Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı

·
Okunma
·
Beğeni
·
12,3bin
Gösterim
Adı:
Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı
Baskı tarihi:
2000
Sayfa sayısı:
280
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789753316216
Kitabın türü:
Orijinal adı:
How to Win Friends and Influence People
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınları
Hayal ettiğiniz işin peşine düşerseniz bu işi elde edebilirsiniz. Şu anki işinizde daha iyi olmak isterseniz bunu da başarabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz koşulları değiştirip lehinize çevirmek sizin elinizde!
Bu kitapta yer alan, geçerliliği zaman içinde kanıtlanmış öğütler, elli yıldır binlerce ünlü insanı hem iş hem de özel yaşamlarında başarı merdiveninin zirvesine taşıdı.
Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı; 2000'li yılların rekabeti ve karmaşası içindeki okuyucuların da potansiyellerinin doruk noktasına ulaşmalarını sağlamak için gözden geçirildi ve günümüze uyarlandı.
Bu kitabı okuduğunuzda; insanların sizden hoşlanmalarını ve sizinle fikir birliğine varmalarını sağlamanın, onları kırıp incitmeden değiştirmenin yollarını öğrenecek, yaşamın sizin için daha kolay hale geldiğini göreceksiniz.
Zirvede herkese yer var. Yeter ki siz ulaşmayı bilin!
(Tanıtım Bülteninden)

