Dünya: Yeni Bir Başlangıç

8,0/10  (10 Oy) · 
21 okunma  · 
7 beğeni  · 
310 gösterim
Bilimkurgu Alanında Tüm Dünyada Büyük İlgi Uyandıran

Dünya:
Yeni Bir Başlangıç

Unutma, tehlike çok yakında;
Cesur olup olmamaksa senin elinde

Zengin bir evrenin yaratılışına katkıda bulunmuş deneyimli bilimkurgu yazarı Peter David'in zihninden doğan bin yıllık bir destan...

Bu kitapta evrenin derinliklerine gidip gelen sıra dışı bir ailenin benzeri görülmemiş hikâyesine tanık olacaksınız; hem de insanlığın Dünya üzerindeki son günlerinden başlayarak!

Büyüleyici anlatımıyla bilimkurgu kitapları arasında özel bir yer edinen Dünya: Yeni Bir Başlangıç ünlü yönetmen M. Night Shyamalan'ın sinemaya aktardığı, Will Smith ve Jaden Smith'in başrollerini oynadığı filmiyle de geniş kitlelere yayılıyor.


Peter David Kariyerini hem medya hem de edebi alanda sürdüren Peter David, ellinin üzerinde yayımlanmış romanlarıyla New York Times çoksatanlar listesinde birçok kez yer almıştır. Star Trek, Iron Man, The Incredible Hulk ve New Frontier serisiyle ününü giderek artıran ödüllü yazarın birçok kitabı sinemaya da uyarlanmıştır. Çok yönlü işlere imza atan Peter David çalışmalarıyla 1992'de Eisner, 1993'te Wizard Fan, 1996'da Haxtur, 2007'de Julie, 2011'de ise GLAAD Medya ödüllerine layık görülmüştür.
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9786053481317
 • Orijinal Adı:
  After Earth
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadık Kocak 
04 Oca 22:06 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitap bence fena değil. Hele 3 yazarın bir araya gelip de neyse şimdi diyemem o lafı da hani beceremedikleri eseri adam bu sefer güzel yansıtmış. Ben beğendim. Edebi olarak da sözler mevcut ama yazarın tabi yazdığı Star Trek, Iron Man, Hulk gibi kitapları da göz önüne alınca biraz da sinema senaryosu gibi yazmasını da değerlendiriyorum.
Bakıldığı zaman paylaştığım bazı alıntılar dışında ‘Hayatın Dişlerine Tekme Atmak’ gibi güzel sözler okuduğum da oldu. Yani edebi yönü fena değil. Geçen hikaye de güzel tabi. Lakin kitap erken bitiyor. 378. Sayfa gibi bitirmiş yazarımız. Ardından ‘Hayalet Hikayeleri’ adı altında 2 bölümlük hikaye paylaşmış ve sanırım eski ortaklarından. Bu da ek kısım olarak eklenebilir.
Böyle kitapları sevmemin bir yanı da filmi olan ve filmini merak ettiğim ya da seyrettiğim bu kitapları okumanın tadı oluyor. Sinema ve Kitap karşılaştırmasını bir de bu yönden yapmak da güzel. Sizlere de bu tarz seviyorsanız keyifli okumalar dilerim..