Düşünüyorum, Öyleyse Oynarım

8,1/10  (7 Oy) · 
7 okunma  · 
3 beğeni  · 
135 gösterim
Milanlıların “Metronom”; Juventusluların “Mozart” ve “Profesör”; millî takım arkadaşlarının “Mimar”; ülkemizdeki futbol severlerin “Başbakan” ve tüm dünyanın “Maestro” dediği Pirlo, bu kitaba şanına yakışır bir isim bulmuş: “Düşünüyorum Öyleyse Oynarım”.Fatih Terim’den Lucescu’ya, bahis ve doping skandallarından Calciopoli’ye, tribün teröründen ırkçılığa, ünlü futbolcuların totemlerinden kamplarda yaptığı muzipliklere (her ne kadar anneler çocuklarına, “Pirlo’yu örnek alın, o aklı başında biri,” dese de kitabı okuduktan sonra bunu bir de Gattuso’ya sormak isteyeceksiniz), sonrasında futbolu bırakmayı dahi düşündüğü, İstanbul’da Liverpool’a karşı oynadıkları Şampiyonlar Ligi finalinden forma üzerinde pazarlık yapmayı vatana ihanetle bir tuttuğu millî takım kariyerine kadar hem profesyonel hem de özel hayatı hakkında bazen neşeli bazen kederli ama her zaman içten hikâyeler anlatıyor Pirlo. Ve bu hikâyelerde Berlusconi, Balotelli, Conte, Guardiola, Gattuso, Nesta, Del Piero ve en az onlar kadar bilinen birçok başka isim de boy gösteriyor.“Babam da 21’inde doğmuştu. Aynı zamanda Serie A’da ilk maçıma çıktığım ve evlendiğim gün de ayın 21’i. Bu sayı bana şans getiriyor, o yüzden bu kitap yirminci bölümde bitmeli. Bence farklı hikâyeler ve deneyimlerle doldurulmayı bekleyen boş sayfalardan oluşan bir kitap daha var.”“Futbol burada bir savaştan ziyade sanat ve felsefedir.”

-London Times-“En iyinin ne demek olduğunu ve onu elde etmenin ne gerektirdiğini öğrenmek istiyorsanız bu kitabı okumaya başlayın.”

-InternationalSoccerNetwork.com-(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2017
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9786052993101
 • Çeviri:
  Yiğit Tezcan
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Furkan Düzenli 
14 Kas 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · 9/10 puan

Kitap sadece bir futbolcunun başarı hikayesi değil. Mesleğinin ustası bir insanın iş hayatının başarı öyküsü aslında. Bir ilham kaynağı Andrea Pirlo. Kitabın mottosu aslında birçok cümleyi kurmadan anlamamıza neden oluyor. Düşünüyorum, öyleyse oynarım. Sahada işini düşünerek yapan ve bunu çok hızlı yapan bir dahinin sosyal hayatta bizlere vereceği önemli dersleri var...

Umutcan Dinç 
 04 Oca 05:56 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Zinedine Zidane, Andres Iniesta ve Andrea Pirlo. Yaşım itibariyle izlediğim için kendimi şanslı addettiğim üç muhteşem orta saha. (Scholes'u da unutmayalım)

O kadar güzel bir biyografi kitabı olmuş ki bu, okumasaymışım çok şey kaybedermişim bir futbol ve pirlo sevdalısı olarak. Milan'dan gönderildikten sonra Juventus'taki ikinci baharını, 30 yaşından sonra frikiklerini nasıl geliştirdiğini, en iyi arkadaşı Nesta'yı gerçekten muhteşem bir dille anlatmış. Gattuso'ya yaptıklarını anlattığı bölümde kahkaha atıyorsunuz ve o deli bozuk Gattuso'ya gerçekten acıyorsunuz. Büyük futbolcu, örnek insan. l'architetto.

Burak Yılmaz 
13 Oca 19:24 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

2017'ye bir spor kitabıyla veda ediyorum. İtalyan futbolunun ünlü yıldızı Andrea Pirlo'nun otobiyografisi cesur ve samimi açıklamalarla dolu. Bu kitabın içinde Gattuso'yla yaşadıkları birbirinden komik hatıraların yanında Fatih Terim, Lucescu ve İstanbul da var. İyi okumalar.