Dünyanın Omurgası Drizzt Efsanesi 12.kitap

6,5/10  (4 Oy) · 
25 okunma  · 
10 beğeni  · 
718 gösterim
Tehlikeli bir şehrin karanlık sokakları bile kayıp ve eziyet içindeki bir ruhu sonsuza dek gizleyemez.

Luskan'da yeni bir hayata başlamış olan barbar Wulfgar, kurtuluşuna giden yolu içki şişesinde ve bar kavgalarında arıyor. Bir yandan hayatını düzene sokmaya uğraşırken, diğer yandan rüyalarında onu bulan iblis Errtu'dan kaçmaya çalışıyor.
Gücüyle, aklıyla ve dostlarının yardımıyla birçok defa ölüme meydan okumuş olan Wulfgar, saklandığı içki şişesiyle gücünü ve aklını yitirmenin eşiğinde; dostlarını ise çoktan yitirmiş durumda.

Yolculuğu onu Dünyanın Omurgası'nın karlı ve rüzgarlı doruklarına götürecek. Azimli ve sabırlı olması gerekli, çünkü yolun sonunda en değerli varlığı onu bekliyor: Sonsuza dek kaybettiğini sandığı hayatı.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2011
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9789758904372
 • Orijinal Adı:
  The Spine Of The World
 • Çeviri:
  Ali Seval
 • Yayınevi:
  Laika Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Hüseyin Düver 
10 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Elbette ki o otlar vücuda refleksleri zayıflatıp bedensel uyumu tamamıyla yok etmeye kadar uzanan bir çok açıdan zarar veriyor. Fakat daha önemlisi ruhu iki ayrı açıdan zarara uğratıyor olmaları. Birincisi geçmişi bulanıklaştırıp iyi ya da kötü tüm anıları zihinden silmeleri, ikincisi ise gelecek hakkında her türlü düşünceyi ortadan kaldırmaları. Sarhoşluk veren maddeler sarhoş olan kişiyi şimdiki zamana hapsediyor, gelecek kaygısı ve geçmişi gözden geçirme yetisi olmaksızın kişiyi o ana ve o mekana mahrum bırakıyor. İşte tuzak burada. Fiziksel zevkleri kaygısız ve kayıtsızca tatmin etme çabasına yol açan bozguncu bir bakış açısı. Sarhoş olmuş bir kişi akla gelebilecek en pervasız hareketi dahi yapmaya yeltenebilir çünkü sağduyusu ve hayatta kalma güdüsü bile zayıflamıştır.

Dünyanın Omurgası, R. A. SalvatoreDünyanın Omurgası, R. A. Salvatore