İnsanlık tarihinin modern çağ diye adlandırdığı ve son yıllarını yaşadığımız 20. Yüzyılın başlarında bir eğitimci olan Dale Carnegie, insan ilişkilerindeki düzensizliği farketti. İnsan ilişkilerini bir ilim olarak inceleyen Dale Carnegie, yıllarca devam eden gayretli bir çalışma ve bitmek tükenmek bilmeyen bir sabırla insan ilişkileri ilminin temellerini attı. Dale Carnegie bu kitabında temellerini attığı ilmin tekniklerini, araştırmalar sonucunda kazandığı bilgi ve tecrübeleri güncel hayatımıza nasıl katabileceğimizi, yaşanmış, denenmiş ilmi metodlar ile bizlere sunmaktadır.
280 syf.
·13 günde·10/10
Öncelikle söylemek gerekir ki bu kitap bir kişisel gelişim kitabı değil. Hayatta herkese faydası dokunacak, günlük hayatta insanlarla kurduğumuz ilişkileri daha pozitif hale getirecek yönlendirmeler ve tavsiyelerden ibaret. Aslında söz konusu olan, bu ilişkileri kendi lehinize geliştirmeniz. Bahsettiğim, patronunuzla ilişkiniz olabilir, işçinizle olabilir, mesai arkadaşınız, aileniz, yakın arkadaşlarınız hatta evinize çağırdığınız bir usta bile olabilir.
Yazar kitabı dört bölüme ayırmış:
1- İnsanlarla ilişkilerde temel yöntemler (3 Prensip)
2- İnsanların sizden hoşlanmasını sağlamanın yolları (6 Prensip)
3- İnsanların sizinle fikir birliğine varmasını sağlamanın yolları (12 Prensip)
4- Lider olmanın prensipleri (9 Prensip)
Her bölümde konu başlığı ile ilgili prensipler anlatılıyor ve bu prensiplerin uygulandığı örnekler ve sonuçları gösteriliyor.
Kitabın ismi biraz yanıltıcı aslında. Dost edinmek ve insanları etkilemekten çok insan ilişkilerinde işleri yoluna koymak gibi düşünebiliriz içeriği. Anlatılan prensiplerde biraz faydacılığa yönelik bir anlayış söz konusu ancak bunun insanları kandırarak değil doğru olanı yapmaya çalışarak elde edilmesi anlatılıyor. Demek istediğim, bir insanın hatalarını yüzüne vurma ki kendisini savunmaya kalkışmasın ve daha uzlaşmacı olsun ama bunu yapay bir şekilde değil böyle olması gerektiği için yap, sonuçta karşılaşacağın uzlaşmacı tavır zaten iyi tutumunun doğal sonucu olacaktır gibi bir anlayış var ortada. Peki bu kitabı sadece okumak yeterli mi? Değil. Okuduktan sonra benimsemek ve uygulamaya çalışmak önemli. Örneğin insanlarla ilişkilerde temel yöntemler adlı bölümün ilk prensibi şu: “Eleştirmeyin, kınamayın ve şikayet etmeyin.” Peki bir şeyleri eleştirmediğiniz, şikayet etmediğiniz bir gününüz geçiyor mu? Şahsen benim geçmiyor. Kitabı okumama rağmen hala engelleyebildiğim bir şey değil. Ancak artık daha çok dikkat ettiğimi söyleyebilirim.
Kısaca toparlamak gerekirse, günümüzde hepimiz çeşitli sebeplerle insanlarla sürekli etkileşim halindeyiz. İstemeden yanlış davranışlar sergileyebiliyoruz veya dikkat etsek çok daha olumlu sonuçlanacak olaylar yaşıyoruz. Bu kitaptan en azından birkaç şeyi görüp benimsesek iş hayatımıza, sosyal hayatımıza ve aile hayatımıza çok faydası olacağını düşünüyorum. Dediğim gibi bu bir kişisel gelişim kitabı değil. Kendini keşfet, iç huzurunu bul gibi saçmalıklar yerine gözleme ve deneye dayalı yöntemlerden oluşuyor. Okunmasını tavsiye ederim.
280 syf.
·26 günde·Beğendi·8/10
* Samimi ilgi göstermek
* Gülümsemek
* İsim ile hitap etmek
* İyi bir dinleyici olmak
* İnsanların ilgi alanları ile ilgili konuşmak
* İnsanlara önemli biri olduğunu hissettirmek
* İnsanlarla tartışmamak
* İnsanlara yanlış düşündüğünü söylememek
* Kendi yanlışını kabul etmek
* Söze dostane başlamak
* Evet dedirtecek şekilde sorular sormak
* Karşındakinin konuşmasını sağlamak
* Fikrin kendisinin olduğu izlenimini vermek
* Empati kurabilmek
* İnsanların isteklerine sempati göstermek
* Fikirlerini somut şeylerle ifade etmek
* İnsanları özelliklerini ortaya çıkarmaları için teşvik etmek
* İnsanlara hatalarını dolaylı bir şekilde anlatmak
* Kendi hatalarından bahsederek eleştirmek
* Emir vermemek, rica etmek
* Karşındakinin gururunu okşamak
* En küçük bir şeyi bile takdir etmek
* Yanlışların kolayca düzeltilebileceğine inandırmak
* Yaptırmak istediğin şeyi karşındakine sevdirmek
%58 (128/223)
·Beğendi·10/10
Bu kitap kesinlikle bir rehber, kendimi kaybettiğimde ve yol aradığımda koşacağım bir yardımcı olacak. Hayatımda ilk defa bu kelimeyi kullanacağım. "Bu benim başucu kitabım."
304 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Bu kitaptan daha doğrusu bu yazardan öncelikli olarak 'önyargılı olmamayı' öğrendim. Kişisel gelişim kitaplarının insanları hep sıktığını ve uugulanamaz olduklarını düşünmüşümdür. Dale Carnegie'nin bu kitabını okuduğum süre boyunca insanlarla olan iletişimimde nerelerde hata yaptığımı gözlemleme şansım oldu. Bir diğer yandan da tekrar tekrar okumam gerektiğini düşündüm. Bu kitaptan yapılacak en onemli çıkarımlar şunlardır: "Dolu dolu yaşamak için dostlara ihtiyacımız vardır. Eleştiri dürtüsüne karşı koyabilmek, övgü alışkanlığı edinmek ve övgünün değerini anlayabilmek insanların bizi sevmesini sağlayacak önemli unsurlardır. Bunlar bizim hem sosyal yaşantımızda hem de evde mutlu olmamızı sağlar. Her insanın temel gereksinimi de budur."
280 syf.
·Puan vermedi
LÜTFEN KİTABI OKUYUN
Herkesi şu kitaptaki hale getirsek dünya çok daha nazik çok daha anlayışlı çok daha yaşanır olurdu.Okul müfredatına koyun herkes okusun öyle bi kitap tabi bazı yerlerde aynı şeyleri tekrar ediyor ama kitap bir kerede yazılmamış üstüne konarak bu hale gelmiş o yüzden böyle bi sorun var .Para vermem istemiyorsanız bana ulaşın pdf dosyasını atayım
304 syf.
·6 günde·Beğendi·8/10
Kişisel gelişim olarak nitelediğim için elime onyargi ile aldım fakat daha ilk sayfalarda insan iletişimi hakkında verdiği nazik fikirler sayesinde pozitif hislerle okumaya devam ettim. Yol gösterici bir özelliği var mı? Kesinlikle evet...
Ama bunun için sindire sindire okunmalı ve önce kendi duygularınız ile daha sonra karşı tarafın duyguları ile iki kez düşünmeniz gereken bölümler var. Dolayısı ile uzun bir okuma süreci gerektiriyor. Sakin kafayla ele alacağım, tekrar tekrar okuyacağım bölümler mevcut. İnsanları hak ettikleri şekilde nazik ve her iki tarafın yararına olacak şekilde yönetmek, düzeltmek, ilerletmek hatta değiştirmek için ise yarar tüyolar içerdiği için hayatın birçok alanında kılavuz olarak kullanabilirsiniz. Unuttuğumuz değerlerin altını çizmek için iyi bir fırsat, keşke herkes okusa.
Bu arada işletme yöneten ve insanlara evet dedirtmek isteyen herkes özellikle okumalı. Çünkü ben dövecek gibi patronluk yapan ve bu yüzden işini batıran, eleman (hatta insan) kaybeden emekçilere çok üzülüyorum.
280 syf.
·Puan vermedi
Şunu söylemek isterim kimse hayatını kitaplara göre idare edemez ama bence bu adam yazdıklarında haklı :) İnsanlara ne verirseniniz onu alırsınız arkadaşlar.
280 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Günlük yaşamda uygulayabileceğimiz doğru bilgileri örnekler şeklinde açık ve çok güzel bir şekilde anlatmış yazar. Oluşan sorunları karşıdaki insanı kırmadan çözüm yolunu yazmış. Övgünün hayatımızdaki güzel taraflarını yazmış. Karşındaki insanı önemli hissettirerek doğruyu bulmasına neden olan örnekler yazmış. Güzel bir kitap tavsiye ederim.
224 syf.
·12 günde·Puan vermedi
Çok asosyal olduğum için satın almıştım,kitabı okuduktan sonra asosyal kalmaya karar verdim. Arkadaş edinmek için bir çabam yoktu fark ettim ki kişiliğim böyleymiş. İnsanların ilgisini çekmek isteyenler için güzel taktikler veriyor ama bir asosyal olarak alacaksanız işinize yaramaz.
800 syf.
·149 günde·Beğendi·9/10
800 sehifelik kitabi axirki 5ay erzinde oxuyub bitirdim. Arada fasilelerle ve en nehayet bu virusla baqli butun gun evde oturduguma gore son gunler bu kitaba maraqim daha da artdi.
Kitabi cox beyendim. Cox gozel meslehetler ve her meslehete uygun insanlar uzerinde aparilan praktikalarin hamisini bu kitaba yerlewdirib yazici. Biraz sebrli olsaz,bu kitabdan cox cox gozel weyler oyrenersiz hem psixaloji hem de melumat toplamaq baximdan

