Düşünce Gücüyle Tedavi

·
Okunma
·
Beğeni
·
11,9bin
Gösterim
Adı:
Düşünce Gücüyle Tedavi
Baskı tarihi:
Ocak 2020
Sayfa sayısı:
232
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789754054682
Orijinal adı:
You Can Heal Your Life
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Altın Kitaplar
Düşündüğünüz her şeyin, yaşayacağınız her şeyin belirleyicisi olduğunu hiç düşündünüz mü? "Louise Hay "Düşünce Gücüyle Tedavi" adı altında kaleme aldığı kitabında bu düşünceden yola çıkarak yepyeni bir dünyanın kapılarını açıyor. Bu öyle bir dünya ki sevginin ve öz güvenin temelleri üzerine kurulu. Ve sevgiyle özgüvenin başaramıyacağı hiçbir şey yok. Kitabı okumaya başladığınız anda, gerçekten bir şeylerin değişmesi gerektiğini farkediyor ve olumlu bir değişim içine girdiğinizi hissediyorsunuz...

Kitap, küçük bir sivilceden, kansere kadar birçok hastalığın nedenlerinin psikolojik olumsuzluklardan kaynaklandığını satır satır anlatıyor. Hangi hastalık için, hangi olumlu öneriyi düşüncelerinizin besini olarak kullanacağınızı da söylüyor.
(Arka Kapak)
208 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Bu kitap ile olumsuz düşüncelerin bedenimizin hangi organının hastalanmasına sebep olduğumuzu ve olumlu düşünce ile tekrar sağlığınıza kavuşmamızın ne kadar kolay olduğu anlatılıyor...
Dünya Sağlık Örgütü düşünce gücünün hastalıklarda olumlu etkilerini kabul ediyor...
Yazar madde madde ana başlıklar ile hastalıkları ve karşısına olumlu sözcükleri eklemiş...
Bir fikirden yola çıkıp, körü körüne o fikri savunarak yazılan kişisel gelişim kitaplarını sevemiyorum! Böyle kitapların tek yaptığı, verdiği mesaj şu anlama çıkıyor; "Benim dediğime inan çünkü ben böyle yaptığım için mükemmelim ve sen de bunu yaparsan benim gibi olacaksın, yani mükemmel!"

Neden okuduğum hiçbir kişisel gelişim kitabı insanların farklılıklarını, herbirinin şahsına münhasır oluşunu göz önünde bulundurmuyor gerçekten anlamıyorum...

Kitaplar adeta tek beyinden çıkıp farklı kalemlere dağıtılmış gibi.. Sadece farklı cümlelerle ve farklı olayların eşiğinde yazılmış o kadar!

• "Aynanın karşısına geç ve başaracağına inandığını söyle!"
• "Aynaya bak ve ismini haykırarak kendini affettiğini söyle!"
• "Her şeyin başlangıcı ve bitişi sensin!"
• "Kendini sev!"
• "Hayır seni o aldatmadı, sen buna müsade ettin!"

Ahhh!!! Gerçekten bütün bunlar sadece bana mı komik geliyor? Geçmişinden uzaklaşlar, hataları affetler, ailemizi biz seçtikler... Bir kitap diyor ki geçmiş seni sen yapıyor diğeri diyor ki topukla.. Biri insanların hatalarını affet diyor, diğeri sana yapılanları unutma... Her şey gibi burada da fikir ayrılığı olması gayet doğal ama neden bu yazarlar kutsalmışcasına kitaplarının doğruluğu, yöntemlerinin mükemmelliği konusunda bu kadar ısrarcılar mesela?

Tamam kitaplar hayatımı belirlesin, benliğimi oluştursun demiyorum da... Diyorum ki boş olmasın, vaktimi veriyorum ve neden bütün kişisel gelişim kitaplarından en sonunda aldığım şey sadece ayna karşısında mücadele ettirme durumu anlayamıyorum!

