Earth's End (Air Awakens, #3)

·
Okunma
·
Beğeni
·
4.235
Gösterim
Adı:
Earth's End
Alt başlık:
Air Awakens, #3
Baskı tarihi:
11 Şubat 2016
Sayfa sayısı:
350
Format:
Ciltli
ISBN:
9781619844223
Kitabın türü:
Dil:
İngilizce
Ülke:
United States of America
Yayınevi:
Silver Wing Press
Baskılar:
Toprağın Sonu
Earth
Earth
A woman awoken in air, a soldier forged by fire, a weapon risen from blood.

Vhalla Yarl has made it to the warfront in the North. Forged by blood and fire, she has steeled her heart for the final battle of the Solaris Empire’s conquest. The choices before Vhalla are no longer servitude or freedom, they are servitude or death. The stakes have never been higher as the Emperor maintains his iron grip on her fate, holding everything Vhalla still has left to lose in the balance.
344 syf.
·1 günde·7/10 puan
Yine kadın karakterin gereksiz kahramanlıklar yaparak biten 2.kitabın ardından olan olaylardan bahsediyor. Vhalla’nın bu gereksiz kahramanlıkları asla bitmiyor ve kitap boyunca sürüyor. Daha aptal ve şımarık bir hâl almaya başladı. Bir prensi istediği gibi kullanması çok saçma. Ayrıca eski Aldrik’in sadece kırıntıları kalmış. O savaş dehası, büyük büyücü Aldrik gitti ve yerine aptal bir aşık geldi en azından onların düşündüğü bu. Fakat ben aralarındaki şeyin aşk olduğunu asla düşünmüyorum. Aşk masum bir duygudur. Fakat onlar sürekli sana aşığım diyerek sanki kendilerini buna inandırmaya çalışıyorlar. Bunu dedikleri zamanlar bile sürekli birbirlerine zarar veriyorlar o yüzden bu aşktan çok kazanılmaya çalışılan bir ödül, kalbindeki yarayı kapatmak için ihtiyaç duyduğun bir yara bandı ya da bir tür saplantı. Ama asla aşk değil.
Yıllarca savaş eğitimleri alan bütün ömrünü buna adayan adamların daha 1 yıl bile eğitim almayan bir kızın elinde ölmeleri de baya komik bir olay. Vhalla’nın daha fazla abartıldığı diğer karakterlerin önemsizleştirildiği bir kitaptı.
344 syf.
·10/10 puan
Serimiz muhteşem bir üçüncü kitap ile devam ediyor.Bu kitap serimizin en kısa kitabı olduğu halde çok olaylı bir kitaptı.

Kitabımızın başında ikinci kitabın sonunda olan olay yüzünden Vhalla Soricium'daki kampa gidiyor.Kampa vardığında yeni bir yan karakterle daha tanışıyoruz.Bu yan karakterimizin adı tabi ki de Jax.Açıkçası ben Jax'i çok sevdim.Tavırlarıyla gerçekten kitaba yakışan bir karakterdi.

Bu kitapta birinci kitaptan beri bildiğimiz o savaş gerçekleşiyor.Tabi ki herkesin tahmin edeceği bir taraf kazandı.Yine de kimin kazandığını söylemeyeceğim.

Bu kitapta yine İmparator Solaris'in kötülüklerini bolca okuduk.Özellikle kitabın sonunda İmparator beni delirtti.

Neyse kitabımızın sonu yine aksiyonlu bitti.Doğrusunu söylemek gerekirse kitabın sonunda Vhalla'ya da Aldrik'e de çok kızdım.Bazı yerlerde Aldrik'e karşı Daniel'ı savunmuş olabilirim.Ama yine de Aldrik ve Vhalla hâlâ favori çiftim.

Bu seri gerçekten okunmayı hak ediyor bence.Dili çok ağır olan kitaplardan sıkıldıysanız araya çerezlik olarak sıkıştırabileceğiniz bir seri.Bir şans verin derim.
337 syf.
·9/10 puan
Önceki kitaba yaptığım yorumda, ders çalışmam lazım, eğer devam kitabında yorumumu görürseniz başım beladadır tarzı bir şey yazmıştım... Bu bir yenilgi beyanıdır. Dayanamadım. Okudum devamını ve yorumu da giriyorum.

Hayatımda gördüğüm en sürükleyici seri desem abartmış olmam... 3 günde 3 kitap. Saatler içinde bitti...

