Doğanın Gizli Mesajları

8,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
4 gösterim
Tabiat Ana'nın Derin Bilgeliği Hayat Kurtarıyor
Berkeley Üniversitesi'nde mikrobiyal ekoloji uzmanı Ignacio Chapela uyarıyor: "Genetiği değiştirilmiş -GDO'lu- ürünler, insanlığın bugüne kadar bulaştığı en büyük biyolojik deneydir." Bizler, sonuçlarını hiç kimsenin öngöremediği bu deneyin kobaylarıyız. Yiyeceklerin genetiğiyle oynamak raf ömrünü uzatırken insan ömrüne ne yapıyor acaba?

Tabiat Ana, aslında her zaman bizimle konuşuyor; ama hangi dilde?

Bu ilgi çekici ve şaşırtıcı kitap, eski uygarlıkların bilgeliğini, modern araştırmaların bulgularıyla; hayal gücünü, bilimle birleştirerek, merak duygunuzu besliyor ve doğaya bambaşka gözlerle bakmanızı sağlıyor.

Bu kitap sayesinde;

Yüzeysel bakışın ardında gizli olan ilahi tasarımların farkına varacak, doğal çevreyle daha derin ve güçlü bir zihin-beden-ruh bağlantısı kuracaksınız.
Yiyeceklere farklı gözlerle (aynı atalarımızın baktığı gibi) bakmayı öğrenecek; tercihinizi, raf ömrü uzun yiyeceklerden yana değil, daha sağlıklı bir yaşamdan yana kullanmayı seçeceksiniz.
"Bu durumda doğa ne yapardı?" sorusunu kendinize sorarak, değişimle, zorluklarla ve zaman baskısıyla başa çıkabilmenin yollarını keşfedeceksiniz.
Parçası olduğunuz toplumun çevreye verdiği zararın boyutları hakkında bilgi sahibi olacak, bir yandan tasarruf ederken bir yandan da gezegenimizin sürekliliğini sağlamaya yönelik, kolay ve etkili yeşil çözümleri öğreneceksiniz.

Daha sağlıklı bir zihne, bedene ve ruha sahip olmak, dolayısıyla yaşadığımız gezegeni daha sağlıklı hale getirmek için, doğanın bilgeliği ile aynı frekansa gelmeniz gerektiğini her zaman hatırlayın. Kitap içine serpiştirilen egzersizler, bu konuda, sizi cesaretlendirecek ve güçlendirecektir
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  296
 • ISBN:
  9789752751620
 • Çeviri:
  Sibel Börekçi
 • Yayınevi:
  Kuraldışı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Reexlive 
17 Ara 2017 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitap beş bölümden oluşuyor ve bu beş bölümde her gün bizimle iletişime geçen doğayı çeşitli yönleriyle inceliyor. Bu yönleri dış görünüm ve beden sağlığıyla ilgili, duygusal ve zihinsel yönden, ruhsal yönden ve gıda-ilaç yönünden ele alıyor.
Benim en çok dikkatimi çeken yönü bitkilerle iletişime geçebileceğimizi, onlarla konuşabileceğimizi anlatması. Beni en çok bilgilendiren yanı ise kitabın en sonundaki gıda-ilaç konusu. Burada GDO'lu gıdalarla alakalı bilgiler veriyor ve aslında konunun ne kadar ciddi olduğunu vurguluyor yazar. Yediğimiz yiyeceklerin bizi ne kadar etkilediğini; ruhsal, duygusal ve fiziksel yapımıza ne kadar etki ettiğine dikkat çekiyor. Bunların yanıda kitapta diğer birçok kıymetli bilgiye rastlayabilirsiniz.
Eleştirebileceğim bir yanı ise nedenini bilmediğim halde bana yazarın samimi anlatımının bana biraz yapmacık gelmesi. Bunun dışında kitap çok bilgilendirici.
.
.
Bu kitaptan alıntım; "Doğaya yaptığımız her şeyi aslında kendimize yapıyoruz."