Yani demem o ki kitap bilindik kişisel gelişimlerden. Yukarıdaki düşünceler şahsıma aittir yani eger beğenen varsa bunlar tamamıyla benim düşüncelerim. Ve herkese, her düşünceye saygı duyarım. Benim buraya yazdıklarım okumak isteyip önce araştıranlara ufak bir fikir olur belki diye... Karar sizin.
208 syf.
·9 günde·Beğendi·10/10 puan
Bu kitap sizi baştan yaratabilir ! Kişisel gelişim için kesinlikle okunması gereken bir kitap. Tam bir başucu kitabı. Kitapta ki her cümle hayatınıza olumlu bir geri dönüş yapıyor. Kitaptan rastgele bir sayfaaçsanız bile mutlaka olumlu bir etkisi olacağına eminim. Çok yararlı olumlamalar ve alıştırmalar var.Kitabın sonunda hastalıklara neden olan düşüncelerimizden ve bu düşüncelerinasıl yenebileceğimiz konusunda ayrıntılı bilgiler var. Kanseri yenmiş ve hayatındaki onca zorluğa ragmen yılmamış bir kadın olarak beni çok etkiledi. Bir alıntı yaparak kitabı herkese öneriyorum.
"Küçücük bir olaydan büyük trajedilerde yaratabiliriz, büyük trajedilerde sevinç duyacak bir şey de bulabiliriz. Seçim bizim."
232 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Sanki bir basketbol takımı mola almış da, takımın koçu oyuncuları gazlıyor gibi hissettim. İçim sıkıldı, daraldım, isyan etmek istedim.

En tehlikeli yanlış, doğruya en yakın yanlıştır demişler. Kişisel gelişim kitapları, psikolojiye yakın gibi görünen ama insan psikolojisi ile hiçbir ilgisi bulunmayan kitaplardır. Su kitabı okumaya harcadığım zamanı, Şeyma Subaşı okumaya ya da Tuğçe Kazaz izlemeye harcasaydım, eminim daha iyi bir adım atmış olurdum.

Bu kitaptan psikolojik beklenti içerisinde olmak, Adnan Oktar'dan din öğrenmek gibi, Kadir Misiroglundan tarih ogrenmek gibi bir şey.


Isin şakası bir yana, kitabın hakkını yemeyelim, bahsettiğim kadar kötü mü?

Tabiki değil, bahsedemediğim kadar kötü.
208 syf.
·19 günde
Beni en çok etkileyen , kitabın sonunda olan “Louise Hay” ın kendi hikayesiydi..

“İhtiyacım olan şey, daima Kozmik Bilinç tarafından karşılanır.”
Hayatımızda neyi düşünür ve neyi yaşarsak onu kendimize çekeriz. Düşüncelerimi olumlularda değiştiriyorum ve daima toprağıma ektiğim tohumları olumlu ifadelerle sulayacağım. Teşekkürler Louise Hay.
Bunu tekrar tekrar kendime hatırlayacağım.
208 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10 puan
İnsanı sıkmadan değiştirmeye yönlendiren muhteşem bir kişisel gelişim kitabı. Bütün olumsuz düşünceleri nasıl olumlu yapabiliriz uygulamalı şekilde anlatmış. Bütün hastalıkların aslında psikolojiyle alakalı olduğunu, hangi hastalığın ne sebepten kaynaklandığını kitabın son sayfalarında teker teker açıklamış. Bir kanser tedavisini bile iyileştirmeye yönelik yöntemler veriyor. En sonda kendi zorlu hayatını, bu günlere nasıl geldiğini anlatıp uyguladığı yöntemler ile okuyucunun önüne sunmuş.
208 syf.
·Puan vermedi
Kitap pozitif bakış açısı kazandırırken hayattaki olumsuzluklarla düşüncelerimiz sayesinde baş edebilmeyi ve inanmanın,olumsuzluklardan arınmanın gücüyle kanseri bile yenebileceğimizden bahsetmiş.Insanin kendini değerli kılacak bir çok şeye sahip olduğunu fakat bunu keşfetmesi gerektiğini olumlamalarla anlatmış sevgi ve iyilikten doğan bir kitap akıcı ve iyileştirici tavsiye edilir.
208 syf.
·9 günde·Beğendi·8/10 puan
Çok değerli bir kitap oldu benim için. Bu tarz kitaplara başlamak için en uygunu olduğunu düşünüyorum.
İnançlarıma aykırı bir durum okumadım. Aksine şükretmeye sevk vardı. O -Louise Hay- Kozmik güç, Üstün akıl, Yaratıcı demiş ben Allah olarak okudum. Sürekli "yaratmak" "yaratıcılık" kelimelerini anlamı dışında kullanmış olması az biraz sıkıntıydı ama ben yine "Üretmek" "üretkenlik" "Oluşturmak" diye okudum sıkıntı kalktı.

