Efendi Dayının Kozalakları

8,3/10  (4 Oy) · 
4 okunma  · 
3 beğeni  · 
470 gösterim
Efendi Dayının ölümü çevresinde gelişen masum bir aşk duygusunun bazı tesadüflerler umulmadık boyutlara ulaşması bu romanın asıl konusudur.

Erguvan Yokuşu'nun insanları arasında oluşan duygusal bağlar, Bursa ve İstanbul arasında yaşayan nostaljik duygular, aile ilişkileri ve gençlerin kendilerine özgü bir gelecek tasarlamaları romanı ilgi çekici kılıyor. Bir genç kızın ağzından yazılan roman dil ve anlamtımdaki farklılık, olayları ve kişileri kendine özgü tavırla verme çabasıyla dikkat çekiyor.

Kaybolmaya yüz tutmuş değerlerimizle gençlerin hayalleri, bir ölümün arkasından oluşan ironik ve nostaljik duygularla ortaya konuyor.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2013
 • Sayfa Sayısı:
  264
 • ISBN:
  9789754379716
 • Yayınevi:
  Ötüken Neşriyat
 • Kitabın Türü:
EDA 
 18 Mar 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitap genel olarak güzeldi. Kelime zenginliği övgüye değer, demek ki birçok unutulmuş kelimeyi Metin Savaş unutmamış. Aslında olay örgüsü oldukça basit böyle olunca insan ister istemez yazıldığı dönemi araştırıyor, oysa yakın dönemde yazılmış bir roman ama Klasik Türk Romanı gibi.
Okunmalı.

Tadı birçok kitaptan daha farklı. Bir kere okumakla yetinememiştim. Hala kendimi başka diyarlara, duygulara salmak istesem tekrar okumayı düşünürüm.

Kitaptan 1 Alıntı