Dünyanın Dönüş Hızı

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
21 gösterim
Adam dünyaya televizyon izlemek için gelmiş gibi, aynı noktaya bakmaktan kan çanağına dönmüş gözlerini ekrandan ayırmıyordu. Gözbebekleri, odaklanmayı
sağlayan küçük kas hareketlerini yapmayı çoktan bırakmıştı. Kulakları ise boğuk, saniyelik, anlamsız sesleri isteksizce beyne gönderiyor fakat yağlı beyin bu sesleri anlamlı hale getirmeye uğraşmıyordu.

Kanallar arasında dolaşırken televizyon yayını bir anlığına gitti ve ekranı milyonlarca karınca istila etti. Ara ara duyulan cızırtılar ve ekrana tek tük gelen çizgiler yayın gelecekmiş hissi verirken, bir anda tekrar kayboluyor, ekran aynı sessiz
karınca istilasını yayınlamaya devam ediyordu. Adam hiç umursamadan ve tuşlara basmaya devam ederek yayının tekrar gelmesini bekledi. Bir aksilik olmadığına
o kadar emindi ki, ekranda gidip gelen çizgiler, cızırtılar, karıncalar onu rahatsız etmiyordu. Ne televizyonun sesini kısmayı düşündü ne de televizyonu kapatmayı.
Israrla kanalları değiştirmeye devam ediyor, karıncaların her kanalda aynı senaryoyla oynadığı filmi seyrediyor ve odanın tüm duvarlarına çarparak kulağına gelen
cızırtıları dinliyordu.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2017
 • Sayfa Sayısı:
  112
 • ISBN:
  9786051592855
 • Yayınevi:
  Eşik Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 4 Alıntı

Büşra Ünal 
28 Oca 15:49 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yetim-i akran
İnsan nefesini dinlemeye başladı mı küçük bir soruna takılır kalır

Dünyanın Dönüş Hızı, Ömer Can Coşkun (Sayfa 48 - Eşik yayınları)Dünyanın Dönüş Hızı, Ömer Can Coşkun (Sayfa 48 - Eşik yayınları)
Büşra Ünal 
28 Oca 15:46 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Mendil
Ağlayarak dünyaya gelen varlığa ilk "ağlamama"nın öğretilmesi ne tuhaf!

Dünyanın Dönüş Hızı, Ömer Can Coşkun (Sayfa 38 - Eşik yayınları)Dünyanın Dönüş Hızı, Ömer Can Coşkun (Sayfa 38 - Eşik yayınları)
Büşra Ünal 
27 Oca 13:19 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sokak lambası
Bir insanı yalnız bırakıp gitmek, öldürmekle eştir ve her katil olay mahaline er geç döner.

Dünyanın Dönüş Hızı, Ömer Can Coşkun (Sayfa 15 - Eşik yayınları)Dünyanın Dönüş Hızı, Ömer Can Coşkun (Sayfa 15 - Eşik yayınları)
Büşra Ünal 
29 Oca 17:46 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Duvarlar
İnsanlar kendilerine benzemeyen varlıkları-insan bile olsa- nasılda ötekileştiriyorudu.

Dünyanın Dönüş Hızı, Ömer Can Coşkun (Sayfa 83 - Eşik yayınları)Dünyanın Dönüş Hızı, Ömer Can Coşkun (Sayfa 83 - Eşik yayınları)