1000Kitap Logosu
Dune Corrino Hanedanı
Dune Corrino Hanedanı
Dune Corrino Hanedanı

Dune Corrino Hanedanı

Hanedan Üçlemesi Serisi

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.7
17 Kişi
30
Okunma
13
Beğeni
502
Gösterim
648 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 18 sa. 22 dk.
Adı
Dune Corrino Hanedanı (Hanedan Üçlemesi Serisi)
Basım
Türkçe · Türkiye · Kabalcı Yayınevi · 2004 · Karton kapak · 9789758240579
Orijinal adı
Dune: House Corrino (Prelude to Dune Book 3)
Diğer baskılar
Dune Corrino Hanedanı
Dune: Corrino Hanedanı
Konsey'in saygısını kazanan Düke Leto, yaşamının en tehlikeli hamlesi için hazırladıklarını tamamlamıştı ve Ix'in özgürlüğü uğruna büyük bir savaşa girişmek üzereydi... Sentetik melanja sahip olduğunu sanan ve Büyük Baharat Savaşı'nı başlatan İmparator Şaddam, evrendeki tek baharat kaynağını, çöl gezegeni Arrakis'i ortadan kaldırmaya hazırlanmaktaydı... Dölleme programlarının hedefine ulaşmak üzere olduğunu düşünen Bene Gesseritler büyük bir sabırsızlıkla Kuisatz Haderah'ı beklerken Leydi Jessica da oğlunu yaşatabilmek için her şeyi yapmaya gönüllüydü. "Korkmamalıyım. Korku aklın katilidir. Korku, toplu yıkım getiren küçük ölümdür. Korkumla yüzleşeceğim. Onun etrafımdan ve içimden geçip gitmesine izin vereceğim ve geçip gittiğinde, onun yolunu görmek üzere iç gözümü kullanacağım. Korkunun gittiği yerde hiçbir şey olmayacak. Yalnızca ber kalacağım."
5 mağazanın 8 ürününün ortalama fiyatı: ₺38,93
8.7
10 üzerinden
17 Puan · 2 İnceleme
Tinúviel Galadhrim
Dune: Corrino Hanedanı'ı inceledi.
704 syf.
·
9 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Hanedan serisinin üçüncü genel anlamda DUNE serisinin dokuzuncu kitabını da gene inanılmaz keyifli ve bitmemesi için dua ettiğim bir seri oldu...Yazar burada meşhur bir söz olan “Sezar’ın hakkını Sezar’a” durumunu yaparak kitabını sonlandırmış... Gereken adaleti kitapta uygulamıştır... Valla oğlu babasının işini çok iyi öğrenmiş ve arkadaşıyla çok güzel bir iş çıkarmış... Siyasi görüşleri çok doğru...Alttan günümüz dünya siyaseti için görüşlerini açık açık dokuyarak BENE CESSERIT VE PADİŞAH alıntıları adı altında belirtmiştir... Stratejik kitaplarda geçen anlayış ve savaş stratejilerini değinmeyi es geçmemiş yine... Kata kuleyle alınan toprak adaletin geç tecelli etmesiyle olsa tekrar teknoloji şehrinin asıl sahibine geri veriliyor...Ve baharat akışı yok edilmeden düzen bozulmadan devam edecek... Muad Dib’in (Paul ATREIDES) doğumunu çok güzel yansıtılmış.. Rahibe ne kadar kız istesede oğlan olacağından haberi olmasa da yine ona yapılacak suikast girişiminde RAHİBELERİN verdikleri savaş çok güzel yansıtılmış...LETO ATREIDES’in bitmek bilmeyen adalet ve onur mücadelesinden aklının zerresinden geçirmemesi çok anlamlıydı...Kötüler hep Kazanır anlayışını nasıl değişebileceğini anlatmaya çalışmış...İyilik ve adaletten şaşmadığımız bir dünya’da yaşamak aslında çok zor değil.. Herkes kendi menfaatını düşünmese ve iktidar hırsına bürünmese dünya doğası bozulmadan yaşanacak en güze bir yer... İnsanlar iktidar hırsları yüzünden doğayı bozmayı bile göze alabilir’i çok güzel dokundurarak aktarmış...Hadi ithaki yayınları cihad üçlemesini de bir baskıya geç de okuyup tamamlayalım seriyi...Kronolojik olarak ilk bunlar okunup ardında efsane altı tane seri okunabilir...(yeni başlayacaklara önerim)
Dune: Corrino Hanedanı
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Muammer Yılmaz
Dune Corrino Hanedanı'ı inceledi.
648 syf.
·
12 günde
·
8/10 puan
Hanedanlar üçlemesi sonbuluyor.
Hanedanlar üçlemesi’nin son kitabı olan kitap Frank Herbert yarattığı Dune evrenin öncesini oğlu Brian Herbert kaleme aldı Dune evreninde ki imparatorluğu yöneten aile Corrino hanedanı ekseninde gelişen kitap, diğer hanedanlar anlatan iki kitap gibi direk bir hanedanın geçmişini konu almıyor. Frank Herbert Dune çöl gezegeni evreninin başlangıç kitabı olan Dune kitabından önceki 100-150 seneyi konu alıyorlar hanedanlar üçlemesi bu kitapta son bulurken Dune evrenin daha yakında bize tanıtıyor böylece Dune serisindeki karakterleri daha yakından tanımış oluyoruz.
Dune Corrino Hanedanı
OKUYACAKLARIMA EKLE
1