Dune Makinelerin Seferi Cihad Üçlemesi Serisi

9,0/10  (3 Oy) · 
5 okunma  · 
1 beğeni  · 
136 gösterim
İnsanoğlunun yıldız sistemlerine yayılan Eski İmparatorluğunu yıkan bir avuç hırslı insan kendi hırslarının kurbanı olur ve bilgisayar ebedizihin Omnius yönetimi ele geçirerek bin yıl sürecek olan makinelerin egemenliğini başlatır... İnsanoğlu bu kez en kurnaz ve en güçlü düşmanıyla, yapay zekâ sahibi düşünen makinelerle savaşa başlamıştır... Zamanın okyanusunun ve yanılabilir belleklerin içinde gerçek kahramanlar başkalaşım geçirerek arketiplere dönüşür; savaşlar gerçekte olduklarından çok daha önemli bir hale gelir. Efsanelerin ve gerçeklerin uzlaşmasıysa zordur.
Ama bilin ki Cihat günlerinde bir adam, İblis Ginjo sonu bir türlü gelmeyen savaşı her şeye rağmen sürdürmekte kararlıdır... Oğlunun adına başlatılan savaşın ve insanların en sonunda özgür olmasına yönelik tutkusunun dışında Serena Butler'ın kalbinde hiçbir şey kalmamıştır... Arrakis'in çöllerinde yaşayan Solucansüvari Selim, Şeyh Hulud'un hazinesine, baharat denilen o muhteşem maddeyi dış dünyalıların yağmalanmasını engellemek ve bozulan Zensünni halkını doğruya yöneltmek için elinden gelen her şeyi yapmakta... Uzun savaşın içinde düşünmeyi sürdüren, asla yorulmayan ve asla unutmayan ebedizihim Omnius mantık ve verimlilik için insanoğlunu evrenden silme hesapları içindedir...
Frank Herbert'ın klasik Dune dizisinde anlatılan olayların bin yıl öncesine, Dune evreninin geçmişine, insanlar ve düşünen makineler arasında yapılan o korkunç savaş günlerine, efsanelerin en başına uzanıyoruz... Butleryan Cihadı tüm yıkıcılığıyla sürmekte...
Gelin ve aramıza katılın... Bildiğiniz her şeyi yeniden öğreneceksiniz...
Gelecek, geçmiş ve şu an iç içe geçip sarmalanmıştır, zaman içindeki herhangi bir noktayı oluşturan örgü budur.
 • Baskı Tarihi:
  2005
 • Sayfa Sayısı:
  850
 • ISBN:
  9789759970185
 • Yayınevi:
  Kabalcı Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Avernus 
28 Oca 16:16 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Yan serinin bir ürünü olan bu kitap tüm orjinal seri kitapları gibi sürükleyici, renkli ve farklı ama derinlik olarak beklediğim Frank Herbert'in orjinal serisiyle boy ölçüsemedi.

Kitaptan 4 Alıntı

RAMAZAN ÖZKUL 
07 Oca 18:03 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gece;düne açılan bir delik,yarına uzanan bir tüneldir.

Dune Makinelerin Seferi, Kevin J. Anderson (Sayfa 844)Dune Makinelerin Seferi, Kevin J. Anderson (Sayfa 844)
RAMAZAN ÖZKUL 
12 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İnsan sevgisi sınırsız bir kaynaktır.Ne kadar harcanırsa harcansın bunun önemi yoktur,ister çalınsın ister başkasına verilsin sevgi yeniden büyüyebilir, tıpkı bir tomurcuğun çiçek açışı gibi...

Dune Makinelerin Seferi, Kevin J. Anderson (Sayfa 48 - Kabalcı)Dune Makinelerin Seferi, Kevin J. Anderson (Sayfa 48 - Kabalcı)
RAMAZAN ÖZKUL 
20 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Acınacak bir hâle düşmektense haset duyulan biri olmak daha iyidir.

Dune Makinelerin Seferi, Kevin J. Anderson (Sayfa 253 - Kabalcı)Dune Makinelerin Seferi, Kevin J. Anderson (Sayfa 253 - Kabalcı)
RAMAZAN ÖZKUL 
31 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bazı mucizeler yalnızca kılık değiştirmiş kabuslardır.

Dune Makinelerin Seferi, Kevin J. Anderson (Sayfa 581 - Kabalcı)Dune Makinelerin Seferi, Kevin J. Anderson (Sayfa 581 - Kabalcı)