Dövmeli Adam İblis Döngüsü 1

8,8/10  (12 Oy) · 
23 okunma  · 
12 beğeni  · 
634 gösterim
Bazen Karanlıktan Korkmak İçin Çok İyi Bir Sebep Vardır!

Üç genç insan bir araya gelerek insanlığa son bir kurtuluş şansı sunacak, karanlığa omuz omuza göğüs gerecektir.
On bir yaşındaki Arlen, küçük orman köyü Tibbet Deresi'nden yarım günlük mesafede bulunan çiftlik evlerinde ailesiyle birlikte yaşamaktadır. Ne var ki Arlen'ın yaşadığı dünyada, akşam karanlığının bastırmasıyla birlikte yerden garip bir sis yükselir ve bu sis, yaşayan tüm canlılara saldırıp karınlarını vahşice doyurmak isteyen aç nüvelikleri de beraberinde getirir. Bu korkunç iblislerle, ölümlülerin silahlarını kullanarak mücadele etmek hemen hemen imkânsızdır. O yüzden, insanların, büyülü muhafaza sembollerinin arkasına sığınıp, yaratıklar şafağın sökmesiyle beraber tekrar Nüve'ye dönene kadar koruma düzeneklerinin saldırılara dayanması için dua etmekten başka hiçbir seçenekleri yoktur. Daimi bir korku içinde yaşamanın kader olmadığını düşünmeye başlayan Arlen ise, kendini farklı bir yol izlemek zorunda hisseder. Nüveliklere karşı savaşılmalıdır!

Küçük bir kasaba olan Ormancı Çukuru'nda, Leesha'nın geleceği basit bir yalan yüzünden paramparça olur. Kasaba ahalisinin gözünde küçük düşen Leesha, nüveliklerden bile daha korkutucu olan yaşlı bir Otacı Kadın'ın bakımını üstlenerek kendini kasabalıların imalı bakışlarından uzak tutmaya çalışır. Otacı'nın yanında geçirdiği uzun yıllar süresince de tehlikeli ve kadim bilgilerin koruyucusu haline gelir. Bir iblis saldırısında hem öksüz hem sakat kalan minik Rojer ise, kendini Jonglörlük sanatında geliştirip keman çalmakta ustalaşarak hayattaki kimsesizliğini unutmaya çalışır. Ne var ki sahip olduğu eşsiz yetenek, ona, gecenin karanlığı karşısında beklenmedik bir üstünlük kazandırır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2011
 • Sayfa Sayısı:
  640
 • ISBN:
  9789944824453
 • Orijinal Adı:
  The Painted Man
 • Çeviri:
  Mert Dengiz
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Esma Tezgi 
02 Haz 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · 8/10 puan

Dövmeli Adam genel olarak sevdiğim bir kitap oldu, kurgusu dışında oldukça başarılı ve güzel bir giriş kitabıydı, serinin devamını merak ediyorum ve bir an önce okumak istiyorum. Sonu güzel bitti, ikinci kitabı merak ettirdi. :D Fantastik kurgu seven bir okursanız, İblis Döngüsü hoşunuza gidecek bir seri olacaktır.

Ayrıntılı yorum için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/2016/06/dovmeli-adam.html

EfRuzz 
08 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

yazarın güzel kafası için ona teşekkürü borç bilirim:) konu gerçekten çok güzel. beklediğimiz gidişat olmadı sanki ama eğer fantastik edebiyatın sadık bağımlılarındansanız okuyun yoksa fantazi edebiyata ayıbınız büyük olur.

Erden Tunç 
13 Mar 15:12 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Gece hava kararmasıyla yerden yükselen iblisler karşısında insanoğlunun tek savunması muhafazalar. Gece boyu sizin muhafazalarınızda bir açık bulmak için saldıran iblislerin sesini dinleyerek geçen bir yaşam. Muhafazalarla sınırlı kısıtlı bir bölgede yaşam.

Fantastik kurgu sevenlerin mutlaka okuması gereken bir seri. Bir solukta okunacak kadar sürükleyici ve özgün bir konu.

Hüseyin Düver 
26 Oca 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitaptaki üç karakter bunların hayatları birleşmesi güzel işlenmişti. Olay örgüsünün özel bir tarafı yoktu ama kitap kendini okutturmayı başarıyordu. Dramatik yaşamlar anlatılırken toplumsal olarak önemli konulara parmak basılıyordu.

Kitaptan 5 Alıntı

Esma Tezgi 
02 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Cesaret
Karanlığa meydan okumaya cesareti olanlar için dışarıda kocaman bir dünya var.

Dövmeli Adam, Peter V. BrettDövmeli Adam, Peter V. Brett
Esma Tezgi 
02 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"Bizler ne olduğumuzu kendimiz seçeriz kızım," dedi. "Eğer diğerlerinin sana değer biçmesine izin verirsen, zaten kaybolup gidersin, zira hiç kimse diğerlerinin kendinden daha değerli olmasını istemez.."

Dövmeli Adam, Peter V. BrettDövmeli Adam, Peter V. Brett
Esma Tezgi 
02 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Umut
Umut ve mutluluk bugünlerde sık rastlanan şeyler değil. O kadar muhtaç olduğumuz halde ne yazık ki değil.

Dövmeli Adam, Peter V. BrettDövmeli Adam, Peter V. Brett
Esma Tezgi 
02 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

İçimizdeki en iyiyi dışarı çıkaran, yaşadığımız en kötü zamanlardır.

Dövmeli Adam, Peter V. BrettDövmeli Adam, Peter V. Brett