1000Kitap Logosu
Dönüş

Dönüş

3. Kitap

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
7.4
910 Kişi
4.958
Okunma
854
Beğeni
19,2bin
Gösterim
296 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 8 sa. 23 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Remzi Kitabevi · Mayıs 2013 · Karton kapak · 9789751415622
Diğer baskılar
Dönüş
Dönüş
Gerçekler acıdır; acıtır, incitir… Tam da hayatının yoluna girdiğini sandığı günlerde, önce annesinden gelen bir haber, ardından eski bir şapka kutusunda bulduğu mektuplar… Derya’nın, iki yıldır sümenaltı edilen gerçekleri bir tokat gibi öğrenmesi, onu dünyanın bir megakentinden ötekine savuracak, kaderi onu sarı bir sonbahar günü, açılıp açılmayacağını bile bilemediği bir demir kapının önüne kadar taşıyacaktır. Genç kız, acaba gizem dolu bu perdenin ardına geçebilecek midir? Öğreneceklerini kabul edebilecek, kabul etse bile sindirebilecek midir? O kapı açılırsa elbette… Dönüş, aldatmanın, aldatılmanın, affetmenin, acıtan gerçeklerin romanı.
Hasan YILDIZ
bir alıntı ekledi.
Mutsuz olmaya alışmışım bir kere! Tıpkı sigara gibi kötü bir alışkanlık mutsuzluk; tuhaf bir keyif veriyor tiryakisine, hayatını sinsi sinsi yiyerek, damarlarını tıkayarak öldürürken!
2
kitapçıkız
Dönüş'ü inceledi.
296 syf.
·
1 günde
·
10/10 puan
Serinin son kitabı...Aslında yıllar önce okumuştum ama seri tamamlamak ve hatırlamak için tekrar ve keyifle okudum. Hikaye olağanüstü, anlatım nefis, bir çırpıda bitireceğiniz bir kitap. Çarpık ilişkilerin konu olduğu kitap serisinin sonuncusu Bora'nın ölümünden sonra Eda ile Derya'nın İngiltere'ye yerleşmesi ile başlıyor. Herkes kendine yeni bir hayat kurma çabasında. Ama gerçeklerin su yüzüne çıkması lazım. İlhami her şeyden elini eteğini çekip Urla'da bir köye yerleşiyor. Hasta ruhlu bir ilişki yaşadığı Bora'yı kaybetmek O'na inanılmaz ağır gelmiş ve çözümü inzivada bulmuş. Derya tesadüf eseri babasının onu terk etmediğini öğrenince babasını bulmaya karar veriyor ve Türkiye'ye dönüyor.Bakalım karşısına neler çıkacak. Üç kitabı da severek okudum ama hikaye gerçekten hasta ruhlu ve çarpık ilişki üzerine kurulu. Her açıdan çirkin her açıdan yasak. Normal gibi gösterilmesi topluma zararlı bir durum. O yüzden asla normal gözüyle bakmadım, bakamam. Okunması çok keyifliydi ve üzücüydü. Keyifli okumalar.
Dönüş
7.4/10
· 4.958 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
6
Büşra
Dönüş'ü inceledi.
296 syf.
·
3 günde
·
8/10 puan
Her şey çok güzel giderken bir anda Derya ve annesinin apar topar Londra'ya gitmesiyle başlıyor bu çarpıcı hikâye.. Derya'nın babasını bulmak için Urla'ya gidişiyle her şey yoluna girecekken, iğrenç gerçekleri bir anda öğrenmesi, annesinin de bu arada ölümcül virüse yakalanması.. Daha fazla detay vermemeliyim, kitabı okumanızı tavsiye ederim :) Benim için çok akıcı bir kitaptı, konu olarak da ilginç. Bazı yerlerinde Livaneli'nin Kardeşimin Hikâyesi romanındaki gibi çok şaşırdığım bölümleri oldu. Eser başarılı ancak bir de yazarlar şu güzelim romanların içine siyaset katmasalar, görüş ayrılığını belirtmeseler çok daha güzel olacak..
Dönüş
7.4/10
· 4.958 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
20
Büşra
bir alıntı ekledi.
Ben doğruydum da etrafım mı çıldırmıştı? Yoksa tuhaf olan ben miydim? Çağımın dışına mı düşmüştüm? Kendimi zamana mı uyduramamıştım? Ben kafası ve yüreği eski devirlerin romantik aşklarının yaşandığı günlere takılı kalmış, demode bir resimli roman kahramanı mıydım?
1
21