Dört The Three Serisi 2

7,1/10  (12 Oy) · 
31 okunma  · 
6 beğeni  · 
990 gösterim
Hayallerinizin yolculuğuna aldığınız bilet sonun başlangıcı olabilir mi?

Yüzlerce keyif düşkünü Hayalperest Dilber adlı transatlantikte üç gün boyunca tropikal coşkunun tadını çıkarır; havuz kenarında yayılıp oturur, barlarda çapkınlık yapar ve ünlü müneccim-medyum Celine del Ray'in ruh çağırma seanslarına katılır.

Ve sonra felaket gelip çatar. Gemi yolculuğunun dördüncü gününde elektrikler kesilir ve Hayalperest Dilber'i her türlü yardım çağırma olanağından yoksun halde denizin ortasında bırakır. İnsanlar esrarengiz bir virüs yüzünden hastalanmaya başlar, Celine birtakım tuhaf ve korkutucu belirtiler gösterir. Ve bir kadın kamarasında korkunç bir cinayete kurban gitmiş olarak bulunur.

Sinirler iyice gerilirken yiyecek stokları azalmaya başlamış, korku tüm gemiye yayılmıştır. Ve yolcular gemide birinin ya da bir şeyin- Hayalperest Dilber'in karaya asla varmamasını istediğini keşfederler. Dört, adından çokça söz ettiren Üç'ün devamı ama tek başına bir gerilim olarak da okunabilecek harikulade bir roman. 
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2015
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9789752120068
 • Orijinal Adı:
  Day Four
 • Çeviri:
  Mehmet Gürsel
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Buğlem Öner 
20 Ara 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 7/10 puan

Bermuda şeytan üçgenine kurban edildiklerini düşündüm basta. Denizin ortasında kalmış gemi. Rotadan çıkılmış, iletişim yok, yardim çağrısına yanıt yok. Ama öyle çıkmadı. Hikaye esrarengiz Biraz daha iyi hayal gücü yaratsa yazar tüylerim diken diken olurdu. Üç kişinin işbirliği içinde olduğunu çözdüm de dördüncü kişinin o olduğuna ihtimal vermemistim. Şaşırttı beni. Kitabın bitmesine 50 sayfa kala. Ne iyi ne kötüydü. 6 yıldız. Bu dördüncü kişi iyiye çevirdi eseri

nihan 
26 Eki 2017 · Kitabı okudu · 22 günde · 9/10 puan

Kitap aslında merak uyandırıyor ancak bazı noktalarda artık olaya giriş yapmasını istiyorsunuz . Okurken sonlara doğru gizem artıyor akıcı ilerlemesede güzeldi ben farklı buldum tavsiye ederim

Hakan ŞAHİN 
09 Şub 15:25 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Denizin ortasında geçen her gerilim hikayesi gibi bu kitaba da büyük bir hevesle başladım ve hızla okudum. Gayet iyi başlayan öykü başladığı gibi sonlanmasa da gerilim severler okuyabilirler.

kitap_okuru 
17 Oca 2017 · Kitabı okudu · 10 günde · Puan vermedi

Yazarın okuduğum ikinci kitabı benim ilk kitaba göre daha çok hoşuma gitmişti belkide transatlantik gemilere olan ilgimden olabilir gemi seyahatine çıkmayı çok istiyordum ama kitabı okuduktan sonra biraz fikir değiştirdim.

Gün İlke Yıldırım 
15 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Yazarın bir önceki kitabından çok daha iyi olduğu kesin. Bayan Lotz kitaplarında maalesef gazete manşetlerini, köşeyazılarını ve röportajları kullanmayı çok seviyor. Kitabın başında "ilk üç gün kayda değer bir şey olmadı" diye yazıp hikayeyi dördüncü günden başlatmasını da pek sevmedim. Umarım serinin devamını yazmaz, kendimi okumak zorunda hissederim. Tavsiye edeceğim bir kitap değil. Yazarın "Üç" kitabını okuduysanız ve benim gibi pek beğenmediyseniz, yazara bir şans daha vermek için okuyabilirsiniz. =)

Kitaptan 6 Alıntı

En sakin insan bile, kaybetmeye yakın tehlikeli olur.
İnsanlar kazandıklarını kaybetmekten korktukları kadar
hiçbir şeyden korkmazlar..

Dört, Sarah LotzDört, Sarah Lotz

Tehlike dışarıdan korku ise içeriden gelir.
Bu yüzden tehlikeden koruduğu gibi kendini,
korkudan koruyamaz insan..

Dört, Sarah LotzDört, Sarah Lotz

Yaşamak için savaşmak gerekir bazen..
Gerekli olduğu için değil, kaçınılmaz olduğu için.

Dört, Sarah LotzDört, Sarah Lotz
Buğlem Öner 
18 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Cadının yardımcısı
O yirtici bir hayvan. Kederli insanları avlayan bir vahşi. Maddie otomatik olarak, o insanlara umut veriyor bazi şeyleri geride birakmalarina imkân tanıyor dedi.
Öyle mı? Lilian Small'a umut mu getirdi, bazı şeyleri geride birakma imkani mı tanıdı? Bunu dinlemek zorunda değilim. Haklısın, değilsin. Ama dinlemek zorunda olduğunu düşünmüyor musun? Celine kederli insanların sırtından bir servet yaptı kendine.
Insanlar umut isterler. Bazı şeyleri bilmek isterler. Bundan daha fazlasının, ölümden sonra bir yaşamın olduğunu mu bilmek isterler? Evet. Bak bunu anlayabilirim. Ama inkar edilemez bir sürü kanıtının tersini işaret ettiği halde, bir annenin kızının ve torununun hâlâ hayatta olduğunu söylemek, hadi ama.
Dört dörtlük bir girişim değildi bu. Maddie zihinsel anlamda irktigini hissetti. Bu bir savunma değil. Itiraf et, saçmalığın daniskası. Belki Celine'in gerçekten bir yeteneği olduğuna inanıyorum. Bunu bir saniyeligine bile yemem. Aklın celinmise benziyor senin. Birini isteyerek kandıracak bir tipe benzemiyorsun sen. Iyi bir denemeydi. Egosunu cezp etmeye çalışmak akıllıca bir hamleydi. Oysa adam, ozsaygisi gibi egosunun da cok uzun zaman önce yok olduğunu bilemezdi tabii. Sanırım işimiz bitti.

Dört, Sarah Lotz (Sayfa 100)Dört, Sarah Lotz (Sayfa 100)