Dostluk Tüm Mevsimlerin Adıydı

6,9/10  (9 Oy) · 
23 okunma  · 
8 beğeni  · 
725 gösterim
Kitapları dünyada 800 milyonun üzerinde satan yazar

Danielle Steel - Dostluk Tüm Mesimlerin Adıydı

New York Times'ın en çok satan yazarları arasında yer alan Danielle Steel'den, çocukluk yıllarında tanışan iki kız ve üç erkeğin ömür boyu süren dostluklarını, kimi zaman dostluktan da öte ilişkilerini konu alan dokunaklı bir roman…

Her biri kendine özgü kişiliklere ve yeteneklere sahip beş arkadaşın küçük yaşlarda başlayıp, gençlik hatta yetişkinlik yıllarında da devam eden güçlü dostluklarının hikâyesidir bu. Zamanla aralarında oluşan derin bağ sayesinde zorluklarla mücadele edecek, maceralar yaşayacak, kayıplara göğüs gerip yürekleri acıtan gerçeklerle yüzleşecek, hatta birbirlerine kalplerini sunacaklardır.

Yüreklere dokunan bu romanı okurken ömür boyu süren güçlü bağları keşfedecek, kendinizi unutulmaz bir yolculuğun içinde bulacaksınız.

"Danielle Steel'in alışık olduğumuz romanlarından oldukça farklı bir konuya sahip bu kitap, gerçek sevgiye, hayatın yükünü omuzlayan dostluğun penceresinden bakıyor."
-Booklist-

"Biraz nefes alıp rahatlamaya ihtiyacınız varsa, bu kitap tam size göre. İlk sayfasından sonuna kadar keyif alacağınız, duygu yüklü bir roman."
-The New York Times-

"Kimi zaman sevineceğiniz, kimi zaman gözlerinizin dolacağı ve kendinizden mutlaka bir şeyler bulabileceğiniz samimi bir roman. Tek kelimeye sığdırmak gerekirse, harikulade."
-Romantic Times-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786053482673
 • Orijinal Adı:
  Friends Forever
 • Çeviri:
  Ömer Mülazım
 • Yayınevi:
  Novella Yayınları
 • Kitabın Türü:
Emire Nişli 
27 Mar 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitaptaki hikaye, ilk olarak anaokulunun ilk gününde arkadaş olan beş çocuğun ilerki yaşamlarına taşıyacakları güçlü dostluğun başlangıcı ile başlıyor. Ve bölüm bölüm, yaşamlarının her bir dönemine, onların büyümesine, dostluklarının pekişmesine tanık oluyoruz.

Neşeli bir şekilde başlayan kitap ilerledikçe hüzünlendiriyor bizleri. Yaşamın bir de böyle bir yüzü var diyor.

Hayat hem acı hem de tatlı zaman zaman biz insanlar için...

Danielle Steel, akıcı ve sade bir dille kaleme almış hikayeleri.

Çocuklarının mutluluğunu isteyen, beş aile. Anaokulunda başlayan bir dostluk, hayatın getirdiği acılarla büyüyen,sevgiyle ayakta kalan bireyler. Her birimizin hayatından bir parça belki de hikayeyi okurken hissettiğimiz.

Aile ilişkileri, hüzün, neşe,dram, dostluk bağları türünde kitap sevenler için tercih edilebilecek bir kitap.

Saudade 
27 May 03:22 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

5 arkadaşın anasınıfında başlayan dostluklarını ele alıyor Danielle Steel.
Bu dostluk ilk başta çok mutlu ve eğlenceli ta ki 5 arkadaşın üniversiteye başlamasına kadar...
Bu kitap da biraz mutluluk, biraz eğlence, biraz kader, biraz hüzün biraz acı, biraz geçmiş biraz gelecek var.
Her şeyden birer tutam.
Ölümden ise birkaç tutam.

Dostluk Tüm Mevsimlerin Adıydı ne zaman baksam içim hüzün dolar, özlem duyarım.

Tuba Kalaç 
28 Tem 2015 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Kitap benim için hayal kırıklığı oldu açıkçası.Olaylar sadece dramatik bir sıralama içerisinde arka arkaya ilerliyor . Varmak istediği nokta çok sıkıcı bir tarzda anlatılmış

Nejla GÜNEŞ 
15 Eki 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Öncelikle kitabın adına ve kapağına vurulmuştum il gördüğümde. Sonra da kitap için yapılan tüm kitap sitelerinde yapılan yorumlara ve puanlamalara tabi ki.. Neticede kitap tam da benim kitap kriterlerime tam da uyduğundan il kez okuyacağım bir yazar olmasına rağmen satın aldım. Ve an itibariyle bitirmiş bulunuyorum.
Kitap hakkındaki yorumum şöyle ki açıkçası o kadar da güzel bir konusu yoktu. Kitabın ana karakterleri olan beş arkadaşın taa ana okulundan başlayan dostluklarının üniversite çağlarına gelinceye kadar geçen zamanı ve yaşanan talihsiz ( ki ruhum karardı resmen, neredeyse her bölümde birisi ölüyordu ) olayları anlatıyor. Tabi ki yazarın dili akıcı ve okunabilir bir anlatım ancak bir romanın içinde ki cinayet veya polisiye bir kitap da olmadığına göre bu kadar çok cenaze merasimi biraz fazla geldi bana. Ha bu demek değildir ki yazarın başka kitaplarını okumayacağım, tabi ki en az bir kaç tane daha kitabına sahip olup , okuyacak ve değerlendireceğim yani... :)