Dune Sapkınları Dune 5. Kitap

8,9/10  (16 Oy) · 
42 okunma  · 
15 beğeni  · 
655 gösterim
II. Letonun ... bilinen evrenin her yanına korku salan Tiranın ... üç bin yıldan uzun bir süre boyunca tahtında hüküm sürmüş Tanrı imparatorun ... Arrakisin en ünlü solucanının ölümünün ardından da artık binlerce yıl geçti. Ama yine de hiç kimse emin değil Tiran gerçekten öldü mü ... yoksa ta en başından beri hazırlayıp yürüt tüğü Altın Yol denen o korkunç sistem hala güçlü bir şekilde işliyor mu İnançlı olan kim sapkın olan kim?
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2011
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9789759971656
 • Orijinal Adı:
  Heretics of Dune
 • Çeviri:
  Dost Körpe
 • Yayınevi:
  Kabalcı Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Avernus 
12 Ara 2015 · Kitabı okudu · 16 günde · 10/10 puan

İnsan psikolojisi üzerine çok iyi kurgulanmış, okurken haz vermesinin yanında düşünmeye sevk eden müthiş bir kitap olmuş. Çok az kitapta gördüğüm ( çok az deneyime sahip olsamda ) derinliğe hayret ettim. Yaşamıma devam ederken bay Herbert'in seviyesine erişebilmeyi dilerim.

Ediz Özatik 
27 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yazarın hayal gücüne hayran kalacaksınız.
Yıldız Savaşları çocuk kitabı kalıyor bu serinin yanında.

Dune Sapkınları benzeri kitaplar

Kitaptan 8 Alıntı

“Kuşku mu? Yo, hayır. Ama bir düş kırıklığı yaşıyorum ben. Tüm yaşamlarımız boyunca bu yüce ve temiz amaçlar için uğraştık ama sonunda ne gördük? Hayatımızı adadığımız birçok şeyin keyfi kararların sonucu olduğunu gördük. Bunların izi sürülürse birtakım kişilerin kendi rahatlarını sağlama ve keyiflerini tatmin etme arzusuna dek uzanıyordu ve bunların bizim yüksek ideallerimizle hiçbir ilgisi yoktu. Ama mesele, bu kararları verebilecek konumdakilerin isteklerini tatmin edecek, dünyevi geçerliliğe sahip bir uzlaşmanın kabul edilmesiydi

Dune Sapkınları, Frank HerbertDune Sapkınları, Frank Herbert
RAMAZAN ÖZKUL 
24 Oca 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Eğer sorunlarımızı ve farklılıklarımızı barışçıl yollardan çözemiyorsak,insan olamamışız demektir.

Dune Sapkınları, Frank HerbertDune Sapkınları, Frank Herbert

Disiplinlerin çoğu, özgürleştirmek için değil, sınırlamak için düşünülmüş gizli disiplinlerdir. “Niçin?” diye sorma. Nasıl?” diye sorarken İyi düşün. “Niçin?”, paradoksa götürür kaçınılmaz bir şekilde. “Nasıl?’ sizi bir nedenler ve sonuçlar evrenine hapseder. Bunların ikisi de sonsuzluğu yadsır.

Dune Sapkınları, Frank HerbertDune Sapkınları, Frank Herbert

Frank Herbert _ Dune Sapkınları
Yürütme erki kimin elindeyse kanunlar da daima onun yanındadır. Bu işin ahlakla ya da yasal ayrıntılarla bir ilgisi yoktur. Tüm mesele şudur: Sopa kimin elinde?

Dune Sapkınları, Frank Herbert (Sayfa 179 - Kabalcı Yayınevi _ 2011)Dune Sapkınları, Frank Herbert (Sayfa 179 - Kabalcı Yayınevi _ 2011)

Frank Herbert _ Dune Sapkınları
İnsanlar eşit yaratılmaz ve her birinin farklı yetenekleri olurdu. Ayrıca farklı deneyimler yaşarlardı. Bu yüzden de ortaya farklı değerlerde insanlar çıkardı.

Dune Sapkınları, Frank Herbert (Sayfa 246 - Kabalcı Yayınevi _ 2011)Dune Sapkınları, Frank Herbert (Sayfa 246 - Kabalcı Yayınevi _ 2011)