O kadar şaşkınım ki. Aylardır hep önüme çıkıp duruyordu, konusu klişe göründüğü için burun kıvırıyordum sonunda kitap kapaklarının cazibesine kapıldım ve öyle bir iki sayfa bakayım dursun kenarda derken üç kitabı bitirdim.

İlk iki kitaba göre daha olaylı, daha duygusal ve yıkıcıydı (tamam 2 de duygusal ve yıkıcıydı kabull) Ah o final yok mu, yazar hep en iyi vuruşunu, vaadini finale saklıyor. Bayılıyorum. Bundan sonrası için ara vereceğim desem de kendimi yine devam kitabının başında buluyorum.

Bu kitapta birçok şey netleşti. Mesela hiçbir zaman İmparator’un Vhalla ve Aldrik aşkına neden onay vermediğini bu kitapta acı bir şekilde öğrendik. İmparator’un boş yere bu düşmanlığı beslemediğini görmek güzel. Ödüm kopuyordu altı boş bir şey çıkacak diye. Yoksa bir imparator Vhalla gibi bir gücü neden hanedanında istemesin ki? Başkası olsa havada kapar. Fakat nedeni görünce (yine kendine has pis, çıkarcı bir nedeni var) en azından bir miktar taşlar yerine oturdu.

Aldrik, Vhalla, Daniel, Baldair hepsine bayıldım. Okumak çok keyif vericiydi. İmparator, anlam verdiğim nedenlerine rağmen tam bir Dolores Umbridge di (kötü karakterler arasında sevilenler olur hep, ama onların bile sevilemeyenlerine taktığım isim bu. İmparatorun nasıl iğrenç biri olduğunu ancak bu isimle özetleyebilirim... Hatta Dolores’den bile rezil, iğrenç, nefret edilesi bir manyak desem yalan olmaz. Ölse de kurtulsak, bu usta ozanımız Serdar Ortaç’ın da dediği gibi kafayı yormaz, sonuna bakmaz, adam olmaz bir herif)

Yorumun yarısı imparatora ettiğim hakaretler, nefret kusma ile kesilince devam edecek sözcük bulamadım. Sinir beynime sıçradı kitabı bitirir bitirmez taze taze yoruma koşunca. Yazıklar olsun diyeceğim tek şey bu. Ya da bu değil Baba alsın götürsün seni bre lanet adam. Ne biçim bir manyaksın sen. Defol git kör şeytan. Gudubet insan. Her neyse sakinim....

Sakinim.

Aksiyon, macera ilk iki kitaba göre boldu. İlk kitapta da dediğim gibi zaten fantastik serilerin olayı genelde budur. Bu seri tarzındaki Throne of Glass da aynı şekilde 3. Kitap ile başladı asıl olaylara.

Şimdi Suyun Gazabını okumamak için çırpınarak, meraktan mahvolarak gidiyorum. Umarım devam kitabının yorumunda sınavdan önce değil sonra görüşürüz. Ne yazık ki dördüncü kitap ile ilgili çok kötü bir spoiler yedim. Hiç neşem yok. Asıl sonraki kitabın yorumunda göreceğiz hanyayı konyayı bakalım... Eğer o olayı telafi edecek bir şeyler yoksa kitapta bu sefer kelimeleri bilenmiş, öfke dolu bir yorum görmeniz olası...
344 syf.
·10/10 puan
Serinin ilk iki kitabına göre çok daha akıcı heyecanlı ve iyi yazılmıştı. Yazarın kendini ne kadar geliştirildiğini okuyunca anlıyorsunuz. Ama yazarın okuyucuya acı çektirmeyi sevmek gibi bir huyu var. Tam her şey güzel giderken kitabın sonunda bombayı bırakıp kaçıyor. Tek solukta okuyup sona geldiğimde çığlıklar atarak bitirdim. Hemen dördüncü kitaba geçiyorum
344 syf.
Herkese Selam,

Toprağın Sonu kitabı Hava Uyanıyor serisinin üçüncü kitabı.
Evet, üç. Seriyi yarılamış oluyoruz böylece.

Benim açımdan bu kitabı okumak zordu. Fakat şunu demem lazım gördüğüm yorumlar çok akıcı olduğunu söylüyordu bunda serinin -sanırım- en ince kitabı olması da etkili olabilir.

