Düşündüğün Gibi Değil

·
Okunma
·
Beğeni
·
5,9bin
Gösterim
Adı:
Düşündüğün Gibi Değil
Baskı tarihi:
2016
Sayfa sayısı:
232
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055032326
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Avrupa Yakası Yayınları
Baskılar:
Düşündüğün Gibi Değil
Düşündüğün Gibi Değil
Düşündüğün Gibi Değil
- Kendimi sevdiremeye çalışmak yerine, sevilmeye bırakmalıyım.
- Kendimden emin isem, başkaları beni, kendimle ilgili tereddüt e düşüremez.
- Kendime ne kadar çok yetiyorsam, başkasından o kadar az şey beklerim.
- Yarattığım kaygıları gidermek için, mutluluğumdan çalarım.
- Neler yaşarsam yaşayayım bunlar benim insan olmam ve insan olduğum için değerli olmam gerçeğini değiştirmez.
- Olaylar beni üzmüyor, onu yorumlama şekli beni üzüyor.
- Hakkımda ki olumsuz yargılar, benden bir parça taşımadığı sürece anlam bulmaz ve beni üzemez.
- Kendimden memnun olmadığım sürece kimseyi memnun edemem. Kendimden memnun olduğumda ise, zaten kimseyi memnun etmek zorunda hissetmem.
-Kendi gerçeğimden kaçarsam, bir yalan içinde yaşarım.
- Eğer kendimi üzebiliyorsam, mutlu da edebilirim.
- Kişiliğime yapılan eleştirileri yok sayarım.
- Takdir ve onay için çabalama. Sen doğru bir şey yapıyorsan insanların takdiri kendiliğinden gelir zaten.
-Zihnine neyi öğretirse ona inanır.
-Başkasının sana olan tavrı, senin değerinin ölçütü değildir.
-Değerin koyduğun sınırla belirlenir.
232 syf.
·11 günde·Beğendi·10/10 puan
Kitabımızda her insanın kendisini bulacağı konular var. Hayatındaki tüm gereksiz şeyleri atman için yazar çok güzel yöntemler sunmuş gerçekten. Okurken birçok konuda gerçekten bu kişi bana böyle davranıyor dediğim çok oldu. Aslında birçok insanın bizi kullandığını biliriz ama bunu kendimize bile söylemeyi cekinecek durumlarda oluruz. Çünkü o kişiyi çok seversin. Bu kişi ister sevdiğin olsun ister arkadaşın. Kullanılıyorsan artık kendini toparlaman gerektiğini anlatan güzel uygulamalar var. Bu sadece bir konuydu. Buna benzer daha bir çok konudan bilgi almak isterseniz tavsiyemdir.
231 syf.
·1/10 puan
Kitap dil bilgisi kuralları ve Türkçenin kullanımı açısından oldukça sıradan ve özensiz yazılmış . Cümlelerde anlam kayması dolu ve istemediğiniz kadar çok sözcük yanlış yazılmış. Yazmış olmak için yazılmış gibi adeta. Yazarın verdiği adreslerden duruma ilişkin Mesajlar yazıldığında da kayıtsız kalıyor maalesef .
232 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Enerji yiyici vampirlerden kurtul
Amaçsız kalma
Dik yürü
Üret, sev, sosyal ol,
Tartışmaktan kaçma
Geçmişe takılıp kalma,anı yaşa
*Daha birçok örnek ve telkin ile kendini farkedebileceğin, hatta yanındakileri farkettiren davranışlarını anlatan örnekleyen gösteren bir kitap.. kendini bir adım daha güçlü hissedebilirsin. Anı yaşa mutlu ol.
232 syf.
·Puan vermedi
Sosyal medyada o kadar yankı buldu ki, ben de okuyayım dedim, merakımdan.İyi ki de okumuşum, insanın kendi içinde içselleştirdiği durumu anlatmış.Kendi kafamda kurcaladığım bu neden böyle oldu, aynı sorunu neden yaşıyorum vb soruların cevabını sanki psikologa gitmiş gibi iyi hissediyorsun kendini.Bütün kişisel gelişim kitapları aynı şeyleri yazar ama, bu kitapta beni çeken başka bir şey var.Sanki yazar yazdıklarını birebir kendi yaşamış izlemini verdi.Ruhuma şu sıralar iyi geldi.Baş köşem, baş ucum...
232 syf.
·9 günde·Beğendi·7/10 puan
Güzel bir kitap. Genelde diğer kişisel gelişime benziyor. Katıldığım ve katılmadığım yerler var. Ama bazı bazı öyle bir güzel şeyler söylüyor ki çok hoşuma gitti. Düşünmek, mutlu olmak, değerli olmak, hayır diyebilmek... gibi güzel konular var.
