Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı

8,6/10  (40 Oy) · 
116 okunma  · 
41 beğeni  · 
1.562 gösterim
Hayal ettiğiniz işin peşine düşerseniz bu işi elde edebilirsiniz. Şu anki işinizde daha iyi olmak isterseniz bunu da başarabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz koşulları değiştirip lehinize çevirmek sizin elinizde!
Bu kitapta yer alan, geçerliliği zaman içinde kanıtlanmış öğütler, elli yıldır binlerce ünlü insanı hem iş hem de özel yaşamlarında başarı merdiveninin zirvesine taşıdı.
Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı; 2000'li yılların rekabeti ve karmaşası içindeki okuyucuların da potansiyellerinin doruk noktasına ulaşmalarını sağlamak için gözden geçirildi ve günümüze uyarlandı.
Bu kitabı okuduğunuzda; insanların sizden hoşlanmalarını ve sizinle fikir birliğine varmalarını sağlamanın, onları kırıp incitmeden değiştirmenin yollarını öğrenecek, yaşamın sizin için daha kolay hale geldiğini göreceksiniz.
Zirvede herkese yer var. Yeter ki siz ulaşmayı bilin!
(Tanıtım Bülteninden)İnsanlık tarihinin modern çağ diye adlandırdığı ve son yıllarını yaşadığımız 20. Yüzyılın başlarında bir eğitimci olan Dale Carnegie, insan ilişkilerindeki düzensizliği farketti. İnsan ilişkilerini bir ilim olarak inceleyen Dale Carnegie, yıllarca devam eden gayretli bir çalışma ve bitmek tükenmek bilmeyen bir sabırla insan ilişkileri ilminin temellerini attı. Dale Carnegie bu kitabında temellerini attığı ilmin tekniklerini, araştırmalar sonucunda kazandığı bilgi ve tecrübeleri güncel hayatımıza nasıl katabileceğimizi, yaşanmış, denenmiş ilmi metodlar ile bizlere sunmaktadır.
 • Baskı Tarihi:
  2000
 • Sayfa Sayısı:
  280
 • ISBN:
  9789753316216
 • Orijinal Adı:
  How to Win Friends - Influence People
 • Çeviri:
  Nazlı Uzunali
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Tuğba Karadağ 
19 Eki 2016 · Kitabı yarım bıraktı · Beğendi · Puan vermedi

İçindeki anlatım beni pek etkilemedi. Okurken sıkıldım. Eğer sıkılarak okumaya devam edersem daha sonra kitap bende kötü izlenimler bırakacak. O yüzden baştan bırakmanın en iyisi olduğunu dusunuyorum .

Deniz ATAÇ 
12 Oca 2015 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · Puan vermedi

Bu adamın yazdığı her harf dahi okunmaya değer ;)

Emrah Çakmak 
20 Kas 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Gün içerisinde bir çok insanla iletişim kuruyoruz.Ama bu kurduğumuz iletişim ne derece sağlıklı? Dale Carnegie, bize iletişimin temel ilkelerini veriyor bu kitapta.Emin olun bu kitabı okuduktan sonra insanlara karşı tutumunuz bir hayli değişiyor.En basitinden örnek verecek olursak; hergün ekmek aldığınız fırıncıya bir gün dahi olsa,neden nasıl olduğunu,işlerinin ne durumda olduğunu sormadınız şimdiye kadar? Hadi bu bize çok ağır geldi diyelim.Peki neden bir günaydını esirgedik?Cebimizden mi gidiyor?Belirli bir sayısı mı var günaydınlarımızın?

Tabriz Guliyev 
12 May 2016 · Kitabı okudu · 20 günde · Beğendi · 9/10 puan

Oxunması gərəy və oxumağa artıqlamasıynan dəyər olan bir kitab. Daha çox insanlarla rəftarın, danışığın gələcəkdə təsirindən söz edir.

Mehmet uğur G. 
23 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Artık kendinden bahsetmeyi kes... Onları dinle kulak ver . Ne istediklerine odaklan ve mutlu et . Birini mutlu edersen sen zaten mutlu olursun .

Eşiniz , sevgiliniz , arkadaşlarınız yanınzda sizinle zaman geçiren dostlarınız hepsi birer insan, elbette sizin beyenmediğiniz veya hoş karşılamadığınız hataları olabilir.
Eğer onları bu hatalardan çevirmek istiyorsanız; yüzlerine direk hatalarını vurmayınız . Bir konu içersinde yaptığı hatayı ona örnek olarak başka bir olaydan bahsederek izah edebilirsiniz . Bu ne sizi üzer ne de karşınızdakini .

Toplanmış hikayeleriyle bana çok şey kazandırdığını söyleyebilirim ... Onu okumakla hiçbir şey kaybetmez üstüne kazanırsınız .

kitabı farklı bir kitap içeriğinden Jean-Jacques Rousseau nun okuğum kitabının içerisinde farklı bir gelişim kitabı olduğunu ve bu konuda okunması için tavsiyesi yer almaktaydı kitabı araştırdım ve içeriği günümüz kilişelerinden ve iletişim anlayışından uzak ve samimi bir dille yazıldığını gördüm, Rousseau 'nun kitabında denk geldiğim ve okuma fırsatı buldum. Kitap arşivimde kaybetmeyeceğim kitaplar arasında yerini aldı

Gülnar Rehimli 
27 Ara 2015 · Kitabı okudu · 49 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitap hayatımı değiştirdi diye bilirim. Eskiden o kadar asosyal biriydim ki.. İyi niyetli birisi olmama rağmen hep yanlış anlaşılırdım hep. Bu kitap insanlara nasıl davranılması gerektiğini, nelerden hoşlanıp, nelerden hoşlanmayacaklarını öğretti bana.

Tolga Topuz 
29 Oca 10:44 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Kitabı ikinci okuyuşum, bana göre arada okunması gereken kitaplardan birisi. Sade az ve öz bir şekilde daha iyi insan ilişkileri kurabilmemizi sağlayacak püf noktaları mevcut.

Oğuzhan 
16 Oca 2016 · Kitabı okudu · 16 günde · 10/10 puan

Türkçe çevirisinde çok eski arapça kökenli kelimeler olduğu için bazı anlamakta zorlandım

Kitaptan 8 Alıntı

Nebahat 
22 Eyl 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Sadece kendini düşünen insanlar cahildirler," diyor. "Belki çok şey bilirler, ama yine de cahildirler."

Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, Dale CarnegieDost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, Dale Carnegie
Deniz ATAÇ 
12 Oca 2015 · Kitabı okumayı düşünüyor · İnceledi · Beğendi

Altıncı Kural
En küçük bir gelişmeyi bile övün. Beğenilerinizde içten, övgülerinizde cömert olun.

Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, Dale Carnegie (Sayfa 201)Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, Dale Carnegie (Sayfa 201)

Schwab diyor ki:
"En büyük özelliğim, insanlara heyecan verebilmektir.
İnsanın en önemli özelliklerini takdir ve teşvik ederim.

Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, Dale CarnegieDost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, Dale Carnegie
zzezek 
20 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ne istediğinizi düşünmeniz şüphesiz gereklidir. Ama hiç kimse sizin ne istediğinizi düşünmez. Herkes sizin gibidir. Yalnız kendi isteklerini düşünürler. İnsanları etkilemenin tek yolu onların istekleriyle ilgilenmek ve onların isteklerini yerine getirmektir.

Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, Dale CarnegieDost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, Dale Carnegie