Doctor Who Savaş Makineleri

8,4/10  (9 Oy) · 
18 okunma  · 
9 beğeni  · 
376 gösterim
Büyük Zaman Savaşı ve Savaş Doktoru’na dair şimdiye dek anlatılan en detaylı hikâye!

“Eğer Dalekleri yenmemize yardımı olacaksa, Doktor, milyarlarca kişinin ölümü bizim için hiçbir anlam ifade etmez.”

Büyük Zaman Savaşı yüzyıllardır sürüyor ve evreni tahrip ediyordu. İnsanların yaşadığı gezegenler, Dalekler tarafından ele geçirilmişti. Yorgun ve kızgın Doktor’un başını çektiği bir TARDIS filosu Daleklere saldırmaya hazırlanırken aniden Doktor’un TARDIS’i hemen altında bulunan gezegen Moldox’a çakılmaktan kurtulamadı.

Bu kaotik toprak parçasında kısılı kalan Doktor’un dikkatinden bir şey kaçmamıştı: Dalekler insanları topluyor ancak öldürmüyorlardı.

Cinder adında genç bir Dalek avcısıyla karşılaşan Doktor, durumun aslını öğrenmeye hazırdı. Moldox’tan Gallifrey’e kadar uzanan zorlu macerada, Daleklerin planını çözmeye çalışan ikili her şeyi hatta herkesi değiştirecek olaylara şahit olacaklardı.

8. ve 9. Doktor arasında köprü kuran, Doctor Who 50. Yıl Özel Bölümü olan The Day of the Doctor’la tüm dünyaya tanıtılan Savaş Doktoru’nun yalnızca kendisine ait ilk ve tek macerası: Savaş Makineleri.

“Pek çok suratım oldu. Pek çok yaşamım. Hepsini gün yüzüne çıkarmadım. Unutmak için çok çabaladığım tek bir yaşamım oldu… Zaman Savaşı’nda savaşan Doktor.”
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2016
 • Sayfa Sayısı:
  280
 • ISBN:
  9786053755517
 • Çeviri:
  Aslı Dağlı
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Cihat Özgüncü 
10 Tem 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Kitap Artık klasikleşmiş ve ciddi hayran kitlesi bulunan Doktor'un Büyük Zaman Savaşı sırasındaki maceralarından birini anlatiyor. Bu kez kadim düşmanı Dalek'lerin yanında kendi ırkı zaman lordları da Doktor'un karşısında.
Her zamanki zeki, pratik ve muzip karakterli Doktor'un bu macerası biraz daha sert mizaç ve zor kararlar almasını gerektirecek ama bir şekilde her zorluğun üstesinden gelmeyi yine de başaracak.

Nihayetinde Doctor Who severler ve bilimkurgu okumak isteyenler için tavsiye edebileceğim bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Yalnız beklentinizi yüksek tutmamanızda fayda var.