Almam gerekeni aldığıma itikat ediyorum. (=
232 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10 puan
Serhat Yabancı'nın okuduğum ilk kitabi olan Düşündüğün Gibi Değil'i severek okudum.Yazarla tanışmam internet üzerinde bu tarz kitaplar üzerine araştırma yaparken gerçeklesti.Kişisel gelişim, psikoloji ve insan davranışları üzerine kitaplar okumayı sevdiğim için kitap ilgimi çekti.Kitabın dili oldukça yalın ve açık,okuma aķıcı ve kolay.Aslında hep bildiğimiz şeyler belki fakat neyi nasıl uygulamamız ya da nasıl düşünmemiz gerektiğini kolayca aktarıyor.Her zaman inandığım bir şey var ki herkes kendi işine bakmak yerine içine baksa, kendini iyileştirmek ve olumlu yönde geliştirmek için çaba harcasa dünya daha yaşanır bir yer olur.Yazarın diğer kitaplarını da keyifle okuyacağımı tahmin ediyorum.Bu tarz kitapları seviyorsanız, okumanızı tavsiye ederim.Kitap dolu günlerimiz ve okumalarımız daim olsun.
234 syf.
·7 günde·8/10 puan
Bir canlı yayınına denk gelmiştim Serhat hocanın öylelikle alıp okumak istedim. Güzel de bir kitaptı diğer kişisel gelişim kitaplarına benziyor. Dili akıcı ve de verdiği örnekler çok gündelik her hayatta olur bu dediğimiz türden. Hayatta neden böyle yaşıyorum, neleri değiştirmeliyim sorusuna cok guzel cevaplar vermiş Serhat hoca:Kendini değiştirmelisin. Bunu nasil yapacağımızı detaylıca da anlatmış, içine odevler de koymuş. Dİğer kitaplarını da okumak üzere gorusuruz :)
232 syf.
·9 günde·9/10 puan
Kendi gerceklerinizle yüzleşirseniz cok fayda sağlayabileceğiniz bir kitap olmuş. Öz saygımı arttıran, iliskilerimdeki sorunları çözmem icin yol gösteren rehber bir kitap oldu benim için. Yazarı Serhat Yabancıya teşekkürler Serhat Yabancı
232 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
Kesinlikle tavsiye ediyorum okuma listenize eklemeniz gereken bir kişisel gelişim kitabı. Farkında olmadığımız ama hayatımızda yer kaplayan çoğu şeye farkındalık getiren bir kitap.
232 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Olaylar seni üzemez, onu yorumlama şeklin seni üzer..
Kitabın ismi ilgi çekici acaba düşündüğüm gibi olmayan ne diye düşünemeden edememiştim kitabı bitirince anladım ki yazar bireyin düşüncelerini bakış açısını duygularını iyileştirmek ve özel hissettirmek için bir çeşit psikolojik tedavi uyguluyor ara sayfalarda sorularla bunu destekliyor kişisel gelişim sevenler okuyabilir kitap akıcı ve bilindik gelebilir..
232 syf.
·Puan vermedi
Serhat yabancı ‘ dan okuduğum ikinci kitap . Kitabı okuduğunuzda ruhunuza işliyor . Kendnizi aydınlatıyorsunuz . Belkide hayatınızda yön verebileceğiniz kitaplardan biri
232 syf.
·358 günde·Beğendi·Puan vermedi
Harika bir kitap. İnsanın kendi iç sorunlarını önce ortaya çıkarıyor sonra da okusa psikolojik sorunların ustesinden gelmesine yardımcı oluyor. Yazarın diğer kitapları da okumuştum.
Başkalarının bizim yaptıklarımızla ilgili yorumlar ve algıları, bizim puanımız değildir. Çünkü bizi sevmeyen ve tanımayan insanlar, kendi işlerine geldiği gibi, düşüncesine, inancına, menfaatine veya kendi kişiliğine göre bizi yorumlayıp puanlarlar. Böyle olunca da birileri överken birileri yerebilir. O halde başka insanların görüşleri bizim değerimizin ve kişiliğimizin tek ölçütü olamaz.
Serhat Yabancı
Sayfa 31 - Avrupa Yakası Yayıncılık
Her yaşantı acı bırakmaz. Sadece tecrübesi olarak hatırlanabilir. “Acı çektim” gözüyle değil “bana ne kazandırdı” gözüyle bakarsak daha gerçekçi olur.
Serhat Yabancı
Sayfa 80 - Avrupa Yakası Yayıncılık
OLUMSUZ İÇ SES NE SÖYLER?
1. Büyütüldüğün kurallara sıkı sıkıya bağlı kalırsan daha çok sevilirsin. Başına daha az iş gelir.

