Düşün ve Zengin Ol Yaşam Boyu Başarı Rehberi

7,9/10  (14 Oy) · 
30 okunma  · 
20 beğeni  · 
1.653 gösterim
Sırrın başladığı nokta.. Çekim Yasası'nı tüm insanlığa yayan, The Secret'taki Bob Proctor'un hayatını değiştiren ve 40 yıldır yanından ayırmadığı kitap!

Yüzyıllardır aktarılan bir sır düşünün. Sadece en zenginlerin, en güçlülerin birbirlerine aktardığı bir sır. Tüm hayallere sahip olmanın yöntemini anlatan gerçek bir sır. Napoleon Hill 1900'lerin başında tanıştığı bu sırrı 25 yıl boyunca araştırdıktan sonra, sırrı çalıştıran, on üç adımdan oluşan bir formül çıkarmıştır. Gündelik yaşama olduğu kadar iş hayatına da önemli düşünce yenilikleri getiren bu kitap-taki formülü uygulamayı başaran herkes hedeflerine ulaşabilir. Bütün başarıların başlangıç noktası olan "Ateşleyici Bir Arzu" yaratan bir hedefi nasıl belirlersiniz? Arzulanan hedefi zihinde canlandırarak "İnanç"ınızı nasıl güçlendirirsiniz? Bilinçaltınızı "Kendi Kendine Telkin" ile başarınız için nasıl programlarsınız? Erteleme huyunu yenmek için nasıl bir "Kararlılık" göstermelisiniz? "Beyin Gücü Grubu"nun itici etkisini hedefinize ulaşmanız için nasıl kullanırsınız? "Cinselliğin Gizemli Enerjisi"ni başarınız için nasıl kullanırsınız? "Beyninizin Sınırsız Potansiyeli"ni nasıl ortaya çıkarırsınız? "Altıncı His"sinizi güçlendirerek bilgeliğin tapınağına nasıl ulaşırsınız? Ba-şarınızın önündeki en büyük engel olan "Korkularınız" ile nasıl başa çıkarsınız? Tüm bu soruların cevabı ve daha fazlası bu kitapta.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2007
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9789754058833
 • Çeviri:
  Zehra İyidoğan Babayiğit
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
İsmail Altunbüker 
11 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bu kitap güzel bir kitap evet kişisel gelişim kitabı ama diğer gelişim kitaplarından çok farklı bir eser herkesin severek okuyacağı bir kitap okuyan bir şey kaybetmez onun için okuyan herkese keyifli okumalar Türkiye ...

Avcı 
11 Tem 18:33 · Kitabı okudu

Napoleon Hill tarafından 1937 yılında yazılan kişisel gelişim kitabıdır. Kitabın başlığı nasıl zengin olunacağını ima etmesine rağmen, yazar kitapta öğretilen felsefenin insanların tüm çalışma alanlarında başarılı olmaları için ya da istedikleri hemen hemen her şey için yardımcı olacağını öne sürmektedir. Kitabın ilk yayımı Büyük Buhran zamanlarına denk gelmektedir. Hill'in 1970'deki ölümüne kadar 20 milyondan fazla satılan kitap 2011 itibariyle dünya çapında 70 milyon rakamına ulaşmıştır.

Muhammet Emin Türkmen 
22 Nis 21:28 · Kitabı okudu · 8 günde · Puan vermedi

Düşüncenin, kontol edebildiğimiz beynin gücü hayal etmenin önemi gerçek zenginliğe ulaşmak için tek engel olan kendimizi yenebilmemizi sağlayacak altın kurallar. Örnekler ve açıklamalarıyla çok güzel anlatılmış başarı felsefesini yakalayabilmek için büyük bir fırsat yaratan kitap. Kesinlikle okunmalı

Zafer Çelik 
12 Eyl 09:46 · 7/10 puan

İçinde bir çok başarı hikayesi bulunan (bir çoğunu okuduktan yıllar sonra bile hala net bir şekilde hatırlıyorum) değerli bir kitap. Adı basit ve yüzeysel görünse de aslında kitap çok daha derin ve anlamlı.

Yasemin Kahveci 
11 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Doğayla uyumlu yaşamak içim doğa kanunlarını bilmek ve uygulamak gerekir. Aslında uzun yıllardır kişisel gelişime ilgi duyan, bu konuda kitaplar okuyan, arkadaşlarını bu konulara yönlendiren ve tavsiye edilen yaşam tarzını benimseyen biri olarak vardığım en önemli yargılardan birini bu kitabın sayfaları içinde bulmuştum okurken. Paylaşmak isterim:

Eğitimli insan, mutlaka özel ya da genel bilgiye sahip demek değildir. EĞİTİMLİ İNSAN ZİHİNSEL BECERİLERİNİ, BAŞKALARININ HAKLARINI İHLAL ETMEDEN İSTEDİĞİ HER ŞEYİ ALABİLECEK ŞEKİLDE GELİŞTİREN İNSANDIR.

