Dünyadaki Cennet Huzurlu Aile Yuvası

8,3/10  (3 Oy) · 
13 okunma  · 
3 beğeni  · 
1.142 gösterim
Aile kurumu, İslâm'ın istediği şekilde kurulduğu ve devam ettirildiği takdirde; eşlerin huzur bulduğu, neslin devam ettirildiği ve dinin haram kabul ettiği günahlardan korunulduğu ve Cennet hayatının yaşandığı bir yuva olacaktır. Bu bakımdan aile mutluluğunu sağlamak eşlerin ve eş adaylarını yetiştiren anne-babaların elindedir. Bu sebeple Hz. Peygamber (sallallâhu aleyhi ve sellem), gerek Kur'ân'ın âyetleriyle gerekse hadîsleriyle mutlu bir aile yuvasının kurulması ve aile ortamında çıkabilecek problemlerin çözümü için birçok öneriler ve tavsiyeler sunarken bizâtihi kendisi de her konuda olduğu gibi bu konuda da en güzel örnek olmuştur.

Kitap, Hz. Peygamber'in, mutlu bir aile yuvasının kurulması ve huzurlu şekilde devam etmesi için sunduğu evrensel prensiplerin tekrar bir daha görülmesine vesile olabilirse gayesine ulaşmış demektir.
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  128
 • ISBN:
  9786055378462
 • Yayınevi:
  Erkam
 • Kitabın Türü:
Nisa Atasever 
05 Tem 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Bence güzel bir kitaptı. Evlilikte dikkat edilmesi konular yazıyordu, Hz. Muhammed (s.a.v.)'ın nasıl davrandığı, sorumlu olduğunuz şeyler... Böylelikle evlilikte nasıl davranmanız gerektiğini biliyorsunuz. Her evli kadın ve erkeğin okuyabileceği gibi yakında evlenecek olan erkek ve kadınlar da okuyabilir. Tavsiye ederim ;)