Benim için zordu bitsin istedim,

Vhalla ve Aldrik karakterlerini seviyorum ama bu kitaptaki sahneleri beni çok sıktı. Hoşuma gitmedi.

Kitapta en sevdiğim karakterlerden biri Daniel. Ona üzülüyorum biraz.

Eh zaten ilk iki kitabı okuduysanız bunu da okumalısınız.

SPOİLER
SPOİLER
SPOİLER

DİKKAT

Aldrik’in sonda verdiği karar saçmalıktı. Ben duyguların mantığın önüne geçmesini ne kadar desteklemesem de bana yaptığı şey mantıksız geldi her ne kadar duygularını bir kenara atıp karar vermiş gibi gelse de.

Yani o kadar savaştınız. O kadar kayıplar verildi. O kadar acılar çekildi. Bunun için mi? Tamam Vhalla Divan Leydisi oldu ve ömrünün sonuna kadar yetecek parası oldu. Ama Vhalla özgür olmak sevdiği kişiyle birlikte olmak uğruna yaptı bütün bunları. Onun için savaştı. Aldrik olmadan parası olması veya rütbesi olmasının ne önemi var? Hele Aldrik başkası ile evlenecekken. Üstelik Jadar Şövalyeleri peşinde ve güvende olduğunu söylenemez.

Vhalla’nın güçlü olmak için Aldrik’e ihtiyacı var demek istemiyorum yanlış anlaşılmasın. Ama birlikte daha güçlüler ve böyle olmamalıydı.

Aldrik onu tehlikeye attı ve ölebilirdi.

Her neyse. Benim fikirlerim böyle şimdilik.
344 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10 puan
Hava Uyanıyor Serisinin üçüncü kitabı Toprağın Sonu.
İkinci kitap öyle bir yerde bitmişti ki hiç beklemeden üçüncü kitaba başladım.
Vhalla yapmadığı bir şeyin cezası olarak orduya alınmış ve kesişime doğru yola çıkmıştı. Kuzeyde ki cephede yaşanan kötü olaylardan sonra uyandığın da Aldrik'ten haber alamayan Vhalla aralarında ki bağın Elecia tarafından fark edildiğini öğrenir.
Kimsenin almayacağı bi risk alarak Savaş-Aşan ile yardım getirmek için rüzgarı arkasına aldığında İmparatora yine karşı gelerek İmparatorun kendisi hakkındaki planlarını baltalamış ve tüm dikkatini tekrar kendi üzerine çekmişti.

Elise Kova her kitabın sonunu öyle bir yerde bitiriyor ki eğer seriyi okumak isterseniz ve internetten kitap alışverişi yapıyorsanız ilk kitabı ilk önce bir kitapçıda incelemenizi eğer beğenirseniz bütün seriyi almanızı öneririm. Çünkü kitabın sonuna geldiğinizde direk sonraki kitaba geçmek isteyeceğinize eminim.

İyi okumalar.... Kitapla kalın.....
344 syf.
·7 günde·Beğendi·8/10 puan
Vhalla'nın değişimine, gelişimine ve gücüne inanamayacaksınız!
#ateşdüşüyor romanında ufaktan etkilerini görmeye başladığımız özgüven ışıltıları kendini gitgide gösteriyor ve herkesin hayranlığını kazanmayı başarıyor. Aslında sadece fiziksel bir güç değil bu, kütüphanede çalışmanın meyvelerini topluyor adeta.
Tek bir kişi var ki Vhalla'yı her fırsatta ezip aşağılayan, küçük düşüren, İmparator! Vhalla'nın Aldrik ile birbirlerine olan ilgilerine anlam veremiyor olması da onu gitgide kızdırıyor, sınıf farkı da cabası!
Aldrik'in ilk kitaptaki soğuk tavırları yok tabi, hatta bayağı bir samimi ilişki söz konusu, bu konuda takdirimi kazanmış durumda fakat son anda yaptığı hamle ile beni çok şaşırttı. Ama yine de bir planı olduğunu düşünerek onu savunuyorum. Hatta planının babası ile ilgili olduğu fikrindeyim!
344 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
Çok güzel ilerliyor. Bir sürü karakter eklendi ve hepsine teker teker aşık oluyorum. Ben bunu sevmem dediğim her karakter R yaptırıyor.
Tanrım, bana noluyor?
Bitirdim ve, kelimenin tek anlamıyla MUHTEŞEMDİ, MUH-TE-ŞEMMMMMMM. Daha fazla bir şey dememe gerek yok Aldrik sana aşığım
344 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10 puan
"Öfke bu yıkımı doğruyor"
.
Herkese Merhaba
Bugün sizlere Hava Uyanıyor serisinin üçüncü kitabı olan Toprağın Sonu ile ilgili konuşmaya geldim.
İlk iki kitap arasında aşkı ve fantastiği en çok hissettiğim kitap buydu sanırım.
Kitap bittiğinde ağızımdan çıkan tek şey "Bu nasıl sondu böyle!"
Aslında bakarsanız akıcılık konusunda diğer iki kitaba göre biraz daha ağır gitti bence ama yinede genele bakacak olursam gayet güzeldi, olay örgüsü çok güzel bir şeklide devam ediyor.

