Dünyada Gıda Terörü

10,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
175 gösterim
Gıda sektörü tarafından üretilen ve aldatıcı reklamlarla dezenformasyonlarla insanlar için elzem gıda maddesi olarak sunulan işlenmiş ve binlerce katkı maddesi kullanılmış gıdalar insanların sağlığına değil yüz milyarlarlarca dolarlık piyasası olan gıda sektörünün yararına çalışır. Bu gıdalarla insanlar sağlığını kaybederken gıda sektörleri kasalarını doldururlar. Yüksek oranda zararlı yağ, şeker, tuz ve katkı maddeleri ihtiva eden işlenmiş gıdalar sahte gıdalara dönüşmüştür ve insanları beslemez. Bunların raf ömrünü uzatmak için içine konulan kimyasallar, düşük besin değerleri tüketenlerdeki toksinleri arttır hastalıkları tetikler.
Biz topraktan soframıza kadar gelen gıdaların artık yeteri kadar besin mineral değerleri bulunmadığını, aksine daha çok zararlı maddeler bulunduğunu bilsek de alternatif yollar gittikçe azaltıldığı için istemeyerek de olsa bunları tüketmek zorunda kalıyoruz. Bu suni hale gelmiş sözde gıdalar bizi yalnız fiziken değil ruhen de hasta ediyor. İnsanoğlunun bu gıda teröründen bir an önce bilinçlenerek kurtulması gerekmektedir.
"İsmail Tokalak'ın bu şok edici kitabı bize ve çocuklarımıza sunulan gıdaların tehlikelerini yüzlerce bilimsel referanslarla destekleyerek gösterirken bize sağlıklı yaşam konusunda takip etmemiz gereken yol haritasını da veriyor. Tokalak'ı herkesin başucu kitabı olması gereken bu çalışmasından dolayı canı gönülden kutluyor ve tebrik ediyorum. Her yeni kitabı ufkumuzu daha da çok açıyor."
(Tanıtım Bülteninden)
Oktay Şen 
26 Oca 15:28 · Kitabı okudu · 31 günde · Beğendi · 10/10 puan

Yazar biyoemperyalizmin doğal dengeyi ve çevreyi kirleterek para uğruna insan sağlığını nasıl tehlikeye attığına değinmiş.
Günümüzde kendi irademizle neyi yiyip içeceğimizin hürriyeti elimizden alınmış...
Gıda içindeki katkı maddeleri çok küçük oranlarda sunulsa bile bunlar uzun dönemde birleştiğinde insan sağlığını tehdit ediyor. Yazar bu maddelere kitabında yer vermiş.
Silahsız ve sessizce sömürülüyoruz... Bu sömürü medya, dünya sağlık örgütü, FDA.... gibi kuruluşlar vasıtası ile yapılıyor.
Kitapta o kadar çok bilgi var ki gözlerinize inanamıyorsunuz. Monsanto gibi büyük firmaların nasıl oyunlar oynadıklarını. Coca Cola, nestle gibi markaların dünyayı nasıl kirlettiklerini, içeriklerini ve üretimi için ne kadar su harcadıklarını... Gelecekte Dünyada devletler petrol yerine içilebilir suyun savaşını vereceklerdir... Ne kadar acı!..
GDO'dan hibrit tohumlara, soya ve türevlerinden atomik nano gıdalara kadar ciddi bilgilerle dolu olan bu kitap farkındalık için elzemdir. 280 sayfa sadece.
Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Kitaptan 3 Alıntı

Oktay Şen 
20 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bilim, daha çok kâr yapma uğruna çok daha tehlikeli bir şekilde kullanılarak, insanoğlunun önüne geçemeyeceği bir içgüdüye sahip olarak kendini yok edecek bir sistemi devamlı geliştirip mükemmelleştirmektedir. Nano gıda da teknolojinin son harikası olarak önümüze konulan, bize sorulmadan, bir bilgi bile verilmeden, kısaca haberimiz olmadan bize sunulan yeni atomik gıda bombamızdır. Hepimize afiyet olsun...

Dünyada Gıda Terörü, İsmail Tokalak (Sayfa 245)Dünyada Gıda Terörü, İsmail Tokalak (Sayfa 245)
Oktay Şen 
20 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Eğer günlük yaşamda tükettiğimiz gıdaların ve ilaçların üzerindeki etiketler vasıtasıyla bunların içindekilerin insan sağlığına olan olumsuz etkilerini bir anlasak, ya gıda ve ilaç firmaları iflas eder ya da insanlar isyan eder.

Dünyada Gıda Terörü, İsmail TokalakDünyada Gıda Terörü, İsmail Tokalak
Oktay Şen 
26 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İpi kopmuş bu dünyada perde arkasında dönen bu oyunları bilmezseniz, bu acımasız güçler ve organizasyonlar, kendi çıkarları uğruna sizi de kolaylıkla sömürerek kobaylar sürüsü içine sokmakta hiç zorluk çekmezler.

Dünyada Gıda Terörü, İsmail TokalakDünyada Gıda Terörü, İsmail Tokalak