Doğum Günü:15 Aralık

8,5/10  (4 Oy) · 
12 okunma  · 
4 beğeni  · 
477 gösterim
Ölüm her canlının kaçınılmaz sonucudur. Beşer mantığı bu olguyu rahat kabul eder.
Nitekim genç yönetmen Murat da güzel sevgilisi Sitemin vakitsiz ölümünü kabullenmek zorunda kaldı. Ama onu hiç unutamadı. İki yıllık anıları aklında tüm tazeliğiyle yaşamaya devam etti. Hatta öyle ki sonunda ruh hastası oldu.
Ta ki, yağmurlu bir gece Arnavutköyde Azraille karşılaşıncaya kadar. Bu karşılaşma genç yönetmenin hayatını bir anda allak bullak etti. Çünkü Azrail ona insanoğlunun şimdiye kadar hiç duymadığı bir teklifte bulunacak ve Sitemi geri getirmeyi vaat edecekti. Tabii bunun Murat tarafından ödenmesi gereken bir de bedeli olacaktı.
 • Baskı Tarihi:
  2004
 • Sayfa Sayısı:
  430
 • ISBN:
  2186-3
 • Yayınevi:
  İnkılap Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
12 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Fena değil diyebileceğim bir polisiye gerilim romanı. Murat adında meşhur bir tiyatro yönetmeni, Sitem adında kendisinden 10 yaş küçük bir kadınla sevgili olmuştur ancak kız kendi doğum gününde ölmüştür. 2 sene boyunca depresyona giren Murat bir gün Azrail ile karşılaşır ve onunla bir anlaşma yapar. Sitem, geri dönecektir. O gün bulamaz Murat sevdiği kızı. Toparlanmak için bir oyun yönetmek ister ve orada Nur adında bir oyuncu ile karşılaşır. Sitem'in birebir kopyasıdır. Ancak farklı karakterdelerdir. Bu duruma alışabilecek midir Murat ve Azrail ile yaptığı anlaşmaya sadık kalabilecek midir? İdare eder bir roman.

Rojda kaya 
10 Tem 00:24 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İlk okuduğum kitaplardan birdir kurgusu o zamanlar ne kadar etkilemişti beni 430 sayfayı 2 günde bitirip edebiyat sınavına hiç çalışmadan girip kalmıştım sonunda kitabı duvara fırlatmıştim nasıl kıya bildim aceba tabi abartmışım o zamanlar birden aklıma geldi