Dorian Gray'in Portresi

Oscar Wilde

Dorian Gray'in Portresi Sözleri ve Alıntıları

Dorian Gray'in Portresi sözleri ve alıntılarını, Dorian Gray'in Portresi kitap alıntılarını, Dorian Gray'in Portresi en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
“Bu gece günceme yazacağım.” “Neyi?” “Ateşten eli yanan çocuğun ateşi sevdiğini.”
Düşes, “Ya sanata ne diyorsun?” diye sordu. “Bir illettir.” “Aşk?” “Yanılsama.” “Din?” “İnancın yerini tutan günün modası.” "Sen kuşkucusun.” “Hiç de değil. Kuşkuculuk imanın başlangıcıdır.” “Ya nesin sen öyleyse?” “Tanımlamak kısıtlamaktır.” “Bir ipucu ver bana.” “İp dediğin kopar. Labirentte kaybolabilirsin.”
“Bu gece günceme yazacağım.” “Neyi?” “Ateşten eli yanan çocuğun ateşi sevdiğini.”
Sayfa 244 - Can Yayınları 28.Basım
İnsan aşık olduğunda işe önce kendini kandırmakla başlar, sonra da başkalarını kandırır.
Bir etki yarattınız mı bir düşman kazandınız demektir. Sevilmek için sıradan olmak gerek.
Diğerleri hakkında iyi düşünmeyi sevmemizin sebebi hepimizin kendinden korkmasıdır. İyimserliğin temeli katıksız korkudur. Komşumuzu muhtemelen kendimize yarar sağlayabileceğimiz erdemlere sahip olmakla övdüğümüz için cömert olduğumuzu düşünürüz. Hesabımızdan yüklü bir miktar para çekeceğimiz için bankacıyı methederiz, cebimizi kurtarabilmek için bir soyguncu da güzel nitelikler buluruz.
Bir etki yarattınız mı bir düşman kazandınız demektir. Sevilmek için sıradan biri olmak gerek.
Sayfa 278 - Boyut KitaplarıKitabı okudu
"Ben birisinden çok fazla hoşlandım mı onun adını hiç kimseye söylemem. Onun kimliğinden bir parçayı başkasına teslim etmek gibi gelir bu bana."
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.