Dönüm Noktası

8,8/10  (12 Oy) · 
21 okunma  · 
9 beğeni  · 
856 gösterim
Trevor, dudaklarıma yapışıyor ve yalnızca cümlemi değil nefesimide kesiyor. Yüzümü ellerinin arasına alıyor ve dudaklarını yavaşça benimkilerin üzerinde gezdiriyor. Vücudumdaki bütün sinir uçları elektriğe kapılmış gibi. Sonra geri çekilip gözlerimdeki ifadeyi inceliyor. Beni tekrar kendine çekmeden önce, "Beni kaybetmedin," diyor. Tam onu bütün gün boyunca öpebileceğime karar verdiğim anda, "Addison?" diyor.

"Evet?"

"Ya bu, bir araştırmaysa?" diye soruyor.

Kaskatı kesiliyorum. "Ne?"

"Bunu daha önce hiç düşündün mü? Ya şimdi içinde bulunduğumuz bu an, gerçek değilse? Ya sadece olasılık dâhilindeki bir hayali görüyorsan?"

Ustalıkla kurgulanmış, enfes ve zekice bir hikâye.
-Kiersten White, New York Timesın en çok satanlar listesinden Paranormal adlı eserin yazarı-

Eşsiz kurgusu içinde iki gerçekliğin aynı anda akışını izledikçe kendinizi karakterlere yalvarırken bulacaksınız o telefonu sakın açma, o eve sakın girme, sakın o adamla konuşma. Dönüm Noktası hem gerilimli ve romantik hem de zorlu ve büyüleyici. Kesinlikle dikkate değer bir başlangıç.
-Robison Wells, Variant adlı romanın yazarı-
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2015
 • Sayfa Sayısı:
  300
 • ISBN:
  9786055002169
 • Çeviri:
  Güneş Becerik Demirel
 • Yayınevi:
  Hyperion Kitap
 • Kitabın Türü:

Kitabı tavsiye üzerine okudum ve iyiki okumuşum diyorum. Aynı gün okuyup bitirdim. Kitap hikaye gereği iki farklı zamanı anlatıyor. Kahramanımızın aldığı kararlarla alakalı geleceği görme yeteneği var. Anne ve babası ayrılmaya karar veriyor. Kahramanımızda annesi ile giderse ne olacak ve babası ile giderse ne olacakla ilgili geleceği görüyor. Ama bu anlatım gereği sizi hiç sıkmıyor. Konusu gerçekten değişik. Açık vermemek için detayına girmek istemiyorum. Okunmasını kesinlikle tavsiye ederim. Pişman olmazsınız.