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı
Baskı tarihi:
2000
Sayfa sayısı:
280
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789753316216
Kitabın türü:
Orijinal adı:
How to Win Friends and Influence People
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınları
Hayal ettiğiniz işin peşine düşerseniz bu işi elde edebilirsiniz. Şu anki işinizde daha iyi olmak isterseniz bunu da başarabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz koşulları değiştirip lehinize çevirmek sizin elinizde!
Bu kitapta yer alan, geçerliliği zaman içinde kanıtlanmış öğütler, elli yıldır binlerce ünlü insanı hem iş hem de özel yaşamlarında başarı merdiveninin zirvesine taşıdı.
Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı; 2000'li yılların rekabeti ve karmaşası içindeki okuyucuların da potansiyellerinin doruk noktasına ulaşmalarını sağlamak için gözden geçirildi ve günümüze uyarlandı.
Bu kitabı okuduğunuzda; insanların sizden hoşlanmalarını ve sizinle fikir birliğine varmalarını sağlamanın, onları kırıp incitmeden değiştirmenin yollarını öğrenecek, yaşamın sizin için daha kolay hale geldiğini göreceksiniz.
Zirvede herkese yer var. Yeter ki siz ulaşmayı bilin!
(Tanıtım Bülteninden)

İnsanlık tarihinin modern çağ diye adlandırdığı ve son yıllarını yaşadığımız 20. Yüzyılın başlarında bir eğitimci olan Dale Carnegie, insan ilişkilerindeki düzensizliği farketti. İnsan ilişkilerini bir ilim olarak inceleyen Dale Carnegie, yıllarca devam eden gayretli bir çalışma ve bitmek tükenmek bilmeyen bir sabırla insan ilişkileri ilminin temellerini attı. Dale Carnegie bu kitabında temellerini attığı ilmin tekniklerini, araştırmalar sonucunda kazandığı bilgi ve tecrübeleri güncel hayatımıza nasıl katabileceğimizi, yaşanmış, denenmiş ilmi metodlar ile bizlere sunmaktadır.

Kitabı okuyanlar 1.118 okur

  • Tolga Hançerli
  • Elif Diril
  • Detached
  • JavadovaRash
  • Ahmet Cihat Cömert
  • Kadri kn
  • Mehmet al
  • Elmira Babayeva
  • Bilal Karakollu
  • İslam

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%2.5
14-17 Yaş
%1.7
18-24 Yaş
%19.3
25-34 Yaş
%25.2
35-44 Yaş
%37
45-54 Yaş
%10.1
55-64 Yaş
%4.2
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%48.6
Erkek
%51.4

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%26.1 (85)
9
%12.6 (41)
8
%12 (39)
7
%8 (26)
6
%4 (13)
5
%3.7 (12)
4
%0.3 (1)
3
%0.3 (1)
2
%0.6 (2)
1
%0.3 (1)