Gelelim konusuna.
Rüzgargüdücümüz Vhalla, ikinci kitabın dehşet verici sonundan dolayı tam anlamıyla çılgına dönüyor. Vhalla'nın o pısırık, savaşmayı bilmeyen halinden eser kalmadığı artık net bir şekilde belli oluyor üçüncü kitapta. O artık tam anlamıyla bir savaşçı. Vhalla'nın kitap boyunca kat ettiği gelişimi ve zayıf bir kadının güçlenmesini okumak beni aşırı heyecanlandırıyor.

Serinin üçüncü kitabına yeni ve çok güzel karakterler eklenmiş ve tabii ki hepsinin ayrı ayrı özellikleri var ve bunları keşfetmek aşırı hoş. Diğer kitaplara göre en hoşuma giden yönü de bu oldu sanırım. Yeni karakterler kitaba çok güzel bir enerji ve farklılık kattı ve buda seriyi zenginleştiriyor.

Bir başka hoşuma giden konu da şu oldu; bu kitapta Aldrik ve Vhalla'nın ilişkisi çok güzel bir şekilde ele alınmış. Aralarındaki ilişki çok güzel gidiyorken yazarımız her güzel şey bir anda tepetaklak olur düşüncesi ile okurken gözlerimizin dolmasına sebep olacak bir son yazmış.
Bu seri beni gerçekten kendine bağladı ve karakterlere o kadar alıştım ki anlatamam. Bakalım Aldrik ve Vhalla'yı bu kitapta neler bekliyor?

Yazarın yarattığı evren çok güzel. Pek fantastik kurgu okuyan biri değilimdir fakat bu seriden sonra daha çok bu tarza yönelmeye başladım. Eğer sizde benim gibiyseniz bu seriye şans vermenizi tavsiye ederim.
Herkese iyi okumalar dilerim
344 syf.
·2 günde·7/10 puan
Kitaba aşırı sinir oldum. Sonu böyle bitmemeliydi. Yazarın ne yapmaya çalıştığını kesinlikle anlamış değilim. Baş karakterlerin birbiriyle uyumu, gerek savaş alanında gerek romantizm olarak o kadar kusursuzdu ki, böyle yaparak beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı. Okuyucu karakterlere karşı saygısını yitirirse bence kitap da biter. 4.kitaba kadar biraz ara verme niyetindeyim zira hala çok öfkeliyim. Diğer yandan söylenen o kadar acı sözün ve yapılan onca aptallığın telafisi nasıl olacak merak etmekteyim. Seri için kesin yorumum bu değil ama okuyanlar öfkesine şimdiden hakim olsun derim.
344 syf.
·5 günde·8/10 puan
Heyyöö! Sonunda serinin 3.kitabı olan Toprağın Sonu'nu bitirdim ve güzel bir yorum yapmaya geldim.

Ateş Düşüyor'daki son yüzünden direkt bu kitabı elime alıp okumaya başladım. Yazarın kalemi o kadar kuvvetli ki ne yazsa okuyacak kıvama getirdi beni. Diğer serileri çevrilse çok harika olur ama...

Konuya birazcık değinmem gerekirse; Vhalla 2.kitabın malum sonundan dolayı adeta kafayı yiyor, tek başına kuzeyi ve düşmanlarını alt ederek Soricium'daki kampa varıyor. Vhalla'nın bu hareketi gözlerimi yaşartmıyor değil arkadaşlar. Çok büyük cesaret ister bu hareket!