Kitapta bu tanım Henry Ford için yapılıyor. Sebebine gelince, Henry Ford okula çokaz gittiği için bir çok insan onun "eğitimli" bir insan olmadığı yanılgısına düşmektedir. Bu hatayı yapanlar " eğitim" sözcüğünün gerçek anlamını bilmemektedirler. Bu sözcük, sonuca varma, anlam çıkarma, içinden gelişmek anlamını taşıyan Latince " educo" sözcüğünden gelmektedir...

Henry Ford 6. sınıfa kadar okumuştu, ancak kendi başına mali açıdan çok iyi bir yere gelmeyi başarmıştı.

zafer ceyhun 
22 May 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kişisel gelişim kitaplarının atası sayılabilecek, yüz yıllık geçmişi olan, Amerikan Buhranı zamanından örnekler veren güzel bir kitap. Yazar, dönemin önemli iş adamları ile görüşmüş, ki aralarında Edison ve Ford da var, başarılı insanların ortak yönlerini keşfetmiş ve okurun anlaması/kendine uyarlaması için inanılmaz bir çaba göstermiş. Yazarın "sen de onlar gibi olabilirsin, yeter ki benim gördüğümü sen de gör" temalı girişimleri çok güzel. Türünün ilk örneği sanırım, okunmalı.

Kitap okumak 
 16 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Herhangi bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine değil de okuduğumuz bir kaç kitapta, alanında ilk eserlerden biri olarak bahsedildiği ve alıntılar yapılan bir kaynak olduğu için bu kitabı okumayı seçtik. İyi ki de seçmişiz, Amerikan halkının neler okuduğunu gözlemlemiş olduk ve bu alanda yazılan bir çok kitaptan oldukça farklı olduğunu, neredeyse insan psikolojisinin zayıf ve kuvvetli yönlerini, tamamı ile bilimsel olarak irdelediğini gördük. Bu tarz kitapların ulu atası olarak, üslup yavaş yavaş zamana yenilmeye başlamış olsa dahi, okunası bir kitap. Tabii kişisel gelişim konusu ilgi alanınıza giriyorsa çok daha etkili olacaktır sizin için.

Kitaptan 5 Alıntı

Kitap okumak 
16 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

Çok fazla bilgisi olduğunu göstermeye çalışmak, az bilgisi olan insanların özelliğidir.
Çok fazla konuşanlar başka şeyleri çok az yaparlar.
Eğer dinlediğinizden daha fazla konuşuyorsanız kendinizi yalnızca daha fazla bilgi edinme fırsatından yoksun bırakmakla kalmıyor,sizi kıskandıkları için yenilgiye uğratmaktan büyük zevk alacak olan insanlara planlarınızı ve amaçlarınızı da açıklamış oluyorsunuz.

Düşün ve Zengin Ol, Napoleon Hill (Altın Kitaplar)Düşün ve Zengin Ol, Napoleon Hill (Altın Kitaplar)
Kitap okumak 
16 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

Milyonlarca insan üzerilerinde kontrolleri olmadığına inandıkları bazı garip güçler
yüzünden yoksulluk ya da başarısızlığa mahkum olduklarına inanırlar.
Oysa bilinçaltı tarafından sürekli algılanıp fiziksel eşdeğerine dönüştürülen olumsuz
inançları yüzünden ‘kötü talihlerini’ kendileri yaratmaktadırlar.

Düşün ve Zengin Ol, Napoleon Hill (Altın Kitaplar)Düşün ve Zengin Ol, Napoleon Hill (Altın Kitaplar)
Kitap okumak 
16 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

Deneyimler göstermiştir ki, en eğitimli kişiler genellikle kendini eğiten kişilerdir.
Bir insanı eğitimli yapmak için üniversite derecesinden daha fazlası gerekmektedir.
Eğitim gören herhangi biri, başkalarının hakkını ihlal etmediği sürece, her şeyi almasını öğrenen kişidir.
Eğitim çok fazla bilgiden değil, etkin ve kararlı bir şekilde uygulanan
bilgiden oluşmaktadır.

Düşün ve Zengin Ol, Napoleon Hill (Altın Kitaplar)Düşün ve Zengin Ol, Napoleon Hill (Altın Kitaplar)
Kitap okumak 
16 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

Herhangi bir fikir, plan veya amaç düşüncenin tekrarı yoluyla zihne yerleştirilebilir.

Düşün ve Zengin Ol, Napoleon Hill (Altın Kitaplar)Düşün ve Zengin Ol, Napoleon Hill (Altın Kitaplar)
Yasemin Kahveci 
03 Oca 22:37 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Hayatta başarılı olanların kötü bir başlangıçtan yola çıktıklarını ve hedefe
" varmadan " önce birçok kalp kırıcı mücadele geçirdiklerini unutmayın. Başarılı olanların hayatlarındaki dönüm noktası genellikle " diğer benlikleriyle " tanıştıkları kriz anıdır.

Düşün ve Zengin Ol, Napoleon Hill (Sayfa 37 - Altın Kitaplar)Düşün ve Zengin Ol, Napoleon Hill (Sayfa 37 - Altın Kitaplar)