Dünya Tarihi 1. Cilt İlkçağ

10,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
2 beğeni  · 
442 gösterim
Dünya Tarihi adlı dört ciltlik eserin bu birinci cildinde, Çatalhöyük ve Eriha gibi ilk insan yerleşimlerinin kuruluşundan Roma İmparatorluğu`nun çöküşüne dek olan zaman dilimi ele alınıyor. Mezopotamya, Mısır, Hint, Çin, Pers ve Yunan uygarlıklarının öyküsü efsane ve masallarla renklendirilerek anlatılıyor. Kral Narmer`in Mısır`ı birleştirmesinden İmparator Neron`un Roma`yı yakmasına dek, ilkçağa damgasını vuran olaylar akıcı bir dille aktarılıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  296
 • ISBN:
  9786050203394
 • Çeviri:
  Mihriban Doğan
 • Yayınevi:
  Say Yayınları
 • Kitabın Türü:
Merve Karadeniz 
10 May 22:00 · Kitabı okuyor · Beğendi · Puan vermedi

Insana tarihi masal anlatırmış gibi anlatıyor,dili oldukça akıcı,bilgi ağırlıklı kitaplara olan sevgimi arttırdı bu kitap diğer ciltlerini de okumak için sabırsızım

Esra SARIYILDIZ 
21 Şub 12:14 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 10/10 puan

TARİHİ KÜÇÜKLÜĞÜMDEN BU YANA ÇOK SIKICI BULMUŞUMDUR. AMA BU KİTAP HER YAŞTAN İNSANLAR VE YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN AKICI, ANLAŞILIR, UYGUN BİR DİLLE ANLATTIĞI İÇİN ARALARDA İLGİ ÇEKİCİ KONULARA VE YER YER DESTANLARA DEĞİNDİĞİ İÇİN TARİHE SICAK BAKMAMI SAĞLADI. KİTABI BİTİRMEDEN DAHA SERİNİN DİĞER 3 CİLDİNİDE ALDIM BÜYÜK SABIRSIZLIKLA OKUYACAĞIM BUGÜN 2. KİTABA BAŞLADIM BİLE YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN YADA TARİHE BENİM GİBİ ÖN YARGIYLA BAKANLAR İÇİN MUTLAKA TAVSİYE EDERİM. OKUNMASI GEREKEN BİR KİTAP.