Dün, Bugün, Yarın Bütün Hayatım

9,7/10  (6 Oy) · 
8 okunma  · 
6 beğeni  · 
465 gösterim
"Sophia Loren'in büyüleyici hayatı en güzel şekilde anlatılmayı hak ediyordu, otobiyografisi olan Dün, Bugün, Yarın bunu hakkıyla gerçekleştirmiş."
-Daily Express-

İtalyan Sineması'nın efsane yıldızı Sophia Loren bu anı kitabında, savaşın yakıp yıktığı Napoli'de geçen çocukluğundan; sinemanın altın çağında, unutulmaz filmlere imza atan bir oyuncu oluşuna uzanan renkli hayat hikâyesini anlatıyor.

Sophia Loren, 60 yıla yakın oyunculuk kariyeri boyunca, çarpıcı güzelliğiyle, müthiş oyunculuğuyla ve Cary Grant, Frank Sinatra, Marlon Brando, Gregory Peck, Jack Lemmon, Paul Newman ile oynadığı filmlerdeki dramatik rollerle tanındı. Onu Hollywood'dan Paris'e, oradan İtalya'ya ve tekrar Hollywood'a ulaştıran hareketli ve farklı oyunculuk serüveninin ardından yabancı bir dildeki performansı sayesinde Oscar kazanan ilk İtalyan film yıldızı oldu. İkinci Dünya Savaşı'nın İtalyası'nda yoksulluk içinde büyüyen sıska Sophia'nın güzel bir kadına dönüşmesi, bir güzellik yarışmasında derece alması, Hollywood'da çevirdiği ilk film olan Gurur ve İhtiras'ta Cary Grant'la yaşadığı aşk, kendisinden yaşça oldukça büyük Carlo Ponti ile evliliği başta olmak üzere güzel yıldız, anılarını büyük bir içtenlikle paylaşıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2015
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9786059799034
 • Orijinal Adı:
  Ieri, Oggi, Domani
 • Çeviri:
  Eren Yücesan Cendey
 • Yayınevi:
  Kırmızı Kedi
 • Kitabın Türü:
gökhan biçer 
09 Eki 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

sophia lorenin biyografisini oldukça şiirsel bir dille anlatan bir kitap keyifle okunan sürprizlerle dolu bir kitap aşkları ve hayalkırıklığıyla dolu bir hayat

gökhan biçer 
13 May 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

gerçekten italyan sinemasındaki en güzel yıldızlardan biri olan sophıa lorenin harika biyografisini okumaktan çok mutlu oldum inanılmaz bir masal