Dünyanın En Akıllı İnsanından Masallar Ebediyet Serisi 1

7,2/10  (18 Oy) · 
68 okunma  · 
10 beğeni  · 
865 gösterim
Nerede durursan dur, ne zaman okursan oku, ne sorarsan sor; cevabım asla değişmeyecek.
Aldığı oksijenin hakkını veren herkese...
Aslan kuş kovalamaz.
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2005
 • Sayfa Sayısı:
  113
 • ISBN:
  9799756197034
 • Yayınevi:
  Kashna Kitap Ağacı
 • Kitabın Türü:
Merve Fikir 
04 Eki 2016 · Kitabı okudu · 1 günde

Bazı hikayelerde fabl tarzında bir kitap ama insalara istenilen dersi verir nitelikte olmuş. Anlatılmak istenen, verilmek istenilen algı gayet başarılı. Kısa bir kitap olduğu için hiç sıkılmadan hızlı bir şekilde okuyabiliyorsunuz.

Oguzhan Cinbat 
28 Oca 01:48 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Erdal Demirkıran komşun olduğundan dolayı kendisine destek olmak için aldım.Aslında çok kaliteli kitapları var ama bence yazdığı en kötü kitap bu.

Kitaptan 14 Alıntı

Nerede olursa olsun nasıl olursa olsun yarın herkese aynı mesafededir lakin birçoğu inanmaz buna ve yarın, ona inanmayanlara hiçbir şey veremeyerek intikam alır onlardan.

Dünyanın En Akıllı İnsanından Masallar, Erdal Demirkıran (Sayfa 83)Dünyanın En Akıllı İnsanından Masallar, Erdal Demirkıran (Sayfa 83)

Oksijen ve kelimeler parasızdır. İşte bu yüzden çoğu insan hesap yapmadan kullanır bunları.

Dünyanın En Akıllı İnsanından Masallar, Erdal Demirkıran (Sayfa 82)Dünyanın En Akıllı İnsanından Masallar, Erdal Demirkıran (Sayfa 82)

Her aslan kral olamaz. Ormanın başıdır aslan. Aslanı olmayan ormana yağmur bile yapmaz. Bundan böyle kendi gücünün farkında olmayan ve tembellik yaparak adımıza leke getiren tüm aslanlar hayvanat bahçesine gönderilerek cezalandırılacaktır.

Dünyanın En Akıllı İnsanından Masallar, Erdal Demirkıran (Sayfa 73)Dünyanın En Akıllı İnsanından Masallar, Erdal Demirkıran (Sayfa 73)

Bir Gariplik Var Sanki
Herkes yalnız doğar ve yalnız ölür ama kimsenin yalnız yaşamaya cesareti yoktur. Oysa en zor işler hep yalnız başarılmıştır.

Dünyanın En Akıllı İnsanından Masallar, Erdal Demirkıran (Sayfa 53)Dünyanın En Akıllı İnsanından Masallar, Erdal Demirkıran (Sayfa 53)

Sayemde yaşıyor, sayemde nefes alıyorsun!
Dedi hep. Kurt her seferinde minnet duygularını iletti tilkiye. Güçlüydü ama borçluydu. Borç vefayla birleşince altından kalkılmaz bir yük oluyordu ve ince ince tüketiyordu kurdun onurunu.
Ertesi sabah kalktı kurt. İki koyun yakaladı ve tilkiye götürdü apar topar.
-Ödeştik tilki kardeş, sağol!
dedi ve acilen yavrularını topladı. Onlara tilkinin karşısında nasıl ezildiğini anlattı. Borç almanın; özgürlük satmak, onur pazarlamak olduğunu iyice öğretti.
Aradan binlerce yıl geçti. Çoğu zaman aç kaldı kurt ama bir daha da hiç kimseden borç almadı. Kendi işini kendi yaptı kalın ensesiyle.

Dünyanın En Akıllı İnsanından Masallar, Erdal Demirkıran (Sayfa 52)Dünyanın En Akıllı İnsanından Masallar, Erdal Demirkıran (Sayfa 52)

Fare İçin Kral
Bilge fare topladı bir gün yavru fareleri ve onlara ormanlar kralını anlattı:
Kralın pençeleri çok serttir, kulakları çok hassastır, gözleri çok keskindir… Onu çok uzaktan gördüğünüzde bile hemen tanıyacaksınız. Ormanlar kralı kükrediğinde ‘Miyaaav!’ diye korkunç bir ses çıkarır.

Dünyanın En Akıllı İnsanından Masallar, Erdal Demirkıran (Sayfa 50)Dünyanın En Akıllı İnsanından Masallar, Erdal Demirkıran (Sayfa 50)
2 /