Düşmüş Melekler Şehri (The Mortal Instruments (Ölümcül Oyuncaklar) Serisi 4)

·
Okunma
·
Beğeni
·
2591
Gösterim
Adı:
Düşmüş Melekler Şehri
Alt başlık:
The Mortal Instruments (Ölümcül Oyuncaklar) Serisi 4
Baskı tarihi:
Haziran 2013
Sayfa sayısı:
496
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054482702
Kitabın türü:
Orijinal adı:
City of Fallen Angels
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Artemis Yayınları
Aşk. Kan. İhanet. İntikam. İşlerartık her zamankinden de karışık!

Ölümcül Savaş sona erdi. On altı yaşındaki ClaryFray de nihayet New York'taki evine döndü ve halinden memnun. Gölge Avcısı olmak için eğitiliyor. Annesi hayatının aşkıyla evleniyor ve Aşağı Dünyalılar'la Gölge Avcıları sonunda barış ilan etti. En önemlisi de Jace artık Clary'nin sevgilisi. Ancak her güzelliğin bir bedeli var. İşler tam yoluna girdi derken biri Gölge Avcıları'nı öldürmeye başlıyor. Şimdi, Aşağı Dünyalılar'la Gölge Avcıları arasında yeni bir savaş başlaması an meselesi. Jace de birdenbire uzaklaşmaya başlayınca Clary, büyük bir gizemin içine dalıp en korkunç kabusuyla yüzleşecek. Sevdiği her şeyi, Jace'i bile kaybetmesine yol açabilecek olaylar zincirinin başlamasının ise tek bir nedeni var. Bizzat Clary.

New York Times Çok Satanlar Listesinde Aylarca Kaldı 
USA Today Çok SATARI
Wall Street Journal Çok Satarı
Publishers Weekly Çok Satarı

İki buçuk milyondan fazla bsıldı.

Yakında Beyaz Perdede!

"Bu hızlı ve büyüleyici macerayı okurken hop oturup hop kalkacaksınız."
-Voya-

"Hızlı, komik, karanlık ve heyecan dolu. Clare'in kalemi, epik masallara, büyülü hikayelere değip gelmiş."
-Endicott Journal for the Mythic Arts-

"Okurları sabırsızlığa boğan Ölümcül Oyuncaklar serisinin dördüncü romanı da size rahat yüzü göstermeyecek."
-Barnes&Noble-
(Tanıtım Bülteninden)
498 syf.
·3 günde·7/10
Seri 3.kitapta bitmeli miydi?
Bence bitmeliydi. Düşmüş Melekler Şehri'ni okurken diğer 3 kitapta aldığım hazzı ne yazık ki alamadım. Ama yine de beğendim. Seriyi bitirmekte kararlıyım.
Kitabın ortalarında Jace'in gelgitleri beni benden aldı. Bu kitapta Clary'nin ergen davranışları olmaması,kitabı okunur kıldı. Simon'a biraz daha yoğunlaşılmıştı ama göze batmıyordu.
Kitap her zaman ki gibi çok can alıcı noktada bitti. Açıkçası 5.kitapta ne olacağını merak ediyorum
496 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Kitabı o kadar hızlı okudum ki, 500 sayfalık bir kitabı rekor zamanda bitirmiş olabilirim. Aslında çok aksiyon olduğundan değildi, sadece kitap beni içerisine aldı ve sürekli okumak istedim. En heyecanlı yerinde biten dizi gibi oldu diyebilirim. Düşmüş Melekler Şehri de tam olarak bu duyguyu verdi. Bu sefer çoğu yeri Simon’ın gözünden okuduk ve bu durum, bir derece Clary’nin düşüncelerinden sıyrılıp tamamen başka insanların da duygularını okumamıza neden oldu. Bu sayede yaşanan bu dünyada Simon’ın düşüncelerini de öğrenmiş oluyoruz.

