Dünya Tarihi 2 . Cilt Ortaçağ

8,7/10  (3 Oy) · 
6 okunma  · 
3 beğeni  · 
574 gösterim
Dünya Tarihi adlı dört ciltlik eserin bu ikinci cildinde, Roma İmparatorluğu'nun çöküşünden Rönesans'a dek olan zaman dilimi ele alınıyor. İslamiyet'in doğuşu, Moğol istilaları, Viking istilaları, Haçlı Seferleri, Amerika kıtasının keşfedilmesi, İspanyollar'ın İnka ve Aztek uygarlıklarını yıkması, Protestan Reformu, 100 Yıl Savaşları, İstanbul'un fethi, matbaanın icadı ve Kopernik Devrimi gibi önemli askeri, siyasi, kültürel ve bilimsel olaylar öyküleştirilip, renklendirilerek anlatılıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2014
 • Sayfa Sayısı:
  360
 • ISBN:
  9786050203530
 • Çeviri:
  Mihriban Doğan
 • Yayınevi:
  Say Yayınları
 • Kitabın Türü:
Esra SARIYILDIZ 
05 Mar 14:49 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 10/10 puan

Serinin birinci kitabindan sonra devami niteliginde ayni akici dil bu kitaptada var. Tarihe ilgisi olmayan beni bile bu seri tarihe merakimi uyandirdi kucuk buyuk herkese baslangic icin bu seriyi tavsiye ederim herkesin anlayabilecegi birseyler ogrenebilecegi bir kitap serisi serinin diger kitaplarinida sabirsizlikla okuyacagim.

Özgür Çağan 
05 Haz 10:53 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Susan Wise Bauer'in Dünya Tarihi serisinin ikincisi olan bu kitap, Ortaçağ evreninden bahsediyor. Olabildiğince basit ve anlaşılır bir anlatıma sahip. Bunun yanında dünyaya yön vermiş önemli olaylar, sade bir anlatımla anlatılıyor. Ayrıca efsanelere de yer verilmiş. Oldukça akıcı olan kitabı okurken sıkılmayacaksınız. 7'den 70'e herkesin okuyup anlayabileceği bir kitap. Tarihe yeni başlayacaklar kişiler için tavsiyemdir.

Mustafa Sarı 
04 Haz 18:29 · Kitabı okudu · 6 günde · 8/10 puan

Justinianos,hindistandaki gupta hanedanı,islamın doğuşu,çinin hanedanları ve yaşadıkları altın çağ,japonyadaki iki bin yıllık yamato hanedanı,çin-kore-japonya ilişkisi,avustralya ve yeni zelanda,frank krallığı,viking istilası,ingilterenin taht kavgaları,afrika krallıkları,keşifler... ingilizcenin birçok dilden etkilenmesi,ortaçağda yazı yazmanın zorluğu,veba karşısında nasıl çaresiz kalındığı ve bir hastalığın avrupada neleri değiştirdiği,her şeyi gayet sade bir anlatımla öğrenebileceğiniz kitap. Sadece tarihi değil haritalarla coğrafi bilginize de katkı sağlayacak.