Kampta Siyah Alay'ın komutanı olan batılı Jax ile tanışıyoruz. Vhalla'yı dağılmış ve paramparça bir halde gördükten sonraki repliği hatırlayan var mı? Hatırlamayanlar için bir altyazı geçeyim hemen. Erion'a: "Güneş battıktan sonra bana vahşi kadınlar getirme, dikkatim dağılıyor." diyor ve o noktadan sonra kalbime girmeyi tabii ki başarıyor. Böyle güçlü espri yeteneği olan karakterlere bayılıyorum. Favori karakterim kesinlikle Jax.

Bu kitapta çok fazla Aldrik ve Vhalla sahnesi vardı. Aralarındaki ilişkiyi ve duygularını okumak çok çok güzeldi. Gözlerimden kalpler çıkarak okudum her bir sahneyi. Ama tabii ki her güzel şeyin bir sonu oluyor arkadaşlar... Yazar böyle bir şey yaparken hiç şaşırmadım. Her yazarın başvurduğu bir yol. Öyle bir sonu okumamak için kitabı birkaç gün elime alamadım. Almak istemedim. Kitabın finali beni delirtti. Saçımı başımı yoldurttu. Yazara fena halde sövmemi sağladı. Çok büyük günahlara girdim anlayacağınız.

Onun dışında kitapta en nefret ettiğim kişi tabii ki İmparator oldu. Geberip git de kurtulalım senden dedirtti bana! Yazar acilen bu adamın sonunu getirmeli. Keşke kitabın finalinde bu adamın sonunu görmek nasip olsaydı. Benim açımdan daha çarpıcı bir son olurdu en azından...

Kafamdaki tek olumsuzluk bütün seri boyunca beklenen o savaş anıydı. Neden beni bu savaş sahneleri etkilemiyor? Neden?! Yazar mı beceremedi yoksa ben mi çok büyük şeyler bekliyorum?! Çok karmaşık bir durum...

Kitap hakkında eleştirebileceğim birşey yok. Eğer ağır ve yoğun kitaplardan sıkılıp çerezlik bir kitap arıyorsanız tam size göre bir seri. Her sayfa kendini okutturan nitelikte. Okuyun, okutturun arkadaşlar. Kitapla kalın. Neşeyle...
344 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Kitabın son sayfasına geldiğimde gerçekten kendimi o kadar garip hissettim ki anlatamam. Kitabın sayfalarını geçtikçe karakterlerle daha çok bağ kurdum. Romantizm bakımından serinin diğer iki kitabını solladı bile. Hemen 4.kitaba geçip daha çok bilgi edinmek istiyorum.
İnsanlar sadece biri onlardan istediği için değişmezdi, bunu isteyen kişi ne kadar önemli olurda olsun. Gerçek değişim tamamen içten gelirdi.
Elise Kova
Sayfa 326 - Yabancı
İnsanlar sadece biri onlardan istediği için değişmezdi, bunu isteyen kişi ne kadar önemli olursa olsun. Gerçek değişim tamamen içten gelirdi.
Elise Kova
Sayfa 327 - yabancı yayınları
" Vhalla ağırlığını diğer ayağına verip kolunu indirdi. " Yapmam gereken bir şey var. "
" Sorumsuzca bir şey, " diye açıkladı Daniel onun yerine.
" Belki. "
Elise Kova
Sayfa 264 - Daniel-Vhalla
" Prens zaptedildi, iyi olacak... Tabii eğer Baldair onu öldürmeye karar vermezse. Kadınlara kötü davranan insanlara katlanamıyor. "
Elise Kova
Sayfa 334 - Daniel

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Earth's End
Alt başlık:
Air Awakens, #3
Baskı tarihi:
11 Şubat 2016
Sayfa sayısı:
350
Format:
Ciltli
ISBN:
9781619844223
Kitabın türü:
Dil:
İngilizce
Ülke:
United States of America
Yayınevi:
Silver Wing Press
Baskılar:
Toprağın Sonu
Earth
Earth
A woman awoken in air, a soldier forged by fire, a weapon risen from blood.

Vhalla Yarl has made it to the warfront in the North. Forged by blood and fire, she has steeled her heart for the final battle of the Solaris Empire’s conquest. The choices before Vhalla are no longer servitude or freedom, they are servitude or death. The stakes have never been higher as the Emperor maintains his iron grip on her fate, holding everything Vhalla still has left to lose in the balance.

Kitabı okuyanlar 1.051 okur

  • Ece
  • sümoş
  • sena
  • Mor Melek
  • Enes Aksoy
  • Sema

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0.5 (3)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0.2 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0