Yeni bir bilgi edinmedim bence içten içe biliyordum zaten Risale-i Nur'la bağdaştırdım sürekli mesela Louise Hay demiş ki elinde olanı sevdikçe ve teşekkür ettikçe o çoğalacaltır, Risale-i Nur'da der ki, ŞÜKÜR NİMETİ ZİYADELEŞTİRİR.
Yani evet, İslam da bunlar zaten var. Kitap bu yönüyle de hoşuma gitti. Kendine dönmeni amaçlıyor. Kendin, kendine ne yaparsan yapıyorsun diyor. Daha olumlamalarla kendine yaklaşmak ve şükrü hayata meczetmekle ilgili alıştırmaları var.
İkna edici ve bence çok yararlı bilgiler. Şöyle dönüp dönüp okumak istiyorum mesela. Okuduğum yerleri uygulamak ve arkadaşlarıma anlatmak falan istiyorum. Tabi ilk önce yaşamak lazım. Anlatmak çok fayda etmiyor. İlk önce talep.

Baş ucu kitabımdır artık, meraklısına tavsiye...
208 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Düşünce Gücüyle Tedavi, bedenimizde yarattığımız hastalıkların, hangi düşünce kalıplarının ürünü olduğu konusunda, geniş çapta yazılmış bir bilgi kaynağı olan kitaptır. Kitabı baştan sona okuyun ve sonra her çalışmayı derinlemesine uygulayarak, daha yavaş şekilde okumaya devam edin, denilir.

Bedenimizde “hastalık” denen şeyin yaratıcısı biziz. Hepimiz tüm yaşam deneyimlerimizden tamamen sorumluyuz. En zarar verici düşünceler; dargınlık, güceniklik, olumsuz eleştiri, suçluluktur. Kırılma, darılma, gücenme duygularımızın üstesinden gelebilmek, kendimizi gerçekten kabul edip, sevdiğimiz zaman hayatımız her yönde denge ve düzene girer. İçinde bulunduğumuz olay ve şartları yaratıyor, peşinden bunlardan duyduğumuz sıkıntı, üzüntü ve hayalkırıklığı için bir başkasını suçluyoruz. Bu durum bir nevi gücümüzü de başkasına kaptırmak anlamına geliyor. Deneyimimizi, gerçekliğimizi ve bunda yer alan tüm kişileri aslen yaratımlamış olan biziz.
232 syf.
·Puan vermedi
Şöyle birkaç dakika zihnimizi yoklayalım. Aklımızdan geçen düşüncelerin ne kadarı olumlu ve yapıcı? İçimizdeki eleştirmen bize neler söylüyor durmadan?
Gözümüzü yeni bir güne açtığımızda ilk aklımıza gelen şey ne oluyor? Uyumadan önce neleri düşünüyoruz peki? Şükrediyor, tefekkür ediyor muyuz gün boyunca? 1984 yılında yazılan, çok sayıda okura ulaşan ve övgü toplayan gelişim kitaplarından biri olan Düşünce Gücüyle Tedavi kitabını okuduğumda karşıma çıkan sorularından birkaçıydı bunlar. Okur yorumlarıyla yükselen beklentimi tam olarak karşılayamasa da aile çay saatlerimizde sesli olarak okuyup tartıştığımız keyifli, farkındalık kazandıran bir kitap oldu. Aslında bildiğimiz ancak duymamız gereken şeylerden bahsediyor..
İnsanlar %60-65 oranında olumsuz düşünmeye meyilli diyor Louise Hay. Karamsarlarda bu oran %90lara kadar çıkıyor.
Hastalıkların psikolojik nedenlerine değiniyor sık sık. Son bölümde de öz yaşam öyküsü yer alıyor. Ağır ve şiddet dolu bir çocukluk, ardından yetişkinlikte yüzleşmek zorunda kaldığı tedavisi imkansız bir kanser hastalığı. Doktorların söylemiyle kalan 3 aylık ömrünü, kendisini düşünsel açıdan tedaviye ayırıyor ve kanser hücrelerinin yok oluşuyla hayata yeniden bağlanıyor. Şimdiye kadar yaptığım okumalar ve araştırmalar beni hep şu sonuca götürdü; DÜŞÜNCE HER ŞEYDİR. Daha iyi anlayabilmek için psikosomatik hastalıklara, plasebo etkisine şöyle bir bakmak yeterli olacaktır. Hayatımızda düzenlememiz gereken ilk şeyin düşünce kalıplarımız olduğuna inanıyorum. Evet, olaylara daima olumsuz yaklaşan insanlardan, bizi tüketen, dibe çeken insanlardan uzak durmamız gerekiyor. Bunun yanı sıra içimizdeki eleştirmenin elinden de mikrofonu alalım lütfen. Zihnimizin köşelerinde yankılanıp duran düşünceler bizi tüketmesin; aksine besleyip büyütsün. Sevginin, şükrün, tefekkürün, affetmenin hayatiyetini fark edelim.. Yeni yıl planları yaparken ilk önceliğimiz bu olsun isterim. Yazarın da dediği gibi;
“Olumsuz düşüncelerin zihnimize hakim olduğu bir yaşam en kötü olasılıkla ölümcül hastalık, en iyi olasılıkla mutsuz ve doyumsuz bir yaşam olur.”
ve
“Evren, seçtiğimiz her düşünce ve inançta bizi tümüyle destekler.”
208 syf.
·Puan vermedi
Düşündüğünüz her şeyin, yaşayacağınız her şeyin belirleyicisi olduğunu hiç düşündünüz mü ?


