Dönüm Noktası

8,8/10  (12 Oy) · 
20 okunma  · 
8 beğeni  · 
824 gösterim
Trevor, dudaklarıma yapışıyor ve yalnızca cümlemi değil nefesimide kesiyor. Yüzümü ellerinin arasına alıyor ve dudaklarını yavaşça benimkilerin üzerinde gezdiriyor. Vücudumdaki bütün sinir uçları elektriğe kapılmış gibi. Sonra geri çekilip gözlerimdeki ifadeyi inceliyor. Beni tekrar kendine çekmeden önce, "Beni kaybetmedin," diyor. Tam onu bütün gün boyunca öpebileceğime karar verdiğim anda, "Addison?" diyor.

"Evet?"

"Ya bu, bir araştırmaysa?" diye soruyor.

Kaskatı kesiliyorum. "Ne?"

"Bunu daha önce hiç düşündün mü? Ya şimdi içinde bulunduğumuz bu an, gerçek değilse? Ya sadece olasılık dâhilindeki bir hayali görüyorsan?"

Ustalıkla kurgulanmış, enfes ve zekice bir hikâye.
-Kiersten White, New York Timesın en çok satanlar listesinden Paranormal adlı eserin yazarı-

Eşsiz kurgusu içinde iki gerçekliğin aynı anda akışını izledikçe kendinizi karakterlere yalvarırken bulacaksınız o telefonu sakın açma, o eve sakın girme, sakın o adamla konuşma. Dönüm Noktası hem gerilimli ve romantik hem de zorlu ve büyüleyici. Kesinlikle dikkate değer bir başlangıç.
-Robison Wells, Variant adlı romanın yazarı-
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2015
 • Sayfa Sayısı:
  300
 • ISBN:
  9786055002169
 • Çeviri:
  Güneş Becerik Demirel
 • Yayınevi:
  Hyperion Kitap
 • Kitabın Türü:

Kitabı tavsiye üzerine okudum ve iyiki okumuşum diyorum. Aynı gün okuyup bitirdim. Kitap hikaye gereği iki farklı zamanı anlatıyor. Kahramanımızın aldığı kararlarla alakalı geleceği görme yeteneği var. Anne ve babası ayrılmaya karar veriyor. Kahramanımızda annesi ile giderse ne olacak ve babası ile giderse ne olacakla ilgili geleceği görüyor. Ama bu anlatım gereği sizi hiç sıkmıyor. Konusu gerçekten değişik. Açık vermemek için detayına girmek istemiyorum. Okunmasını kesinlikle tavsiye ederim. Pişman olmazsınız.

angelsbooks 
16 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Sonlara doğru müthiş bir aksiyon var. Size tahmin yaptırıyor hikaye. Benim tahminlerimin bazıları tuttu bazıları tutmadı. Ama o son ne öyle yaaa??? Kitap biter bitmez Instagram'a yapışıp paylaştım. Yayınevi bu serinin ikinci kitabını mutlaka mutlaka mutlaka çıkarmalı!!!!

Minipamuk 
27 Ara 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

Dönüm Noktası fantastik kurgusu, akıcı anlatımıyla beni sardı. Hem zeki hem de romantik insanlara hitap eden oldukça sürükleyici bir kitap.

Kitaptan 8 Alıntı

Oğuz Ay 
23 Eki 2017 · Kitabı okuyor

Her gün mutluluğun tanımını yeniden yaptıktan sonra o yolda kalanlarla dolu dünya..

Dönüm Noktası, Kasie WestDönüm Noktası, Kasie West
Vipassana 
25 Nis 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İlişkimiz eskisi gibi değil. Sanki birisi en sevdiğim kazağımı kurutma makinesine atmış ve artık üzerime olmuyormuş gibi hissediyorum. Kazak üzerime tekrar rahatça oturana kadar asılıp onu çekiştirmek istiyorum.

Dönüm Noktası, Kasie WestDönüm Noktası, Kasie West