Duyguların Dili Duygularınız Size Ne Söylemeye Çalışıyor?

6,7/10  (3 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
382 gösterim
Duygularınız Size Ne Söylemeye Çalışıyor?

"Bu kitap, başka insanlarla ve kendimle iletişim kurma biçimimi sonsuza kadar değiştirdi."
GAVIN DE BECKER, "The Gift of Fear"ın (Korkunun Armağanı) yazarı.

"Karla McLaren'ın kitabı duyguların bize gönderdikleri mesajları ve işaretleri anlamamız için çarpıcı bir rehber. Ayrıca kitap duyguların bu mesajlarına karşılık yapabileceklerimize dair zeka ve duygularla desteklenmiş net bilgiler de veriyor. Karla hepimizin mutluluğuna büyük katkılar sağlıyor; 'Duyguların Dili' benim bütün derslerimde okunması gereken bir kitap olacak."
NANCY FEEHAN, MFT San Francisco Üniversitesi Öğretim Üyesi

Duygular, (özellikle de karanlık olan ve onurlandırılmayanlar) muazzam enerji miktarlarını meşgul ederler. Onları bastırdığımızda ya da körü körüne dışa vurduğumuzda neler olduğunu hepimiz görmüşüzdür. Empati danışmanı Karla McLaren "Duyguların Dili" ile bize duygularımızla nasıl buluşacağımızı ve güvenli bir biçimde çözülüp denge sağlamaya geçmek üzere onların hayat kurtaran bilgeliklerine nasıl erişeceğimizi gösteriyor. Bu sayfalar arasında öfkeden, korkuya, kıskançlığa, utanç, yas, haz ve daha fazlasına doğru açılan tüm duygulara dair bir duygu yelpazesini kapsayan deneysel egzersizler aracılığıyla kendimizin ve başkalarının duyguları üzerinde akıcı ve bilgili bir çalışma biçimini keşfediyoruz. İşte size duygularınızla yepyeni ve güçlü ilişkiler geliştirmeniz için devrim yaratan dersler verecek ve buluş niteliğinde beceriler kazandıracak çok ihtiyaç duyulan bir kaynak.
neyysene 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

herkesin ilgisini çeken bir ismi olmasına rağmen konu olarak herkesin ilgisini çekmeyebilir. çok güzeldi diyemiyorum ama yarıda da bırakamadım çünkü sevmedim mi yarıda bırakma huyum var. kendini okuttu ha hiç bir şey katmadı dersem de yalan olur farkında olmadan bir şeyleri aldığımı hissediyorum bazen.

Kitaptan 1 Alıntı

Derren Cetin 
24 Nis 2017 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Nefret ile ilgili çalışmalar
Nefret,nefret ettiğiniz öz neye dair bir şeyleri doğru söyler ama size dair anlattığı şeyler bundan çok daha fazlasını içerir.Nefretinizi dışa vurursanız,nefret hedefinize puan kaybettirmiş(ve insanlığınıza) olursunuz ama nefretinizi böyle dışarı paldır küldür yuvarlanmaya sebep olan kaynağa dair hiçbirşey öğrenemezsiniz.Yapmanız gereken parmak sallamak değil,sizin ruhunuza ait kayıp ve küçümsenen yanları siz fark etmeden önce size gösterme cesaretini ve dürüstlüğünü sergileyen(bunu bilinçsiz yapıyor olsa bile)o cesur ruhu onurlandırmaktır.Sizin işiniz,kendi gölge materyalinizi keşfedip,az edip onunla bütünleşirken nefret hedeflerimizi kutlamak ve korumak.

Duyguların Dili, Karla McLaren (Sayfa 332 - Butik Yayıncılık)Duyguların Dili, Karla McLaren (Sayfa 332 - Butik Yayıncılık)