Spoilersız ayrıntılı incelemesi için; http://merilands.com/...ri-kitap-incelemesi/
496 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
Ve serinin 4. kitabı "Düşmüş Melekler Şehri" bitti.
Her bir kitabı öncekinden daha heyecanlı daha gerilim ve merak dolu :)
Gölge Avcıları, Vampirler, Kurtadamlar, periler, melekler ve iblisler...
Aksiyon cidden tam gaz devam ediyor :)
Bu sefer iblislerin anası Lilith İle savaşmaları gerekiyor ki bu hiç kolay olmayacak...
Lilith’in canlandırmak istediği ölü kim?
Ve bu iş için ihtiyacı olan kanlar için kim hedef de?
Diğer yandan en güçlü vampir Camille şehre niye döndü ve amaçı ne ve kimler?
Peki gölge Avcılarının en güçlüsü Jace’nin gördüğü kabusların işareti ne?
Clary çaresiz, Şimon ise bu sefer herkesin hedefinde...
Valentin kupa ve kılıçla Ne yaptı ?
Meclis ve aşağı dünyalıları yine büyük mücadele bekliyor :)
Hepsi serinin 4. kitabında :) yine şahane bir bölümdü...
Fantastik severler kesinlikle tavsiye ediyorum :) 5. kitabın yorumunda görüşmek üzere....
496 syf.
Mükemmel serinin 4.kitabında olaylar tam gaz devam ediyor. Hayranlıkla okuyacağınız serinin bu kitabında Jace 'in tehlikeli aşkıyla karşılaşıyorsunuz. Lilith'in planları sizi dehşete düşürecek. Clary ve Jace sizce bu zorlukları aşıp ilişkilerini eski haline getirebilecek mi dersiniz? Kesinlikle okumanız gereken serilerden.
496 syf.
·3 günde·8/10
Yazarın hikayeyi nasıl devam ettireceğini merak ediyordum ve ilk üç kitabı çok beğendiğim için özellikle de 3. kitabı, ondan sonra seriyi devam ettiren yazar serinin değerini düşürürse diye de endişelenmiştim. Okuyunca bu endişelerim geçti büyük oranda. Çünkü ilk üç kitapta olayların bir çoğu çözümlense ve her şey açığa kavuşsa bile karakterlerin gelişimi, değişimi, bundan sonra ortaya çıkabilecek bazı sorunlar gibi konular da kitap biraz açık uçluydu ve bu kitapta bunların bir kısmı açığa kavuşmuş oldu. Üçüncü kitapta sorunlar büyük oranda çözülse de dördüncü kitapta yazar daha farklı sorunlar üretmeyi başarmış ve seriyi devam ettirmek için aradığı taze kanı bulmuş gibi görünüyor.
Kitapta olaylar yine farklı mekanlarda geçiyordu. Karakterlere ise yepyeni karakterler katılmıştı. Üçüncü kitapta ön planda olan bazı karakterler biraz arka planda kalmıştı özellikle merkezdekiler olsun Lightwood'lar olsun kısacası yetişkinler biraz daha geri plandaydı. Buna kıyasla diğer kitaplarda daha sönük kalan bazı karakterler ise bu kitapta daha ön plana geçmeyi başardı. Üstelik bazı karakterlerin geçmişlerine ışık tutulması da seri için önemli bir detaydı.
Kitapta beni gerçekten sinirlendiren şey kitapta sevdiğim baş karakterlerden birisinin sürekli ezik tavırlar içine bürünmesi ve melankolik ve karamsar halleriyle beni sıkmasıydı. Ama yazara bir yandan hak vermeden de edemiyorum çünkü Jace'in önceki kitaplarda özellikle de üçüncü kitapta yaşadığı olaylardan sonra her şeyi düzelterek hiç bir sorun yokmuş gibi devam etmesi saçma olurdu. . Clary içinse sürekli kendini geliştirmesi ve özgüveninin oturması yönünden takdirle baksam da bazı yönlerde onun da Jace'ten aşağı kalır yanı olduğunu düşünmüyorum. Yine de onun Jace'ten daha fazla umut vaat ettiği çok açık.
Üslubu serinin genel üslubuna paralel gidiyor. Üçüncü kitaptan pek fazla farkı yok. Hızlı ilerlenebilen bir kitap. Sürekli aksiyon dolu ve romantizmde dozunda. Bazı fantastik serilerin aksine karakterler sürekli öpüşmek, koklaşmakla meşgul değiller. Buda benim takdirimi kazanan bir diğer nokta. Bu seriyi bitirmeye kararlıyım çünkü kitabın sonu yine heyecanlı ve okuyucuyu meraklandıracak şekilde bitti. Açıkçası ilk üç kitabın sonuna kıyasla en meraklandırıcı ve en heyecanlı şekilde biten ve okuyucuya "Acaba diğer kitapta neler olacak?" diye sorgulatan kitabın bu olduğunu düşünüyorum. Mutlaka okumanızı öneririm. Detaylı yorumlar için;
