Dünyanın Merkezine Yolculuk

8,3/10  (29 Oy) · 
92 okunma  · 
26 beğeni  · 
859 gösterim
Axel Lidenbrock ve amcası 300 yıllık eski bir kitabın içinde gizemli bir mesaj bulurlar. Bu not Dünya’nın merkezine giden gizli bir geçidi tarif etmektedir. Axel ve amcası yanlarına bir de rehber alarak hiç vakit kaybetmeden hemen yola koyulurlar. Bir süre sonra gizli geçidi bulurlar ve bir yanardağdan aşağıya Dünya’nın merkezine inmeye başlarlar. Yerin altında ırmaklar, okyanuslar, garip kayalar ve tarih öncesine ait canavarlar keşfederler. Ve onları sonsuza kadar yerin altına hapsedebilecek pek çok tehlikeyle karşılaşırlar.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2010
 • Sayfa Sayısı:
  72
 • ISBN:
  9786055596309
 • Çeviri:
  Senem Kale
 • Yayınevi:
  Turkuvaz Kitap
 • Kitabın Türü:
büşra yıldız 
01 May 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çocukların hayal gücünü geliştirdiğini düşündüğüm sayılı yazarlardan biri. Dünyanın merkezine yolculuk adıyla bir çocukta merak uyandırma potansiyeline sahip bir kitap ve merak bir çocuğu kitap okumaya yönelten temel dürtü olduğu için çocukların görebileceği yerlerde bulundurulması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.

Kanatsız Kitap 
05 Şub 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Jules Verne eserlerini okumayı, küçüklükten gelen bir 'Verne Fobisi' sebebiyle uzun zamandır denememiştim. Ama eğer çizgi romanına tesadüf eseri kütüphanede denk geldiysem okumamak olmazdı.
Kitap olarak içeriği, anlatımı, betimlemeleri ve dili nasıldır bilmem ama ben çizgi roman halini beğendim. Her ne kadar çizgi roman oluşundan dolayı olaylar fazlaca kesilmiş olsa da özellikle çizgi roman sevenlerin okumasını tavsiye ederim. Bu arada çizimlerinin de gerçekten çok başarılı olduğunu söylemeden geçmemek gerek...

Gamby 
23 Kas 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Hayal gücümün yüksek olduğunu düşünen bir insanım. Ukala bir tavır takındığımı düşünmeyin. Eğer bu hissiyatı yaşamamın tek bir kaynağı varsa o da şüphesiz ki Jules Verne abimizdir. Yazdıklarıyla ufkumu açmış ve minik yaşımda bana gözümün önünde olmayana da bakmayı öğretmiştir. Çocuk sahibi olur muyum bilemiyorum ama çocuk sahibi olanlar, kesinlikle çocuklarına onun kitaplarını okutmalılar.

Taylan Yetgin 
 06 Şub 00:52 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bu kitap hakkında söyleyecek fazla bir düşüncem yok. Lakin kesinlikle okunması gereken bir kitap olduğu fikrindeyim. Okumak veya okumamak bu size kalmış.

Kitaptan 1 Alıntı