Düğün Gecesi

7,9/10  (11 Oy) · 
26 okunma  · 
6 beğeni  · 
1.018 gösterim
Lottie evlenmek istiyor, hem de çok. İçinde böyle önlenemez bir evlilik kıpırtısı, illa ve mutlaka doğru erkekle evlenecek, evlenmek zorunda. Hâlihazırdaki erkek arkadaşının kendisine evlenme teklif etmek üzere olduğundan da adı gibi emin. Ancak beklenen teklif gelmek bilmeyince ve üstüne üstlük eski sevgilisiyle de yeniden karşılaşınca, çılgın ve kararlı bir eylem planını acilen devreye sokuyor. Nedir o? Hemen evlenecekler. Neden? E, çünkü Lottie evlenmek zorunda. Ama neden? Canı istiyor. Eski sevgiliyle gerçekleşecek bu yıldırım evlenmesinde nişan, söz ve diğer düğün koşuşturmacaları olmayacak. Hepsinden önemlisi, güvenli evlilik müessesesi kurulana dek çifte kumrulara sevişmek de yasak! Mükemmel!

Öte yandan... Lottie'nin kız kardeşi Fliss, kâbus gibi bir boşanmayla boğuşuyor ve kardeşinin de aynı cehenneme düşmesini asla istemiyor. Ona göre Lottie'nin bu 'proje' izdivacı ne pahasına olursa olsun, durdurulmalı. Kararlı taze dul Fliss, bu drama son vermek için mutlu çiftin bir Yunan adasında kurgulanan romantik tatilini dağıtmaya gidiyor. Lottie unutamayacağı bir düğün gecesi mi yaşayacak, yoksa o geceyi sonsuza dek hafızasından silmek mi isteyecek? İşte buna da artık kader karar verecek. Hâliyle, güleceksiniz.
"Komik, kıpır kıpır, romantik."
-Daily Mail-
"Romantik, kimi zaman buruk, kahkahalarınıza hâkim olamayacağınız kadar da komik."
-Sunday Express -
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2013
 • Sayfa Sayısı:
  520
 • ISBN:
  9786051423784
 • Çeviri:
  Bige Turan
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren Çetinkaya 
23 Ağu 02:04 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Sophie kitapları içinde en iyilerden değil bence.
Lottie biraz uçuk bir karakter geldi bana. Fliss çok daha iyiydi. Keşke son kısımda Fliss'i biraz daha okuyabilseydim.
Kitap her ikisini de anlatıyor ancak Fliss'i tercih ederim.
Sophie kitapları her zaman biraz absürt olur ancak Lottie gerçekten beni biraz fazla şaşırttı.

Nejla GÜNEŞ 
13 Tem 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Hani derler ya çerezlik, işte bu öyle bir roman..Sıkmayan, pek fazla düşündürmeyen ama yer yer güldürüp keyiflendiren akıcı güzel bir kitap..

ebru tepe 
18 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Sophie Kinsella'nın şimdiye kadar en çok beğendiğim ve ilk okuduğum kitabı numaran bende var idi. Bu kitaptan sonra alışverişkolik serileri dışındaki bütün kitaplarını okumaya karar vermiştim. Bütün kitapları çok hoş üstelik çok değişik gerçek hayatta çok rastlanmayacak kurgulardı. Fakat bu kitapda belkide normal hayatta bir kaç kişinin başına gelebilecek normallikte olayların anlatılmış olmasına rağmen belkide benim en çok yüzümde gülümseme bırakan kitabı oldu.Yani yazarmız yıllar geçtikçe kendini aşıyor. Kitaptaki her karakter o kadar doğalki hepsini seviyorsunuz.Aşırılık yok, abartı yok, sinir etme yok. Huzurla okuyabileceğiniz eğlenceli bir kitap. Bir günde oknabileceklerden yani :) Artık favorim bu kitabı....

Kitaptan 2 Alıntı

ebru tepe 
02 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Erkekler evlenme teklifinde bir şey kazanmıyor çünkü. Her şeyi ayarlamak zorundalar, diz çökmek, soruyu patlatmak ve yüzük satın almak zorundalar. Ya biz ne yapmak zorundayız? Evet dememiz yeter. Ya da hayır."

Düğün Gecesi, Sophie KinsellaDüğün Gecesi, Sophie Kinsella
ebru tepe 
02 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Tecrübeyle sabit, ''evlilik'' kelimesi bir tür enzim. Bir ilişkide her türlü tepkimeye yol açabiliyor. En çok da ayrılık tepkisine.

Düğün Gecesi, Sophie KinsellaDüğün Gecesi, Sophie Kinsella