http://yorumatolyesi.blogspot.com.tr/...usmeleklersehri.html
496 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Camlar şehri ne de çabuk bitti öyle. Ama ben daha kalp atışlarım yavaşlamadan yine kendimi kitaplığının önünde buldum. Jace ve Clary artık birbirlerine ait olduklarından eminler, ve Jace Clary'den bir savaşçı yaratıyor. Söylenecek ne var ki? Ne Jace'in ne de Clary'nin saklayacak birşeyi yok. Simon Lewis, namı diğer gündüzyürüyen, şu anda alnında tarihteki ilk gölge avcısı mührünü taşıyor, yani bir nevi dokunulmaz bir gündüz yürüyen Sebastian Verlac adıyla bilinen Jonathan Christopher Morgenstern, gölge avcılarının altın çocuğu Jace Herondale tarafından tarihe karıştırılmış durumda, Fray ailesi ise tekrar bir arada. Ama maalesef tehlikenin olmadığı bir dünyada gölge avcısı olamazsınız. Adem'in Havva'dan önceki karısı Sebastian'ı sahiplenmiş gibi duruyor. Kendi oğluymuş(!). Aptallardan oluşan bir orduyla, tabutta yüzen bir cesedi korumak pek de akıl kârı bir iş değil. Asla da olmadı. Öyle ya da böyle, Lillith yenilecekti. Boşluğa düşecekti. Jace, sadece biraz ittirdi diyelim. Neyse ki savaş sorunsuz bitti. Esas problem, Clary Jace'in savaş alanında bir dakikalığına yalnız bırakınca çıktı. Çatıya döndüklerinde, ne Jace oradaydı, ne de ölü olması gereken sahte Sebastian. Peki şimdi ne olacak?
Sizi merak içinde bırakan bu kitap sürükleyiciliğin de ötesinde.
Herşey bittiğinde, kötülerin de yeni bir sayfa açabileceğini size gösteren bu kitap, baş döndürücü, korkutucu bir sona sahip. Okumadan geçmeyin derim
496 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Kitabı bitirdiğimde hangi duyguyu yaşayacağımı şaşırmış durumdaydım. Başlarda çokça Simon okuduk ama açıkçası beni rahatsız etmedi. Simon’ı Camlar Şehri’nde sevmeye başladım denebilir. Sonsuza kadar Izzy ile shipliyorum Jace’im...Çok acı çekti bu kitapta. Son sayfayı da okuyup kitabın kapağını kapattığımda içimden Jace’e sıkıca sarılıp her şey düzelecek demek geçti resmen. Alec’i de bu kitapta diğerlerine göre daha fazla okuduk gibi. Buna oldukça sevindim çünkü Alec’i çok seviyorum.
Uzun lafın kısası Cassandra Clare’in kitaplar geçtikçe güçlenen kalemini hayranlıkla ve heyecanla okuyorum.
496 syf.
·9/10
Seri bitti diye üzülürken bir de duyduk ki yazar devem etmeye karar vermis seriye. Her kitap bir öncekinden daha iyi daha heyecanli. Aslinda nasil devam edecek diye korkularim vardi ya olmazsa diye düsünmekten kendimi alikoyamadim ama yanilmaktan mutlu oldum. Kendime biraz izin vermek icin araya birkac kitap aldim. Devamında ne olacağını çok merak ediyorum.
496 syf.
Bu seriye aşırı bir heyecanla başlamıştım çünkü hakkında okuduğum negatif yorumlar az olmakla birlikte fantastik bir kitaptı ve bol malzemeli bir fantastik kitaptı. Ama 4.kitabını okumamla artık idare eder bir kategoriye girdi şimdilik. Son iki kitabında ben şaşırtmadığı sürece favori serilerimin arasına gireceğini sanmıyorum. Gelelim kitabımıza;ilk olarak bölüm araları oldukça uzundu. Yani bi 10 sayfa okuyup diğer bölüme geçemiyorsunuz ne yazık ki. Bu şekilde olunca ben ister istemez sıkılıyorum benim için bölüm sayısından çok bölümün uzunluğu önemli. İlk yarı oldukça