Giriş Yap

Dokuza Kadar On

Seçme Şiirler

İYİ GECELER:)
Seni saklayacağım inan. Yazdıklarımda, çizdiklerimde, Şarkılarımda, sözlerimde.
Özdemir Asaf
Dokuza Kadar On
·
Reklam
Edebiyat Muhabbeti 2 : En Çok Okunan 10 Şiir Kitabı
Yeni bir iletiyle merhabalar. Şiir konumuz. Önceki iletimizde "en çok okunan 10 kitap"tan bahsetmiştik. Şimdi ise sıra en çok okunan 10 şiir kitabında. Ne kadar sürdürebilirim bu diziyi bilmiyorum ama türlere ve yazarlara göre çok okunanlardan ilerlemeye devam edebiliriz sanırım. Youtuber (booktuber) olmadığıma göre en azından yazarak bir şeyleri dile getirme özgürlüğümü kullanabilirim. Bu ileti dizisinde yine hep ilham aldığım üstat Erhan baş köşede olacak , sonuçta benim iletim benim kararım. Evet konumuza dönebiliriz , en çok okunan 10 şiir kitabı. Bu kitaplar neden çok okundu , şairleri nedeniyle mi , kitapların ucuzluğu muydu sebep , yoksa geçmiş kuşakların şiire olan büyük ilgisi mi ? Z kuşağı şiirle ne kadar ilgili ? Önce üşenmeden kitapları sıralayalım , 1-
Hasretinden Prangalar Eskittim
2-
Göğe Bakma Durağı
3-
Sevda Sözleri
4-
Henüz Vakit Varken Gülüm
5-
Dörtlükler
6-
Çile
7-
Dokuza Kadar On
8-
Ah'lar Ağacı
9-
Bütün Şiirleri
10-
Lavinia
Listeye bakınca gördüğümüz bunun adeta bir Türk şiiri listesi olduğu , hatta Cumhuriyet dönemi şiiri listesi , arada bir tek yabancı Hayyam var ama o da bizden sayılır zaten yanı başımızda İran'dan hem de bin sene önce yaşadığını düşünürsek ayrı gayrı olmayan zamanlardan. 2 kitapla listeye giren Özdemir Asaf ile birlikte 8 şair daha var , biri tek kadın Didem Madak olmak üzere ki çok severim şiirlerini çoğumuz gibi. Bununla birlikte en sevdiğim 2 şair Attila İlhan ve Sezai Karakoç kitapları listede yok. Cemal Süreya'yı da ayrı bir severim. Toparlamak gerekirse , en çok okunan bu şiir kitapları hakkında sizin görüşleriniz nelerdir ? Şairlerle birlikte şiir odaklı bir liste bu , ilk yüz kitap olarak baksaydık nice büyük şairler de dahil olurdu elbette , ama format gereği biz 10 kitap üzerinden yol alıyoruz. Bu kitaplarla , neden çok okunduklarıyla , genel olarak şiirle ilgili düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz. Bu iletide de , şiir okumaya ilgisi olan birkaç arkadaşı etiketliyorum yine sembolik olarak. Etiket dışı her arkadaşın fikri de çok değerli elbette herkesin yorumuna açık. Kitaplı günler..
Erhan
Ebru Ince
CEYLAN
Ayşe
Sibel
1000kitap.com/Thewasteland
·
7 yorumun tümünü gör
Bilmiyorum ne vardı saçlarında... Rüzgâr mı delice eserdi, Gözlerim mi öyle görürdü yoksa... Saçlarının her hali hoşuma giderdi.
Dokuza Kadar On,
Özdemir Asaf
Reklam
...🌼 "Bütün renkler aynı hızla kirleniyordu, birinciliği beyaza verdiler." (Özdemir Asaf)..🍁
Dokuza Kadar On
·
2
19
189 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42