Dönmek Mümkün Olsa

8,8/10  (6 Oy) · 
15 okunma  · 
6 beğeni  · 
654 gösterim
Kader üzerine çarpıcı bir bakış, karmaşık insan doğasına ışık tutan usta işi bir roman...New York Times’ın genç ve başarılı muhabiri Andrew Stilman gençlik aşkıyla yeni evlenmiş, bir yandan da hayatının en önemli haberinin izini sürmektedir. Ancak sabah sporunu yaptığı parkta bıçaklı saldırıya uğrayarak ağır yaralanır. Gözlerini açtığında zaman içinde iki ay öncesine gitmiştir, hem araştırmasını sona erdirmek hem de kendisine vahşice saldıran kişiyi bulmak için altmış günü vardır. New York’tan Buenos Aires’e kadar uzanan amansız yarış başlamıştır artık. Daha önce yaşadığı o altmış günü yeniden yaşamaya başladığında, kıskançlık ve intikam güdüleriyle onu öldürmek isteyecek insanların sayısının epeyce kalabalık olduğunu şaşkınlıkla fark eder. Peki kimdir saldırgan: Karısı Valérie mi, barda tanıştığı esra­rengiz kadın mı, çocuğu elinden alınan aile mi, yoksa ve baş belası meslektaşı Olson mu?Romanları kırk beş dile çevrilen ve milyonlarca satan Marc Levy, dünyada en çok okunan Fransız yazar unvanını yıllardır koruyor. Gerçekle kurguyu ustaca harmanladığı, tutku, aşk, heyecan ve gerilim dolu bu romanla, okuyucuyu Keşke Gerçek Olsa’dakine benzer bir maceraya sürüklüyor bir kere daha.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  296
 • ISBN:
  9789750717864
 • Orijinal Adı:
  Si C'était À Refaire
 • Çeviri:
  Can Belge
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Figen Şentürk 
21 Kas 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Genç ve başarılı bir muhabir olan Andrew eski sevgilisiyle evlenir bir sabah çıktığı koşuda bıçaklanır gözünü açtığında 2 ay öncesine gider herşeyi tekrardan yaşamaya başlar ancak bu sefer kaderini değiştirmeye ve katilini bulmaya kararlıdır.
Okumaya başladığınızda biraz sıkıcı gelebilir ilerleyen sayfalarda oldukça heyecan verici, çok iyi kurgulanmış ve kesinlikle okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum...

Kitaptan 4 Alıntı

Hayat, istediğiniz şarkıyı yeniden çalsın diye bir düğmeye basmanın yeterli olduğu modern aletlere benzemez.

Dönmek Mümkün Olsa, Marc LevyDönmek Mümkün Olsa, Marc Levy
Mira Pol 
14 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Oysa, ne zaman bana bir şey söylese ya da bana bakıp gülümsese, güneşte kalmış bir buz gibi eriyordum. Ama bunu ona göstermeyecek kadar gururluydum.

Dönmek Mümkün Olsa, Marc LevyDönmek Mümkün Olsa, Marc Levy

Cehennem bize çok yakın bir yerde aslında.
İnsan olma irademizi yitirdiğimiz anda kapılarını bize dünya yüzünde açıyor.

Dönmek Mümkün Olsa, Marc LevyDönmek Mümkün Olsa, Marc Levy
Mira Pol 
14 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bana gönlün ferman dinlemediğini söyleyeceksiniz, ama bir de kafanız var, ondan faydalanın, derim ben.

Dönmek Mümkün Olsa, Marc LevyDönmek Mümkün Olsa, Marc Levy

Kitapla ilgili 1 Haber
Burası çok ıssız