Simon odaklıydı. Bu pek alışık olmadığından ilk başta garipsedim ama sırası da gelmişdi. Bu kitaptaki rolünün büyük olacağını düşündüm. Daha fazla sürekli arka planda duran ve istenmeyen çocuk olamazdı. Yine fantastik yönünden beni şaşırtmadı ve yine melek-şeytan dünyasından yeni bir karakter eklendi. Bu serinin en güzel yanı istediğiniz herhangi fantastik öğeyi bulabilmeniz. Vampirden hoşlanmayan bir insan için kurtadam,kurtadamdan hoşlanmayan için peri veya büyücü... Kısacası herkese hitap ediyor. Ve her seferinde yeni bir türden karakter ekleniyor kitaba. Bunun yanı sıra en çok rahatsız olduğum şey tabi ki yine Clary ve Jace ilişkisiydi. Yani hiç mi düzene girmez bu ilişki. Resmen türk dizilerinde ki bir türlü kavuşamayan umutsuz aşıklar gibi oldular. Bir süre sonra bayıyor,odaklanamıyorsunuz kitaba ve bu da benim için kitabı sıkıcı hale getiren bir durumdu. Onların yerine Magnus ve Alec'in ilişkisi daha çok yer kaplayabilirdi. Zaten yazarın Alec'i kitaba çok az dahil etmesinden oldukça şikayetçiyim. Sonu her ne kadar beni şaşırtsada sabırsızlıkla bir sonraki kitabı okumayı beklemiyorum hatta biraz erteleyeceğim. Altıncı kitaptan efsanevi bir son bekliyorum.
496 syf.
·8 günde·6/10
Serinin yine idare eder kitaplarından birisiydi ama hala benim gözümde ilk kitabın üzerine çıkamadı. Beşinci kitaba başlamadan önce araya başka kitaplar sıkıştırmak istiyorum ki şu Clary antiliğim soğusun biraz. Hatta Simon'ın artırılmış rolü bile sıktı açıkçası.
496 syf.
·2/10
Nasıl olur da bu seri ile cehennem makinelerini yazan aynı kişi olabilir? Benim yaptığım hatayı yapıp kitapları önceden almayan kesinlikle almasın. Tamamen para israfı. 3'ten sonrasını okumanın anlamı yok hakikaten. Yazar daha ne kadar uçabilir bilmiyorum. -.-
496 syf.
·Puan vermedi
#kitapyorumum DÜŞMÜŞ MELEKLER ŞEHRİ - CASSANDRA CLARE
.
️ Ölümcül oyuncaklar serisinin dördüncü kitabı ile karşısınızdayım. Aslında bitireli bir süre oluyor, yazmaya fırsat bulamamıştım. Bu gecikme yüzünden özür dilerim
.
️ Konuya değinelim o zaman ne dersiniz? Öncelikle daha önce de söylediğim gibi Ölümcül oyuncaklar aslında 3 kitaptan oluşacak iken kitap sayısının altıya yükseltilmesinin sebebi yoğun ilgi olmasıydı. Açıkçası iyi ki de olmuş.
.
️ Yazarımız size serinin uzatılmış versiyon olduğunu hissettirmiyor. Bu kitabın en iyi yanı fakat Jace karakteri bu kitapta çok geri planda kalmış. Daha pasif, o alaycılığı bastırılmış. Onun yerine Simon ön planda idi. İlk kitaptan beri başrolden ziyade Simon&Izzy ilgimi çekiyor demiştim ve çekmekte de haklıymış. Daha güvenli, kendine daha çok güvenen bir Simon var karşımızda. İlerleyen zamanda bir lider olacak ondan.
.
️ Aramıza yeni katılan Jordan ve Mia 'yı açıkçası çok sevdim. ️️️
.
️ Şimdi ki kötü karakterimiz Sébastian' I da çok sevdim. Bir kötüyü kötü yapan bütün unsurları mevcut. Zeki, stratejik, savaşçı,manipülatif, nerden ve ne şekilde saldıracağını biliyor en önemlisi çok önemli müttefikleri ayarlıyor. Askerlerini çok iyi bir şekil de topluyor. Bir kitabı yada filmi önemli kılan şey bana kalırsa kötü karakterlerdir her zaman. Olayın sonunda iyilerin kazanacağını bilsek bile o kötü karakterlere kızmalı, zaman zaman hak vermeli hatta tebrik ettirmeli kendini. Bu yüzden Sébastian ve diğer kötü karakterimiz İncil'den adını sıkça duyduğumuz Lilith bütün bu unsurları barındırıyor. 🦇 🦇 .
️ Bir fantastik sever olarak bu kitabı oldukça beğendim. Dili, akıcılığı ve betimlemesi çok iyiydi. Umarım siz de çok seversiniz. Hoşçakalın️️
.

