Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı

8,5/10  (54 Oy) · 
156 okunma  · 
53 beğeni  · 
1.720 gösterim
Hayal ettiğiniz işin peşine düşerseniz bu işi elde edebilirsiniz. Şu anki işinizde daha iyi olmak isterseniz bunu da başarabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz koşulları değiştirip lehinize çevirmek sizin elinizde!
Bu kitapta yer alan, geçerliliği zaman içinde kanıtlanmış öğütler, elli yıldır binlerce ünlü insanı hem iş hem de özel yaşamlarında başarı merdiveninin zirvesine taşıdı.
Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı; 2000'li yılların rekabeti ve karmaşası içindeki okuyucuların da potansiyellerinin doruk noktasına ulaşmalarını sağlamak için gözden geçirildi ve günümüze uyarlandı.
Bu kitabı okuduğunuzda; insanların sizden hoşlanmalarını ve sizinle fikir birliğine varmalarını sağlamanın, onları kırıp incitmeden değiştirmenin yollarını öğrenecek, yaşamın sizin için daha kolay hale geldiğini göreceksiniz.
Zirvede herkese yer var. Yeter ki siz ulaşmayı bilin!
(Tanıtım Bülteninden)İnsanlık tarihinin modern çağ diye adlandırdığı ve son yıllarını yaşadığımız 20. Yüzyılın başlarında bir eğitimci olan Dale Carnegie, insan ilişkilerindeki düzensizliği farketti. İnsan ilişkilerini bir ilim olarak inceleyen Dale Carnegie, yıllarca devam eden gayretli bir çalışma ve bitmek tükenmek bilmeyen bir sabırla insan ilişkileri ilminin temellerini attı. Dale Carnegie bu kitabında temellerini attığı ilmin tekniklerini, araştırmalar sonucunda kazandığı bilgi ve tecrübeleri güncel hayatımıza nasıl katabileceğimizi, yaşanmış, denenmiş ilmi metodlar ile bizlere sunmaktadır.
 • Baskı Tarihi:
  2000
 • Sayfa Sayısı:
  280
 • ISBN:
  9789753316216
 • Orijinal Adı:
  How to Win Friends - Influence People
 • Çeviri:
  Nazlı Uzunali
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Tuğba Karadağ 
19 Eki 2016 · Kitabı yarım bıraktı · Beğendi · Puan vermedi

İçindeki anlatım beni pek etkilemedi. Okurken sıkıldım. Eğer sıkılarak okumaya devam edersem daha sonra kitap bende kötü izlenimler bırakacak. O yüzden baştan bırakmanın en iyisi olduğunu dusunuyorum .

Yusufi 
03 Tem 02:55 · Beğendi · Puan vermedi

Siz hala okumadınız mı...?
Öylesine seçip okuduğum en iyi kitap diyorum..
Kitapta mükemmel şekilde nasıl dost kazanılır anlatılıyor başlıktan da anlıyoruz zaten bunu ama gerçek ten yazar. Kitabın hakkını vermiş kesinlikle tavsiye ederim ben şahsen bu kitaptan çok şey aldım sizin de alacağıniza inanıyorum..

Deniz ATAÇ 
12 Oca 2015 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · Puan vermedi

Bu adamın yazdığı her harf dahi okunmaya değer ;)

Emrah Çakmak 
20 Kas 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Gün içerisinde bir çok insanla iletişim kuruyoruz.Ama bu kurduğumuz iletişim ne derece sağlıklı? Dale Carnegie, bize iletişimin temel ilkelerini veriyor bu kitapta.Emin olun bu kitabı okuduktan sonra insanlara karşı tutumunuz bir hayli değişiyor.En basitinden örnek verecek olursak; hergün ekmek aldığınız fırıncıya bir gün dahi olsa,neden nasıl olduğunu,işlerinin ne durumda olduğunu sormadınız şimdiye kadar? Hadi bu bize çok ağır geldi diyelim.Peki neden bir günaydını esirgedik?Cebimizden mi gidiyor?Belirli bir sayısı mı var günaydınlarımızın?

Tabriz Guliyev 
12 May 2016 · Kitabı okudu · 20 günde · Beğendi · 9/10 puan

Oxunması gərəy və oxumağa artıqlamasıynan dəyər olan bir kitab. Daha çox insanlarla rəftarın, danışığın gələcəkdə təsirindən söz edir.

Betül 
23 Nis 09:05 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Akıcı bir lisan ile yazılmış bölüm bölüm ayrılmış kitap. İlerideki bölüme geçerken bir önceki bölümü bir kez daha okumak istiyorsunuz. Ayrıca yazar örneklendirme ile işlemiş satırları.