Başta basit bir kitap gibi gelsede uygulamalarla birlikte faydalı olduğuna inandığım bir kitap oldu.
“tüm bunlar için,anne babalarımızı suçlamayalım.hepimiz kurbanların kurbanlarıyız.onlar kendilerinin bilmediği şeyleri bize nasıl öğretebilirlerdi ki? anneniz kendini sevmeyi bilmiyorsa babanız kendini sevmeyi bilmiyorsa onların size kendinizi sevmeyi öğretmesi de imkansız olacaktır.onlar da çocukluklarında kendilerine öğretilen şeylere dayanarak yapabileceklerinin en iyisini yapmaya çalışıyorlardı.eğer anne ve babanızı anlamak istiyorsanız,onları kendi çocukluklarıyla ilgili konuşturmaya çalışın.”

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Düşünce Gücüyle Tedavi
Baskı tarihi:
Ocak 2020
Sayfa sayısı:
232
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789754054682
Orijinal adı:
You Can Heal Your Life
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Altın Kitaplar
Düşündüğünüz her şeyin, yaşayacağınız her şeyin belirleyicisi olduğunu hiç düşündünüz mü? "Louise Hay "Düşünce Gücüyle Tedavi" adı altında kaleme aldığı kitabında bu düşünceden yola çıkarak yepyeni bir dünyanın kapılarını açıyor. Bu öyle bir dünya ki sevginin ve öz güvenin temelleri üzerine kurulu. Ve sevgiyle özgüvenin başaramıyacağı hiçbir şey yok. Kitabı okumaya başladığınız anda, gerçekten bir şeylerin değişmesi gerektiğini farkediyor ve olumlu bir değişim içine girdiğinizi hissediyorsunuz...

Kitap, küçük bir sivilceden, kansere kadar birçok hastalığın nedenlerinin psikolojik olumsuzluklardan kaynaklandığını satır satır anlatıyor. Hangi hastalık için, hangi olumlu öneriyi düşüncelerinizin besini olarak kullanacağınızı da söylüyor.
(Arka Kapak)

Kitabı okuyanlar 1.635 okur

  • Esra CİVELEK
  • Burçak Eroğlu
  • Çağla Kaplan
  • Hayrullah ÜNLÜSOY
  • Önder Elmas
  • Ümmügülsüm
  • onur ekmekçi
  • Pervin
  • Cerennn
  • Nehir

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%5.3
13-17 Yaş
%3.9
18-24 Yaş
%14.5
25-34 Yaş
%22.4
35-44 Yaş
%34.2
45-54 Yaş
%18.4
55-64 Yaş
%1.3
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%80
Erkek
%20

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%38.6 (179)
9
%17.7 (82)
8
%17.2 (80)
7
%12.7 (59)
6
%6.7 (31)
5
%3.9 (18)
4
%1.5 (7)
3
%0.6 (3)
2
%0.4 (2)
1
%0.6 (3)