Dune Tanrı İmparatoru Dune 4. Kitap

8,7/10  (19 Oy) · 
48 okunma  · 
18 beğeni  · 
650 gösterim
Bir zamanlar halkının Dune dediği Arrakis gezegeni Müeddib'in dönemine göre tamamen farklı bir durumda. Orası ne artık bir çöl gezegeni ne de kumsolucanlarının ve gururlu Fremenlerin yuvası. Fremenlerin ölümünün üstünden binlerce yıl geçti.
Artık II. Leto'nun barış dönemi hüküm sürüyor, zorla dayatılan ve sonu bir türlü gelmeyen barış yüzyılları. Üç bin yıldan uzun süren hükümdarlık dönemi II. Leto'yu bir padişahtan çok daha öte bir şeye, zalimliğiyle ün salmış bir tanrıya dönüştürmüş durumda. Her şeyin sırrı ve anahtarı onda. O hem bir Atreides hem de bir solucan. Çünkü Altın Yol bunu gerektiriyor. Bilinen evreni binlerce yıl boyunca düzene sokacak olan Altın Yol insanoğlunun hayatta kalabilmesi için tek şans...
Kimsenin hatırlayamayacağı kadar uzun yaşayıp dönüşümünü tamamlayan bir Atreides'in dediği gibi ... "Şuna inanın ki, ben kader kitabıyım. Sorular düşmanımdır, çünkü benim sorularım patlayıcıdır."
Saffet YILDIZ 
18 Oca 01:27 · Kitabı yarım bıraktı · Beğendi · Puan vermedi

İlk 3 kitabı soluksuz okudum. Tek kelimeyle müthiş bir dünya idi. Dördüncü kitap ise yine aynı merak ve ilgiyle okuyordum. Çok fazla kitap okuyan biri olmadığım için yeni bir maceraya atılmak istiyordum bu nedenle yarım bıraktım. Bilim kurgu kitaplarına hız kesmeden devam etmek istiyorum ve yeni durağım "Çocukluğun Sonu" olacak.