Mehmet uğur G. 
23 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Artık kendinden bahsetmeyi kes... Onları dinle kulak ver . Ne istediklerine odaklan ve mutlu et . Birini mutlu edersen sen zaten mutlu olursun .

Eşiniz , sevgiliniz , arkadaşlarınız yanınzda sizinle zaman geçiren dostlarınız hepsi birer insan, elbette sizin beyenmediğiniz veya hoş karşılamadığınız hataları olabilir.
Eğer onları bu hatalardan çevirmek istiyorsanız; yüzlerine direk hatalarını vurmayınız . Bir konu içersinde yaptığı hatayı ona örnek olarak başka bir olaydan bahsederek izah edebilirsiniz . Bu ne sizi üzer ne de karşınızdakini .

Toplanmış hikayeleriyle bana çok şey kazandırdığını söyleyebilirim ... Onu okumakla hiçbir şey kaybetmez üstüne kazanırsınız .

kitabı farklı bir kitap içeriğinden Jean-Jacques Rousseau nun okuğum kitabının içerisinde farklı bir gelişim kitabı olduğunu ve bu konuda okunması için tavsiyesi yer almaktaydı kitabı araştırdım ve içeriği günümüz kilişelerinden ve iletişim anlayışından uzak ve samimi bir dille yazıldığını gördüm, Rousseau 'nun kitabında denk geldiğim ve okuma fırsatı buldum. Kitap arşivimde kaybetmeyeceğim kitaplar arasında yerini aldı

Gülnar Rehimli 
27 Ara 2015 · Kitabı okudu · 49 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitap hayatımı değiştirdi diye bilirim. Eskiden o kadar asosyal biriydim ki.. İyi niyetli birisi olmama rağmen hep yanlış anlaşılırdım hep. Bu kitap insanlara nasıl davranılması gerektiğini, nelerden hoşlanıp, nelerden hoşlanmayacaklarını öğretti bana.

Tolga Topuz 
29 Oca 10:44 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Kitabı ikinci okuyuşum, bana göre arada okunması gereken kitaplardan birisi. Sade az ve öz bir şekilde daha iyi insan ilişkileri kurabilmemizi sağlayacak püf noktaları mevcut.

2 /

Kitaptan 16 Alıntı

gökçe türkkan 
22 Nis 10:08 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Emerson, 'Karşılaştığım herkes en az bir konuda benden daha üstün, bu nedenle öğreneceğim çok şey var,' demişti."

Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, Dale Carnegie (Sayfa 39)Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, Dale Carnegie (Sayfa 39)
gökçe türkkan 
22 Nis 10:11 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Aslında bir kişinin yüzündeki ifade, üzerine giydiği giysiden çok daha önemliydi."

Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, Dale Carnegie (Sayfa 69)Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, Dale Carnegie (Sayfa 69)
gökçe türkkan 
22 Nis 10:14 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Hareketler sözcüklerden daha fazla şey ifade eder. Bazen bir gülümseyiş, 'Seni seviyorum. Beni mutlu ettin. Seni gördüğüme sevindim.' diyebilir."

Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, Dale Carnegie (Sayfa 69)Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, Dale Carnegie (Sayfa 69)
gökçe türkkan 
21 Nis 09:55 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Eğer belli bir konuya yoğunlaşmamışsak zamanımızın % 95'ini kendimizi düşünerek geçiririz."

Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, Dale Carnegie (Sayfa 38)Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, Dale Carnegie (Sayfa 38)
gökçe türkkan 
21 Nis 09:53 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Eski bir beyit şöyle diyor:
Kötüyü yap bir kere, kalmaz hiçbir söz işitmediğin,
İyiyi yap iki kere, sesini duy sessizliğin."

Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, Dale Carnegie (Sayfa 34)Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, Dale Carnegie (Sayfa 34)
gökçe türkkan 
21 Nis 09:50 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Sempati, hoşgörü ve nezaket eleştiriden çok daha yararlıdır. 'Bilmek affetmektir.' Dr. Johnson'ın da söylediği gibi, 'Tanrı bile insanı son gününe kadar yargılamaz.' O halde biz niye yargılayalım?"

Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, Dale Carnegie (Sayfa 28)Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, Dale Carnegie (Sayfa 28)
gökçe türkkan 
21 Nis 09:41 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Lincoln'ün çok sevdiği bir diğer söz de, 'Yargılamayınız, çünkü siz henüz yargılanmadınız! dır'"

Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, Dale Carnegie (Sayfa 22)Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, Dale Carnegie (Sayfa 22)
Deniz ATAÇ 
12 Oca 2015 · Kitabı okumayı düşünüyor · İnceledi · Beğendi

Altıncı Kural
En küçük bir gelişmeyi bile övün. Beğenilerinizde içten, övgülerinizde cömert olun.

Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, Dale Carnegie (Sayfa 201)Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı, Dale Carnegie (Sayfa 201)
2 /