Dönüşüm

8,4/10  (2.414 Oy) · 
7.296 okunma  · 
2.208 beğeni  · 
33.791 gösterim
İlk kez 1915'te “Die Weissen Blaetter” adlı aylık dergide yayımlanan Dönüşüm, Kafka'nın en uzun ve en tanınmış öyküsüdür ve yayımlanmasının üzerinden nerdeyse bir asır geçmesine rağmen hâlâ tüm dünyada en çok okunan kitaplar arasındadır.

17 Ekim 1912'de Felice Bauer'e gönderdiği mektupta Kafka Amerika romanı üzerinde çalıştığını, ilerleyemediğini görünce sıkıldığını ve yataktan kalkamaz hale geldiğini, bu nedenle bir öykü yazarak ara vermek istediğini yazar. Dönüşüm işte böyle ortaya çıkar.

Kumaş pazarlamacısı olan Gregor Samsa'nın uykusundan kocaman bir böceğe dönüşerek uyanmasıyla başlayan Dönüşüm, giderek gerçeklikle kurmacanın sınırlarını zorlayan müthiş bir anlatıma dönüşür.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2013
 • Sayfa Sayısı:
  74
 • ISBN:
  9789750719356
 • Orijinal Adı:
  Die Verwandlung
 • Çeviri:
  Gülperi Sert
 • Yayınevi:
  Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
 • Kitabın Türü:
Dünya kötü çocuk; kaldırma kitaplardan kafanı.
Okuduğum kitaplar ile ilgili incelemelerimi instagramda @birsoydanistinbookstagrami hesabında bulabilirsiniz ^^
Yakışmadı sana. Yıllarca aynı omuzları paylaşıp şimdi bütün bu aşkın cezasını tek bir kucağa bırakıp gitmek yakışmadı sana. Olsun yine de yazıklar olsun ki bana elini uzatsan uçurum kenarında yine tutarım.
Bir Selamla tanışacağız senle,İşte sen o gün Gel beni sev beraberinde o kitabı okuyalım..
Kitap okumak insan okumaktan daha zor,insanlari kisa surede cozersin,kitaplar oyle mi? Bir kitabin ic yuzunu begenmeyip atabilirsin ama insana bunu yapabilirmisin?
Iyi dostlar, iyi kitaplar, bir de huzurlu bir vicdan: işte ideal hayat. Bana kitap okumayı sevdiren ve alışkanlık haline getirmemi sağlayan arkadaşıma kucak dolusu sevgiler. Teşekkürler #JeyhunGuliyev #nebüyükşanssenitanımak <3