Dört Duvar Beş Pencere

0,0/10  (0 Oy) · 
8 okunma  · 
0 beğeni  · 
517 gösterim
Son yıllarda adlarından sık sık söz edilen hikayecilerimizi düşünüyorum. İlk aklıma gelen Cemil Kavukçu oluyor. Konuşmalarda, kişileri, kendi düzeylerine göre, kendilerine özgü 'dil'leriyle konuşturmakta çok usta; hiç abartı yok; bu, hem hikayeye inandırıcılık veriyor, hem de okura ayrı bir dil tadı.
Fethi Naci

Başlayınca temposuna katıldığınız bir anlatım var Cemil Kavukçu'nun. Üslubu, konuşma üslubuyla yazı üslubu arasında kurulan bir sentezden doğuyor gibi.
Doğan Hızlan

Yazarın her kitabıyla bir 'aşama' yapması zorunluluğuna inananlardan değilim, ama Cemil Kavukçu'nun buradan nereye gideceğini yine de merakla bekliyorum.
Füsun Akatlı

Geçen kuşaklardan sonra öykü edebiyatımızda derin bir iz bırakmaya aday hangi öykücü geldi, diye sorulursa, ben kendi payıma ilkin Cemil Kavukçu'yu söylüyorum. Okuru etkileyen ve düşündüren öyküler yazıyor o.
Semih Gümüş

Dört Duvar Beş Pencere, yer yer fantastik öğeler içeren, kimi zaman gerçek dışına kayan, çoğunlukla da sonu açık öykülerden oluşuyor. Bu yeni öyküler, Cemil Kavukçu'nun, öteki öykülerinden farklı bir çizgiye doğru yol aldığını, öncelikle de ustalaşma sürecini tamamladığını açıkça gösteriyor.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2011
 • Sayfa Sayısı:
  126
 • ISBN:
  9789755109794
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

Burcu Yenidoğan 
31 Tem 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsanların kültür düzeyi ne olursa olsun, sakatlığım karşısındaki tavırları değişmiyor: acıma ve nefret. Kimi saklayabiliyor bunu, kimi de saklayamıyor.

Dört Duvar Beş Pencere, Cemil Kavukçu (Sayfa 58)Dört Duvar Beş Pencere, Cemil Kavukçu (Sayfa 58)
Burcu Yenidoğan 
31 Tem 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

... Uzun zamandır susuyorduk oysa. Üç beş sözcükle dönen yoksul ve verimsiz konular üzerinde konuşmaya çalışıyor, onu da beceremiyorduk. Biz ayrımında olamıyorduk, ama bir şeyler bitiyordu.

Dört Duvar Beş Pencere, Cemil Kavukçu (Sayfa 85)Dört Duvar Beş Pencere, Cemil Kavukçu (Sayfa 85)
Burcu Yenidoğan 
31 Tem 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir kum saatinin içinde devinen kum taneleri gibiydik; onlar düşmek için yarışırlarken, biz saydam zemine tutunmaya çalışıyorduk.

Dört Duvar Beş Pencere, Cemil Kavukçu (Sayfa 81)Dört Duvar Beş Pencere, Cemil Kavukçu (Sayfa 81)