Doğu Hikayeleriyle Psikoterapi 100 Örnek Vakada Eğitim ve Kendi Kendine Yardım "iki Şey Ruhumuzu Karartır; Konuşacakken Susmak, Susacakken Konuşmak"

9,0/10  (1 Oy) · 
11 okunma  · 
2 beğeni  · 
815 gösterim
Nossrat Peseschkian, kültürlerarası yaklaşıma dayanan Pozitif Psikoterapi'nin kurucusudur. Çalışmaları kültür ve hastalık arasındaki ilişkinin ve on sekiz farklı kültürdeki kültürel kavramların incelenmesini içermektedir.
Yazarın Pozitif Psikoterapi modeli, psikodinamik ve davranışçı terapinin sentezi olan ve çatışmaların, sorunların pozitif yönlerine ağırlık veren bir yaklaşımdır. Kültürlerarası yaklaşımı, hastanın kendini alegorik imgeler arasında tanıyarak kendine güven oluşturabileceği atasözleri ve fabllar ile sunar.
"Doğu Hikayeleriyle Psikoterapi - 100 Örnek Vakada Eğitim ve Kendi Kendine Yardım" kişinin çatışmaları çözme potansiyelini güçlendiren fantezi ve sezgiye dayalı yeni bir yaklaşımı sunar.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 1998
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9789758261062
 • Çeviri:
  Hürol Fışıloğlu
 • Yayınevi:
  Beyaz Yayınları
 • Kitabın Türü:
Aysel Allahverdiyeva 
14 Nis 22:07 · Kitabı okudu · 10 günde

İki şey ruhumuzu karartır: Konuşacakken susmak, susacakken konuşmak. İnsan zamanla kendini keşf etdiyini, anladığını düşünür. Evet sadece düşünür, lakin öyle bir şeyler yaşanır ki, şaşırır kalırsın, ne yapacağını bilmessin. Bakın işte o zaman psikoterapistler yardıma gelir.Onun için çok zaman tek başımıza değilde, birinin yardımıyla sorunlarımızı çözmemizde pratikdir.