitapları, bir yerde bir kitap gördüler mi, nedir diye bakmadan geçemezler, benim sokakta her gördüğüm kediyi okşamak istemem gibi. Onlarda bir kitap tiryakiliği vardır, öğrenmek için okumazlar kitabı, kendilerine bir yararlığı olacak diye okumazlar, okumayı içleri çeker de onun için okurlar.
Reklam
216 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.