2. Kaç kere denedin olmadı. Boşver uğraşma.

3. Senin şartların bu hedefin için uygun değil.

4. Deneyip rezil olacağına otur oturduğun yerde.

5. Ya yapamazsan? Bak daha önce neler dediler hakkında.

6. Eğer eleştiriliyorsan, yanlış bir şey yapmışsındır.

7. Sadece kendi istek ve arzularını düşünürsen toplumda dışlanırsın. Bencilsin.

DOĞRUSU NE OLMALIDIR?
1. Kurallar devamlı değişiyor. Kurallara bağlı kalman daha az sorun yaşayacağın anlamına gelmez. Sevilmek için uyum sağlarsan, devamlı uyumlu olmaya zorlanırsın ve her şeye EVET dersin.

2. Kaç defa denediğinin önemi neden yok? Çünkü her denemede yapmaman gerekenleri de öğrendin. Ayrıca birinden fikir alarak farklı bir çözüm geliştirebilirsin.

3. Adım atmak için şartların oluşmasını beklersen belki şartlar hiç oluşmayacak. Adım attıkça karar verirsin. Hedeflerine ulaşanların hepsi hazır şartlara sahip değildi. Başladıkça şartlar da olgunlaşıyor.

4. Deneyip rezil olacağını nereden biliyorsun? Denemediğin sürece hep üzüleceksin, denersen o an çıkan sorunları çözebilirsin. Çözemez ve başarısız olursan da en azından denedim dersin. Denemediğin için yıllarca kendini suçlamazsın.

5. İnsanların ne dediğine odaklanırsan onlar senin sahibin olur. Onların ne diyeceklerine göre düşünürsün ve kimseyi memnun edemezsin.

6. Her eleştiri senin yanlış bir şey yaptığın anlamına gelmez. Ama onların işine gelmediği anlamına gelebilir. Eleştiriliyorsan dikkate alınıyorsundur zaten.

7. Kendi istek ve arzularını önemsemezsen başkasının arzu ve isteklerini yerine getiren biri olursun. Herkes kendisine hizmet etsin. Kendi isteklerini yaşamak, insan olmanın gereğidir.
Serhat Yabancı
Avrupa Yakası Yayıncılık
İstediği olmadığında karakter değiştirenden,
Atamadığın sürece aramayandan,
İşi düşmedikçe tanımayandan,
İşi bittiğinde yanında durmayandan,
Devamlı kendini anlatandan,
Kişiliğiyle değil, etiketiyle konuşandan,
Anasını babasını tanımayandan,
Kendisini vazgeçilmez sanandan,
Değer görmek için yalakalık yapandan,
Menfaati için susandan,
Kul hakkı yiyip adalet diye bağıranlardan,
Seni seviyorum deyip kaşı gözü oynayanlardan,
Ruha değil bedene değer verenlerden,
Şahsiyete değil, cinsiyete değer verenlerden,
Güçlülerin gölgesine girip, zayıflığını örtenlerden,
İlgi toplamak için kendini küçük düşürenlerden,
Yüzüne gülüp arkandan konuşandan,
Zor zamanında yanında olmayandan,
Arada nazını, stresini, tribini çekmeyenden,
Devamlı kendisini mağdur ve aciz gösterip istediklerini yaptırandan,
Yalnız kalma pahasına da olsa...
Tek Tek Kurtulun...
Bugünkü aklım olsaydı, dün yaptıklarımı yapmazdım. Ama dün yaptıklarımı yapmasaydım, bugünkü aklım olmazdı.
Serhat Yabancı
Sayfa 135 - Avrupa Yakası Yayıncılık

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Düşündüğün Gibi Değil
Baskı tarihi:
2016
Sayfa sayısı:
232
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055032326
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Avrupa Yakası Yayınları
Baskılar:
Düşündüğün Gibi Değil
Düşündüğün Gibi Değil
Düşündüğün Gibi Değil
- Kendimi sevdiremeye çalışmak yerine, sevilmeye bırakmalıyım.
- Kendimden emin isem, başkaları beni, kendimle ilgili tereddüt e düşüremez.
- Kendime ne kadar çok yetiyorsam, başkasından o kadar az şey beklerim.
- Yarattığım kaygıları gidermek için, mutluluğumdan çalarım.
- Neler yaşarsam yaşayayım bunlar benim insan olmam ve insan olduğum için değerli olmam gerçeğini değiştirmez.
- Olaylar beni üzmüyor, onu yorumlama şekli beni üzüyor.
- Hakkımda ki olumsuz yargılar, benden bir parça taşımadığı sürece anlam bulmaz ve beni üzemez.
- Kendimden memnun olmadığım sürece kimseyi memnun edemem. Kendimden memnun olduğumda ise, zaten kimseyi memnun etmek zorunda hissetmem.
-Kendi gerçeğimden kaçarsam, bir yalan içinde yaşarım.
- Eğer kendimi üzebiliyorsam, mutlu da edebilirim.
- Kişiliğime yapılan eleştirileri yok sayarım.
- Takdir ve onay için çabalama. Sen doğru bir şey yapıyorsan insanların takdiri kendiliğinden gelir zaten.
-Zihnine neyi öğretirse ona inanır.
-Başkasının sana olan tavrı, senin değerinin ölçütü değildir.
-Değerin koyduğun sınırla belirlenir.

Kitabı okuyanlar 386 okur

  • Gözde
  • Gamze
  • Fulya Tümer
  • Okuryazar
  • Elif Burçak
  • Hatice KESKİN ÇEVİK
  • Fatma Gülcan
  • Fatma Demir
  • Gizem Yılmaz
  • Elifnaz

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%11.3 (11)
9
%7.2 (7)
8
%10.3 (10)
7
%5.2 (5)
6
%2.1 (2)
5
%0
4
%1 (1)
3
%3.1 (3)
2
%0
1
%1 (1)