1000Kitap Logosu
Doğmadan Ölenler - Tepenin Katilleri
Doğmadan Ölenler - Tepenin Katilleri
Doğmadan Ölenler - Tepenin Katilleri

Doğmadan Ölenler - Tepenin Katilleri

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.5
8 Kişi
10
Okunma
9
Beğeni
32
Gösterim
320 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 9 sa. 4 dk.
Adı
Doğmadan Ölenler - Tepenin Katilleri
Basım
Türkçe · Türkiye · Ateş Yayınları · 2021 · 9786257398428
Halit Yazıcı'nın kendine has üslubuyla kaleme aldığı serinin ilk kitabı Doğmadan Ölenler, Hatıralar da Ölür, son yıllarda üzerinde en çok konuşulan, tartışılan, yazı yazılan eserlerden biriydi şüphesiz. Halit Yazıcı'nın bu özgün üslubunun tadına varan okuyucular ikinci kitabını heyecanla bekledi. Nihayet serinin ikinci kitabı Doğmadan Ölenler, Tepenin Katilleri okuyucularıyla buluştu. Bu eser birinci kitabın devamı gibi görünse de aslında bunu bağımsız bir roman olarak da okuyabileceksiniz. Yazar yine farklı kurgusu ve duygusal tasvirleriyle okuyucuyu şaşırtmayı başarıyor. Birinci kitabı göz önünde bulundurduğumuzda kafanızdaki sorulara cevap bulabilir misiniz bilmiyoruz ama yazarın bu kitapta da sizi yine sorularla dolu bir labirentin içine sokacağı kesin. İlk kitap gibi bu kitabı okumanın da büyük bir cesaret istediğini hatırlatmakta fayda görüyoruz. Ben artık sıradan kitaplardan, klasik eserlerden farklı bir kitap okumak istiyorum diyenler, işte beklediğiniz an. Doğmadan Ölenler, Tepenin Katilleri tam size göre. Biliyorum en çok Seher'le Halil'i merak ediyorsunuz. Onlar mı? Onlar yine bildiğiniz gibi... Hadi, çevirin sayfaları... Keyifli okumalar... (Tanıtım Bülteninden)
3 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺29,4
9.5
10 üzerinden
8 Puan · 7 İnceleme
Seda Yurt
Doğmadan Ölenler - Tepenin Katilleri'ni inceledi.
320 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
Konusu: Bazı Kehanetçilerin Seher’in kumandalık düzenini yıkacağı ve herkesin başına büyük bir bela olacağı yönünde kehanette bulunması, Seher için felaket dolu günlerin başlamasına sebep oldu. İnceleme: Bu nasıl beyin yakıcı bir kurguydu! Ben birinci kitabı okumadım fakat hiçbir kopukluk yaşamadım. Kitabı zaten efsaneli dizilerden filmlerden bildiğimiz masalcı anlatıyor. Kitapta ona şair deniyor. İlk kitap için aklımızda soru işareti olmaması adına ufak hatırlatmalar yapılmış. Kitapta zaman atlamaları da vardı. Bu en sevdiğimdir. Yazarımızın kendine özgü anlatımını sevdim. Değişik ve başarılı bir anlatım. Siz de sıra dışı bir kitap okumak istiyorsanız Tepenin Katilleri tam size göre.
Doğmadan Ölenler - Tepenin Katilleri
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
SERAP
Doğmadan Ölenler - Tepenin Katilleri'ni inceledi.
320 syf.
·
19 günde
·
10/10 puan
Doğmadan Ölenler(Tepenin Katilleri)
Doğmadan Ölenler📚2.serisi ‘Tepenin Katilleri’ Yazarın okuduğum 2. Eseri Olaylar Cinayetler, Kehanet inancı, Köklü ailelerin iktidar savaşı, Karadenizin Güçlü kadınlarının kumandan olma savaşını okuyorsunuz.1. Seride olduğu gibi Halil ile Seherin yine birlikte hareket etmesi dostlukları taktire şayandı.Kitabın sonuna kadar tüm gizemi büyük ustalıkla ,ara ara mizahi anlatımla koruyan yazarımız sonunda yine şaşırtıyor.1. Seride hayranlıkla okuduğum “Seher”bu seride gücüne güç kattığını,ailesi için etrafındaki herkesi yakıp yıktığını iliklerime kadar hissettim.Meral için de aynı şeyi söyleyebilirim detaylandırılmış harika bir kadın Keşke gerçek hayatta da zalimler böyle kolay cezalandırılsa.Kurt Fadime,Nermidil,Meral,Seher ve kardeşleri,sizleri okumak çok büyük keyiftiKarakterlerin çokluğu kafa karışıklığına sebep olabilir fakat ilk kitaptan aşina olduğum için yeni eklenen kişiler hiç zorlamadı😊 🟡•Kadınların sessizce öldürüldüğü toplumda adaleti sağlayanlar Seher kadar vicdanlı ve dürüst olsa 😒 📚•Eleştiri yapmam gerekirse zalimleri , katilleri anlatmak için biraz argo üslup kullanılmış, bu nedenler +18 diyebilirim bu kitap 📚 için En sevdiğim karakter “Şair “di Bu kitabın en sevdiğim alıntısı Şairin şiiriyle başlamak istedim bu yüzden yorumuma🌸📚Kitabın Tamamı için ise Kaleminize, Yüreğinize Sağlık @halit_yazici_ Kurgu, Olaylar örgüsü çok başarılıydı. 3. Kitap için bir aralık sezdim hadi inşallah 😊 . . Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim Sevgiyle kalın Kitaplarla kalın İyi Geceler🤗
Doğmadan Ölenler - Tepenin Katilleri
OKUYACAKLARIMA EKLE
6