Don Juan'ın Öğretileri Yaqui Yerlilerinin Bilgelik Yolu

8,7/10  (6 Oy) · 
19 okunma  · 
9 beğeni  · 
1.307 gösterim
"Benim için söz konusu olan tek şey, yüreği olan bir yolda yolculuktur yalnızca. Yürekli herhangi bir yolda. Orada yol alırım ve tek yararlı meydan okuyuşum onu tamamlayabilmektir. Ve orada yolculuğumu sürdürürüm, bakarak, izleyerek soluk soluğa."
-Don Juan Matus-

"Carlos Castaneda'nın kitaplarına sahip olduğumuz için son derece şanslıyız…
Yaptıklarının anlamını ne kadar övsek aşırıya kaçmış olmayız."
-The New York Times-

"(Castaneda) Bizi, Don Juan'ın insanbilim literatürünün en olağanüstü figürlerinden biri olduğuna inanmak zorunda bırakıyor; o, bir cilalı taş devri bilgesi. Anakaradan, gizemli bir bilgelik armağanı bırakıyor ellerimize."
-Life-

"Onu okuduktan sonra dünyayı aynı gözle görmek artık olası değil… Eger Castaneda haklıysa başka bir dünya daha var,bazen mükemmel, bazen de korkutucu bir dünya, hem de tam gözlerimizin önünde - tabii görebilirsek."
-Chicago Tribune-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2015
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9786055154639
 • Orijinal Adı:
  The Teachings of Don Juan: A Yaqui Way of Knowledge
 • Çeviri:
  Nevzat Erkmen
 • Yayınevi:
  Butik
 • Kitabın Türü:
sema çiftci 
03 Eki 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabı bir kere okuyup anlamak neredeyse imkansız. Öyle şeyler anlatıyor ki.. İnsanın algıladığı ancak çoğu zaman anlam veremediği pek çok durumları açıklayan bir kitap. Hollywood yapımı bilim kurgu filmlerinin neredeyse hepsinin kaynak kitap olarak kullandığı bu kitabı ara ara tekrar okuyorum. Her okuduğumda gözümden nasıl kaçmış dediğim bilgileri görüyorum.

Kitaptan 2 Alıntı

Karşına çıkan her yola sonunu düşünerek dikkatle bak. Defalarca yap bunu. Sonra sor kendine, kendine sadece kendine sor… Bu yolun bir ruhu var mı? Varsa, yol senin içindir. Ama yoksa, yol senin için gereksizdir.

Don Juan'ın Öğretileri, Carlos CastanedaDon Juan'ın Öğretileri, Carlos Castaneda