#kitaptavsiyesi #kitapsever #ölümcüloyuncaklar #düşmüşmeleklerşehri #cassandraclare #artemis #kitap #kitapkurdu #kitapokumak #kitapyorumu #kitapyorumum #kitaptavsiyesi #bookstagramer #book#book #bookshelf #booklover #bookshelf #booktuber #bookphotography
"... kan sadece kan demek."

"Çok aydınlatıcı bir cümleydi.
Başka derin düşüncelerin de var mı?
Kan kandır.
Tost tosttur.
Soya sosu soya sosudur?"
Sokağın karşısında spor salonu vardı. Salonun ön tarafını kaplayan camdan spor yapan insanlar görünüyordu. Bir çoğu koşu bantlarında koşuyordu.
Koşup koşup hiç bir yere varamamak diye düşündü. İşte benim hayatım...

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Düşmüş Melekler Şehri
Alt başlık:
The Mortal Instruments (Ölümcül Oyuncaklar) Serisi 4
Baskı tarihi:
Haziran 2013
Sayfa sayısı:
496
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054482702
Kitabın türü:
Orijinal adı:
City of Fallen Angels
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Artemis Yayınları
Aşk. Kan. İhanet. İntikam. İşlerartık her zamankinden de karışık!

Ölümcül Savaş sona erdi. On altı yaşındaki ClaryFray de nihayet New York'taki evine döndü ve halinden memnun. Gölge Avcısı olmak için eğitiliyor. Annesi hayatının aşkıyla evleniyor ve Aşağı Dünyalılar'la Gölge Avcıları sonunda barış ilan etti. En önemlisi de Jace artık Clary'nin sevgilisi. Ancak her güzelliğin bir bedeli var. İşler tam yoluna girdi derken biri Gölge Avcıları'nı öldürmeye başlıyor. Şimdi, Aşağı Dünyalılar'la Gölge Avcıları arasında yeni bir savaş başlaması an meselesi. Jace de birdenbire uzaklaşmaya başlayınca Clary, büyük bir gizemin içine dalıp en korkunç kabusuyla yüzleşecek. Sevdiği her şeyi, Jace'i bile kaybetmesine yol açabilecek olaylar zincirinin başlamasının ise tek bir nedeni var. Bizzat Clary.

New York Times Çok Satanlar Listesinde Aylarca Kaldı 
USA Today Çok SATARI
Wall Street Journal Çok Satarı
Publishers Weekly Çok Satarı

İki buçuk milyondan fazla bsıldı.

Yakında Beyaz Perdede!

"Bu hızlı ve büyüleyici macerayı okurken hop oturup hop kalkacaksınız."
-Voya-

"Hızlı, komik, karanlık ve heyecan dolu. Clare'in kalemi, epik masallara, büyülü hikayelere değip gelmiş."
-Endicott Journal for the Mythic Arts-

"Okurları sabırsızlığa boğan Ölümcül Oyuncaklar serisinin dördüncü romanı da size rahat yüzü göstermeyecek."
-Barnes&Noble-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 617 okur

  • Cress
  • Hatice TEKİN
  • Beyzamsı
  • Nur
  • Ecem
  • Éowyn
  • Dema
  • Damlanur Gürtekin
  • deniz
  • Nilsu

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%5.2
14-17 Yaş
%29.7
18-24 Yaş
%35.5
25-34 Yaş
%17.4
35-44 Yaş
%5.8
45-54 Yaş
%4.5
55-64 Yaş
%0.6
65+ Yaş
%1.3

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%96.2
Erkek
%3.8

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%39 (76)
9
%14.4 (28)
8
%19.5 (38)
7
%14.4 (28)
6
%6.7 (13)
5
%3.1 (6)
4
%2.1 (4)
3
%0
2
%0.5 (1)
1
%0.5 (1)